Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Bucuresti-Fundata,Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Salut,
Am nevoie de un sfat pentru un drum in acest weekend si nu stiu care traseu ar fi mai bine sa il aleg. Sambata dimineata trebuie sa plec spre Fundata, Brasov iar gmaps imi arata 2 rute: una pe DN1, destul de aglomerata si alta prin Targoviste, ceva mai libera.
Puteti sa imi spuneti cum este calitatea drumului pe traseul prin Targoviste si daca merita timpul castigat?

[ https://i.imgur.com/Qsn6KsY.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,258
  • Înscris: 24.01.2008
Am fost sambata pe DN1 si-mi venea s-o iau pe jos !  Du-te pe partea cealalta !

#3
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Depinde ce-ti doresti ...Vrei sa ajungi racheta sau sa te si plimbi ...
Traseul prin Cimpulung este de 1000 de ori mai frumos , chiar daca drumul este pe alocuri mai naspa .Eu asta aleg .

#4
Vyrgyl93

Vyrgyl93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 09.11.2012

 maximg, on 11 februarie 2016 - 22:27, said:

Depinde ce-ti doresti ...Vrei sa ajungi racheta sau sa te si plimbi ...
Traseul prin Cimpulung este de 1000 de ori mai frumos , chiar daca drumul este pe alocuri mai naspa .Eu asta aleg .

Nu mai este urat , a fost asfaltata toata partea Mioveni - C-Lung ( pe 1 ianuarie am fost la Busteni pe ruta asta si este perfect drumul ).
Pe DN1 nu-ti recomand nici eu Posted Image

Edited by Vyrgyl93, 11 February 2016 - 22:40.


#5
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Dupa Targoviste sunt zone unde mai apar probleme. Atentie mare la Google Maps la Stoenesti, la un moment dat te va pune sa faci dreapta sa ajungi spre Dragoslavele - Rucar si de acolo mai departe. E ceva mai scurt drumul dar ai o portiune de drum de pamant. Drumul normal merge de la Stoenesti inainte, ajungi la un giratoriu si faci dreapta spre Brasov. Drumul e decent cu cateva exceptii si coborarea spre Dragoslavele e drum de "driving god", numa sa nu-ti piara talentul ca langa drum e hau si te opresti joooos de tot in Dambovita.
Attached File  Drum.PNG   81.02K   41 downloads

#6
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Multumesc pt pareri, am decis sa merg prin Targoviste. O sa revin si eu cu feedback dupa ce fac drumul, pentru cine o sa mai aiba nevoie.

#7
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 01.02.2007
Prin Campulung

#8
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Campulung-Fundata este bun drumul, l-am facut in urma cu 2 saptamani.

#9
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

 Vyrgyl93, on 11 februarie 2016 - 22:38, said:



Nu mai este urat , a fost asfaltata toata partea Mioveni - C-Lung ( pe 1 ianuarie am fost la Busteni pe ruta asta si este perfect drumul ).
Pe DN1 nu-ti recomand nici eu Posted Image

Nu merge prin Pitești ci prin Târgoviște.

#10
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Poate o sa mai ajute pe cineva:
Bucuresti-Fundata: 3 ore prin Targoviste. In afara de Targoviste care e cam bombardat, asfaltul e decent, a meritat peisajul.
Fundata-Bucuresti: 4.5 ore pe DN1+A3, din care 17km, pana la intrarea in Sinaia i-am facut in aproape 2 ore

Edited by Danon, 14 February 2016 - 21:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate