Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Vânătorii de drone

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Filmulețul a fost publicat de către poliția din Olanda
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HifO-ebmE1s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Răspunsul de pe site-ul NG a venit destul de repede:
http://news.national...hunting-robot0/

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Parca a fost si la stiri, acum doua luni, sau mai putin, nu mai retin.

Edited by crisstonne, 15 February 2016 - 23:35.


#3
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Saraca pasare, dronele care au capacitate portanta de peste 1kg si ceva autonomie si independenta o fac tocanita.

#4
bullex

bullex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.05.2013
Am vazut si eu stirea la tv, mi se pare foarte interesanta initiativa politiei din Olanda pentru a-i linisti pe cei ce folosesc drone in locuri interzise sau fara autorizatie.
Daca sunt dresati cum trebuie vulturii pot prinde dronele fara nici o problema iar ONG-urile sa o lase mai moale cu initiativele lor propagandiste cum ca sunt chinuite bietele pasari.
Echipajele de politie din mai multe tari au echipe canine care pot detecta materiale explozive sau droguri si nu poti spune ca sunt chinuite animalele.....

Edited by bullex, 16 February 2016 - 00:14.


#5
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View PostHedonist, on 16 februarie 2016 - 00:06, said:

Saraca pasare, dronele care au capacitate portanta de peste 1kg si ceva autonomie si independenta o fac tocanita.

Vulturul din imagine se descurca cu 2-3kg de prada vie si tu crezi ca il chinuie plasticaraia aia ?

#6
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

View Postbullex, on 16 februarie 2016 - 00:06, said:

Am vazut si eu stirea la tv, mi se pare foarte interesanta initiativa politiei din Olanda pentru a-i linisti pe cei ce folosesc drone in locuri interzise sau fara autorizatie.
Daca sunt dresati cum trebuie vulturii pot prinde dronele fara nici o problema iar ONG-urile sa o lase mai moale cu initiativele lor propagandiste cum ca sunt chinuite bietele pasari.
Echipajele de politie din mai multe tari au echipe canine care pot detecta materiale explozive sau droguri si nu poti spune ca sunt chinuite animalele.....

E o mare tampenie initiativa, a spus @Hedonist de ce. Daca nu crezi, baga mana intr-o elice de drona in timp ce se invarte.

View Postrid, on 16 februarie 2016 - 00:26, said:

Vulturul din imagine se descurca cu 2-3kg de prada vie si tu crezi ca il chinuie plasticaraia aia ?

Vulturul din imagine vaneaza in principal peste si alte animale destul de mici veverite & co. nu bucati de metal si plastic care se invart cu multe mii de RPM.

Edited by Master_Yoda, 16 February 2016 - 00:41.


#7
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View Postrid, on 16 februarie 2016 - 00:26, said:


Vulturul din imagine se descurca cu 2-3kg de prada vie si tu crezi ca il chinuie plasticaraia aia ?
Drona din imagine e o jucarie pt copii, uitativa pe net la ce drone vreti voi, si daca voi aveti curajul sa bagati mana in elice... mana umana e mai rezistenta decat piciorul unei pasari.

Acum sa antrenezi pasari sa darame jucariile copiiilor... nu stiu ce sens are.
Bunul simt si logica spune ca daca vrei sa faci o fapta, o bomba, orice, si te folosesti de o drona, iei si tu una pe care sa n-o bruieze routerul vecinului sau s-o tarame o pala de vant.

#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Fiecare cu ale lui:
http://mashable.com/...r/#D4aQ18qDNSqA

Este clar ca, la timpuri noi si odata cu avansul tehnologiei, trebuiesc si niste chestiuni noi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate