Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Este posibila cresterea dupa 18-20 ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#37
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View Postaris86, on 13 februarie 2016 - 22:41, said:

del.
?

View PostTsunnnami, on 14 februarie 2016 - 07:15, said:

Poate-mi raspunzi si mie:
Ma scuzi, nu m-am asteptat sa primesc atatea raspunsuri, unele comentarii le-am sarit probabil. Daca ai citit prima pagina, am spus acolo de ce imi doresc asta. Ar fi cel mai bun lucru care mi s-ar putea intampla. M-ar face mai fericit, mi-ar da incredere in a aborda situatii.

Multi utilizatori au incercat sa ma faca sa ma simt mai bine, altii mi-au spus in fata direct, au incercat sa imi schimbe ideea din cap. Acest lucru nu este ceva peste care poti trece si spune "ok asta e, hai sa imi vad de viata mea" pentru ca este un subiect foarte important pentru mine.

De ce ar trebui sa ma mint singur, si sa traiesc in minciuna? Ar presupune sa fiu ignorant? Fiecare isi urmareste visul si anume acela de a fi fericit... Pe mine m-ar ajuta enorm sa fiu mai inalt, in toate aspectele.

View Postxmanyacs77, on 14 februarie 2016 - 08:42, said:

Trebuie sa faci sport, recomandat este inot si baschet........Posted Image

*Daca stai toata ziua la calculator nu este ok!
Stiu... Am constientizat acest lucru insa tarziu. Mi-a fost foarte greu sa ma implic in orice fel de activitate sau sport in copilarie datorita aparentei mele. Practic sunt ca o sticla, dpdv fizic. Acest lucru m-a afectat foarte mult, de aceea am evitat sa particip intr-un sport ceva.

#38
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
De cate ori trebuie sa repet intrebarea pentru un raspuns???

View PostTsunnnami, on 13 februarie 2016 - 04:25, said:

Ce vreai sa faci in viata asta si te opreste inaltimea?

Daca nu stii, este doar un moft.
treci peste el sau mergi la psiholog sa te ajute el.

Sa ma faca fericit sa-mi iasa picioarele din cort, sa am probleme cu circulatia periferica sau sa-mi cupar pantaloni de la giganti te face fericit?
Credeam ca ai ceva matur in cap si as fi incercat sa te ajut.
De fapt tu te-ai trezit vorbind. Cred ca as fi foarte fericit sa ma fi nascut negru, si incepi sa plangi pe tema asta FARA UN SCOP ANUME, numai asa...

#39
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostTsunnnami, on 15 februarie 2016 - 02:54, said:

De cate ori trebuie sa repet intrebarea pentru un raspuns???

Daca nu stii, este doar un moft.
treci peste el sau mergi la psiholog sa te ajute el.

Sa ma faca fericit sa-mi iasa picioarele din cort, sa am probleme cu circulatia periferica sau sa-mi cupar pantaloni de la giganti te face fericit?
Credeam ca ai ceva matur in cap si as fi incercat sa te ajut.
De fapt tu te-ai trezit vorbind. Cred ca as fi foarte fericit sa ma fi nascut negru, si incepi sa plangi pe tema asta FARA UN SCOP ANUME, numai asa...
Auzi Tsunnnami, vreau sa pastrez o discutie civilizata cu tine pentru ca nu m-ai jignit insa te intreb asta... Ai vreo idee despre societatea in care traim? Nu ma judeca dupa cate cuvinte scrise pe acest forum, inainte de a ma cataloga ca fiind "imatur" sa stii ca nu ma cunosti in realitate. Sunt o persoana cu care poti discuta orice tema(intr-o oarecare masura, daca sunt documentat in privinta acelei teme) si sunt incontinuu interesat de mai multe domenii. Nu sunt romanul ala obisnuit care asculta manele si scuipa seminte.
Ce alte motive vrei in afara de faptul ca sunt un adult in devenire aflat in corpul unui copil, iar lumea te percepe imediat ca fiind un copil?

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 15 februarie 2016 - 04:11, said:

Auzi Tsunnnami, vreau sa pastrez o discutie civilizata cu tine pentru ca nu m-ai jignit insa te intreb asta... Ai vreo idee despre societatea in care traim? Nu ma judeca dupa cate cuvinte scrise pe acest forum, inainte de a ma cataloga ca fiind "imatur" sa stii ca nu ma cunosti in realitate. Sunt o persoana cu care poti discuta orice tema(intr-o oarecare masura, daca sunt documentat in privinta acelei teme) si sunt incontinuu interesat de mai multe domenii. Nu sunt romanul ala obisnuit care asculta manele si scuipa seminte.
Ce alte motive vrei in afara de faptul ca sunt un adult in devenire aflat in corpul unui copil, iar lumea te percepe imediat ca fiind un copil?

Mi se rupe-n 14 de corpul tau, eu te judec NUMAI dupa ce scrii, si chiar vrau sa te ajut
Pentru asta trebuie sa raspunzi la intrebarea pe care o eviti:

View PostTsunnnami, on 13 februarie 2016 - 04:25, said:

Ce vreai sa faci in viata asta si te opreste inaltimea?

Vreau sa citesc si eu un motiv MATUR care sa demonstreze ca inaltimea ta trebuie sa fie pentru a fi fericit, intre 1.80m si 1.85m

Daca motivul nu exista, sau e pueril, da, daca vii si spui ca-ti iei gatu' pentru ca ai 1.70m, e dovada de imaturitate
Nu-mi trebuie alte discutii cu tine, nu-mi trebuie sa te cunosc, nu am nici un interes sa te intalnesc.

Eu asa fac in toate proiectele pe care le incep. DE CE ESTE NEVOIE? MOTIVUL.

#41
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostTsunnnami, on 15 februarie 2016 - 04:24, said:

Vreau sa citesc si eu un motiv MATUR care sa demonstreze ca inaltimea ta trebuie sa fie pentru a fi fericit, intre 1.80m si 1.85m
Ce alt motiv vrei in afara faptului ca te simti bine in pielea ta si nu se uita toti ciudat la tine pe strada?

Am motivul sa cred ca nu mi-am atins potentialul genetic, deoarece sunt mai scund decat tatal meu si doar cu cativa cm mai inalt decat mama.

Si inca un lucru legat de nedumerirea voastra, cred ca am postat articolul in sectiunea endocrinologie, nu Psihiatrie si Psihologie. Va rog sa ne raportam la titlu... Nu vreau sa fiu ajutat de niciun psiholog. Am fost la psiholog, si mi-am pierdut timpul si energia degeaba.

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Deci nu ai nici un motiv pentru care inaltimea ti-ar fi o opreliste,e  doar o senzatie.
Asta nu tine de endocrinologie.

Corpul omenesc se afla intr-un echilibru dictat de calculator.
Daca strici echilibrul asta, iti poti blestema restul zilelor de-adevaratelea.

Ajutorul meu nu iti convine, asa ca ma opresc aici.
Parerea mea este ca iti bati cuie in talpa pentru restul vietii daca-ti dai peste cap sistemul de senzori si raspuns, dar e viata ta si nu ai fi primul care se distruge.
"Unfollow this topic"

#43
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostTsunnnami, on 15 februarie 2016 - 15:42, said:

Deci nu ai nici un motiv pentru care inaltimea ti-ar fi o opreliste,e  doar o senzatie.
Asta nu tine de endocrinologie.

Corpul omenesc se afla intr-un echilibru dictat de calculator.
Daca strici echilibrul asta, iti poti blestema restul zilelor de-adevaratelea.

Ajutorul meu nu iti convine, asa ca ma opresc aici.
Parerea mea este ca iti bati cuie in talpa pentru restul vietii daca-ti dai peste cap sistemul de senzori si raspuns, dar e viata ta si nu ai fi primul care se distruge.
"Unfollow this topic"
Nu este nici o senzatie... Faptul ca dezvoltarea fizica ti-a fost afectata de o anumita glanda numita tiroida tine de endocrinologie.
Viata mea este in cel mai prost stadiu posibil, nu m-am simtit niciodata mai rau psihic... Nu am nimic de pierdut daca risc sa imi dau peste cap intreg organismul, care este departe de stadiul "sanatos". Nu am nimic pentru care sa traiesc deci nu am ce pierde. Iti raspund tarziu pentru ca nu am avut posibilitatea sa iti raspund in zilele acestea, chiar daca ai dat UNFOLLOW.

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Nu ma intereseaza decat discutia cu oameni inteligenti si maturi.
Nu te califici.

Singurul lucru unde as putea ajuta este sa raspunzi la intrebarea initiala. Dar nu cred c-o sa ai chef.

#45
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostTsunnnami, on 22 februarie 2016 - 16:07, said:

Nu ma intereseaza decat discutia cu oameni inteligenti si maturi.
Nu te califici.

Singurul lucru unde as putea ajuta este sa raspunzi la intrebarea initiala. Dar nu cred c-o sa ai chef.
Defineste-mi, din perspectiva ta, cuvantul "inteligenta". Pentru ca daca as fi fost "prost" cum ma numesti tu indirect, nu as fi capabil sa imi descopar motivele si lucrurile care ma fac nefericit si care imi stau in calea realizarii unor vise. Nu vreau sa imi etalez aici realizarile "educationale" pentru a-ti dovedi tie, pentru ca sarim tema subiectului.

Ai spus ca singurul lucru cu care m-ai putea ajuta ar fi sa imi raspunzi la intrebarea initiala, lucru pe care TU pana acum l-ai evitat. Toate postarile tale au fost in mare parte pe langa discutie, deci nu stiu daca ai avut o dificultate in a intelege intrebarea ori ai fost pur si simplu evaziv.

Daca ai o parere/cunosti ceva despre intrebarea initiala si anume"Este posibila cresterea dupa 18-20 ani?", atunci sunt ochi si urechi. Dar daca vrei sa continui aceasta disputa pentru a te simti mai bine ori pentru a iesi superior in argumente, prefer sa fii retinut in a posta.

#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 22 februarie 2016 - 22:06, said:

Defineste-mi, din perspectiva ta, cuvantul "inteligenta". Pentru ca daca as fi fost "prost" cum ma numesti tu indirect, nu as fi capabil sa imi descopar motivele si lucrurile care ma fac nefericit si care imi stau in calea realizarii unor vise.

Exact, nu cred ca esti capabil


View Postjeymz, on 22 februarie 2016 - 22:06, said:

Ai spus ca singurul lucru cu care m-ai putea ajuta ar fi sa imi raspunzi la intrebarea initiala, lucru pe care TU pana acum l-ai evitat. Toate postarile tale au fost in mare parte pe langa discutie, deci nu stiu daca ai avut o dificultate in a intelege intrebarea ori ai fost pur si simplu evaziv.
Daca ai o parere/cunosti ceva despre intrebarea initiala si anume"Este posibila cresterea dupa 18-20 ani?", atunci sunt ochi si urechi. Dar daca vrei sa continui aceasta disputa pentru a te simti mai bine ori pentru a iesi superior in argumente, prefer sa fii retinut in a posta.

Era vorba de raspunsul tau la intrebarea MEA initiala, cred c-am scris-o de 3 ori:

View PostTsunnnami, on 13 februarie 2016 - 04:25, said:

Ce vreai sa faci in viata asta si te opreste inaltimea?

Si de care amintesti tu, te scremi, dar nu stii nici tu ce vrei:

View Postjeymz, on 22 februarie 2016 - 22:06, said:

motivele [...] care imi stau in calea realizarii unor vise.

Exact, care sunt alea?
Finalul, efectul care e?
Sa vezi lumea de la o inaltime cu 10cm mai mare?

Care sunt "visele alea"?
Uimeste-ma si defineste-le.

#47
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
Defineste "inteligenta" la tine ca m-ai facut curios. O sa sun niste academicieni sa ma lamureasca daca nu voi fi capabil sa iti inteleg explicatia!

#48
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostTsunnnami, on 22 februarie 2016 - 22:39, said:

Exact, care sunt alea?
Finalul, efectul care e?
Sa vezi lumea de la o inaltime cu 10cm mai mare?

Care sunt "visele alea"?
Uimeste-ma si defineste-le.
Vrei motive? Hai ca iti zic ca la copii mici sa intelegi. Hai sa intri in persoana mea...
Sa fii refuzat la un interviu pentru faptul ca nu ai inaltimea necesara...
Mereu am fost poreclit mic si alte nume... Am auzit personal o discutie despre mine intre niste fete la liceu cum ca sunt "prea mic"... In partea cu relatiile nu mi-a mers bine tocmai din cauza asta. Primesc mereu motive gen "esti ok dar nu esti genul meu" sau nu stiu ce alte motive. Peste cateva saptamani ghici ce? Le vezi cu tipii aia inalti care in mare parte atata au. Deseori am auzit discutii intre fete despre alti baieti si mereu auzi de ala ca "e inalt si aratos" etc. Crezi ca o sa auzi "e mic si masculin" sau cum?
In al doilea rand, este respectul intre ceilalti barbati. Intotdeauna am fost nevoit sa imi dovedesc potentialul de 2 ori mai mult decat ceilalti. Multi se indoiesc de mine cand ma vad la prima vedere, se asteapta sa fiu mai inalt. Si asta pentru ca am avut ocazia sa interactionez cu diferite persoane. Fiind scund vei fi mereu tratat inferior.

Nu mai spune altceva pentru ca mereu cei mai inalti vor fi apreciati mai mult. Oricat de mult incerc sa fiu increzator, sociabil, alpha, lider, ce vrei.

#49
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Tu sigur ai 1,70m?
Eu am avut colegi de liceu/facultate cu aceeasi inaltime si niciunul n-a avut probleme cauzate de asta. S-or fi schimbat vremurile... ori te-nvarti in anturaj nepotrivit.

Cat despre locurile de munca... sunt atatea domenii in care inaltimea n-are absolut nicio relevanta...

Dar daca tot o tii pe a ta, nu mai bine mergi la un consult medical, sa te lamureasca cineva avizat, obiectiv, cu privire la intrebarea initiala?

#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 22 februarie 2016 - 23:41, said:

Defineste "inteligenta" la tine ca m-ai facut curios. O sa sun niste academicieni sa ma lamureasca daca nu voi fi capabil sa iti inteleg explicatia!

Un om care E IN STARE sa defineasca ceea ce il face fericit, care isi construieste o strategie sa ajunga acolo, dezvolta cateva planuri, care munceste si are tenacitate pentru a ajunge in punctul pe care si l-a propus si in care e fericit.
Mersul pe motocicleta
Zborul cu planorul
Ingrijirea naturii
Calatoria in locuri necunoscute
Alpinismul
Automobilismul
Ingineria
Profesoratul
Medicina
Genetica

Un om prost se uita mereu in gura prostilor sa se autoevalueze, n-are un scop si cere voie sa fie fericit
De regula nu i se da voie

View Postjeymz, on 23 februarie 2016 - 00:37, said:

Vrei motive? Hai ca iti zic ca la copii mici sa intelegi. Hai sa intri in persoana mea...
Sa fii refuzat la un interviu pentru faptul ca nu ai inaltimea necesara...
Mereu am fost poreclit mic si alte nume... Am auzit personal o discutie despre mine intre niste fete la liceu cum ca sunt "prea mic"... In partea cu relatiile nu mi-a mers bine tocmai din cauza asta. Primesc mereu motive gen "esti ok dar nu esti genul meu" sau nu stiu ce alte motive. Peste cateva saptamani ghici ce? Le vezi cu tipii aia inalti care in mare parte atata au. Deseori am auzit discutii intre fete despre alti baieti si mereu auzi de ala ca "e inalt si aratos" etc. Crezi ca o sa auzi "e mic si masculin" sau cum?
In al doilea rand, este respectul intre ceilalti barbati. Intotdeauna am fost nevoit sa imi dovedesc potentialul de 2 ori mai mult decat ceilalti. Multi se indoiesc de mine cand ma vad la prima vedere, se asteapta sa fiu mai inalt. Si asta pentru ca am avut ocazia sa interactionez cu diferite persoane. Fiind scund vei fi mereu tratat inferior.

Nu mai spune altceva pentru ca mereu cei mai inalti vor fi apreciati mai mult. Oricat de mult incerc sa fiu increzator, sociabil, alpha, lider, ce vrei.

Ceea ce scrii tu nu are legatura cu inaltimea.
Masculinitatea nu are legatura cu inaltimea
Leadsership-ul nu are legatura cu intaltimea
Puterea, tenacitatea, nu au legatura cu inaltimea
Atractia, nu are legatura cu inaltimea

Ce vreau sa spun este ca dac-ai avea cu 20cm mai mult, problemele tale ar fi exact aceleasi

Cauta pe net:
bodybuilding 5' 6" tall
actors 5' 6" tall

"Sa am succes la pitzipoance" NU E UN SCOP

#51
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
"

View PostTsunnnami, on 23 februarie 2016 - 05:25, said:

"Sa am succes la pitzipoance" NU E UN SCOP

Si totusi, dupa o luna de la ultimul raspuns, am sa iti raspund Tsunami:
Ce este scopul pentru tine? Sa fii fericit nu este un scop? Fericirea este ceva diferit pentru fiecare persoana, la fel si scopul. Eu personal, vreau sa fiu fericit. Acesta este scopul meu, iar aceasta problema imi sta in calea indeplinirii scopului.

#52
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 26 martie 2016 - 00:57, said:

"

Si totusi, dupa o luna de la ultimul raspuns, am sa iti raspund Tsunami:
Ce este scopul pentru tine? Sa fii fericit nu este un scop? Fericirea este ceva diferit pentru fiecare persoana, la fel si scopul. Eu personal, vreau sa fiu fericit. Acesta este scopul meu, iar aceasta problema imi sta in calea indeplinirii scopului.

Asta incerc sa scot de la tine.
Care e fericirea? Ce vrei sa faci si nu reusesti?

Uite consistenta mea:

View PostTsunnnami, on 13 februarie 2016 - 04:25, said:

Ce vreai sa faci in viata asta si te opreste inaltimea?

Am vrut sa joc rugby, am reusit. Din demi am trecuit pe aripa pentru mi-am pus in gand sa fiu rapid, am vrut sa fiu portar de fotbal, din cauza reflexlor.
Datoria inaltimii n-am reusit
Am trecut la culturism
Apoi am vrut sa fiu pilot, mama nu a semnat pentru mine si a trebuit sa renunt
Apoi am vrut sa alerg in curse, am fost test driver pentru Monte Carlo un an jumate si am participat si la o speciala unde am distrus o frumusete de masina
Am vrut sa schiez, am facut-o, am vrut cu motocicleta, am facut-o si o fac, am vrut sa vad lumea, am invatat, m-am tinut de treaba si am realizat si asta.

Tu? Ce sa spun, nu mai poti ca nu se uita pitzipoancele dupa tine.
Nu vin? E treaba lor, strange bani si plateste-le daca asta ti-e scopul in viata
Vino cu ceva matur

#53
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
Deci recunosti pana la urma ca inaltimea conteaza.

Quote

Tu? Ce sa spun, nu mai poti ca nu se uita pitzipoancele dupa tine.
Nu vin? E treaba lor, strange bani si plateste-le daca asta ti-e scopul in viata
Este si asta un adevar, pe care il detest...

Quote

Vino cu ceva matur
Nu ai cum sa intelegi deoarece nu ai trecut prin ce am trecut eu. Intotdeauna oamenii au comentat asupra inaltimii mele daca au avut intentia de a ma ironiza, fiind convinsi ca acesta e singurul lucru cu care ma pot ataca. Si mereu m-am enervat cand a venit vorba de asta.

De curand am fost diagnosticat cu depresie severa, aceasta depresie a aparut de cand am realizat cat de scund sunt. Port aceasta povara de 2 ani; uneori am ganduri sinucigase; mereu ma gandesc la lucruri legate de inaltime; de obicei aceasta stare este urmata de una de regret, de vinovatie. Ma urasc pe mine insumi pentru simplul fapt ca nu am facut tot ce era posibil sa imi ating potentialul genetic cand a fost nevoie. Imi urasc si familia uneori pentru ca am avut ghinionul de a ma naste cu gene proaste. Nu am cerut niciodata sa am 2,0m, nici 1,90, as fi fost multumit cu 1,75-1,80m. Nu sa arat a copil de clasa a 7a la 20 de ani si sa ma trateze toti ca pe un copil, indiferent de personalitate. Mereu cand am incercat sa ma impun am fost luat in ras, deoarece nimeni nu iti da sanse sa o faci la o asa statura.

Quote

Ceea ce scrii tu nu are legatura cu inaltimea.
Masculinitatea nu are legatura cu inaltimea
Leadsership-ul nu are legatura cu intaltimea
Puterea, tenacitatea, nu au legatura cu inaltimea
Atractia, nu are legatura cu inaltimea
Masculinitatea nu are legatura cu inaltimea? Vrei sa spui ca un om de 1,60m de exemplu este prezentabil? Cum este acesta privit in societate? Iti spun eu mai exact, este codasul clasei. Asta este, si nu va avea niciodata insusirea de lider pentru ca nu va fi capabil sa se impuna in fata altor barbati, fie ei colegi de munca inferiori ca grad. Va fi mereu luat in ras, iar faza cu mascul alfa nu se aplica la un barbat scund. Cand incerci sa arati ca nu ai o problema cu inaltimea ta, se numeste complexul lui Napoleon.
Atractia nu are legatura cu inaltimea? Iti spun ca in 99% din cazuri are legatura cu inaltimea, femeile mereu se uita la un barbat inalt pe strada si toate aspira la iubitul ideal, care sa le ofere protectie. Pe langa asta, o femeie isi face o idee cam ce urmasi ar avea cu acel barbat care poseda genele inalte. Este un lucru natural, exact ca in salbaticie, cel mai puternic supravietuieste. Nu o sa vezi exemplarele slabe, bolnave sa isi duca neamul mai departe pentru ca nu i se ofera sansa. Acest lucru este confirmat de catre teoreticienii evolutivi.

#54
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Este posibila cresterea in inaltime dupa 18-19 ani. Spre ex sora mea a avut inaltimea de 156cm. Am fost cu ea la medic si i-a prescris niste medicamente de crestere si tin sa spun ca dupa 1 an de zile are 159cm. Atat au fost probleme in primele 4 luni ca ba ii dadea stare de nefoame, ba era putin ametita si pe final dupa 5 luni pana in prezent a ramas cu pofta mediu scazuta de foame, adica maxim 2 mese pe zi.

Edited by Zvartoshu, 26 March 2016 - 03:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate