Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Se cere foarte mult CRM (customer relationship management) ce inseamna?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
blizzardonly

blizzardonly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2015
Multumesc

#2
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
da-i pe google


e un sistem integrat de gestiune a portofoliului de clienti - actuali si potentiali

ai datele lor, produsele de care beneficiaza, produsele care le-ar putea fi utile, conditii preferentiale, samd

Edited by Damascus77, 10 February 2016 - 18:23.


#3
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Depinde si cine iti cere si post ai.
E ce a zis Damascus doar  ca poate avea mai multe module sau mai multe sisteme.
Pe vremea cand eram agent am lucrat la o firma care avea asa ceva. Erau printre singurii pe vremea aia, cei de la firmele concurente au venit si ei ulterior cu el. A nu se intelege ca este un singur program. Sunt poate mii de variante de implementare in functie de ce vrea firma respectiva care il foloseste.
Ei, pe vremea cand il foloseam era de ajutor daca il completezi cu simt de raspundere si te tii de el. Daca il completai ca unii colegi ai mei doar ca sa vada sefii ca ai activitate in el, era doar timp pierdut. Oricum si mie imi manca minim o ora pe zi.

#4
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Depinde si in ce context apare. La mine in firma de exemplu CRM se numeste o aplicatie in care inregistrezi taskuri pentru alte departamente. Daca nu-mi mai merge mouse-ul, inregistrez un task catre dep. IT si se prezinta baietii cu un mouse.

#5
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Posttecalto, on 10 februarie 2016 - 19:24, said:

Depinde si in ce context apare. La mine in firma de exemplu CRM se numeste o aplicatie in care inregistrezi taskuri pentru alte departamente. Daca nu-mi mai merge mouse-ul, inregistrez un task catre dep. IT si se prezinta baietii cu un mouse.


acolo e o aplicatie de helpdesk, CRM este pentru gestionarea relatiei cu clientii sau poate sunteti priviti ca niste clienti pentru cei de la IT :)

#6
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 22.12.2006
tot ce tine de relatia cu clientii. Servicii deja vandute, gradul de satisfactie al clientilor, cat de activa e relatia cu clientii, cat de bine e pusa la punct baza de date cu clientii, astfel incat sa poti anticipa nevoile, etc. Este un concept foarte complex.

#7
Ulysse-Nardin

Ulysse-Nardin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2016
Eu folosesc Salesforce. Nr 1 mondial.

Este cu adevarat incredibil de folositor in conditiile in care acopera toata plaja de nevoi a unei companii.

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postandrei_221, on 10 februarie 2016 - 19:33, said:

tot ce tine de relatia cu clientii. Servicii deja vandute, gradul de satisfactie al clientilor, cat de activa e relatia cu clientii, cat de bine e pusa la punct baza de date cu clientii, astfel incat sa poti anticipa nevoile, etc. Este un concept foarte complex.

      Adica e o prostie.

#9
DianaBraaaa

DianaBraaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.02.2016
Si cei de la Microsoft ofera o solutie pentru CRM, si anume platforma SharePoint, care poate fi customizata (cica) sa serveasca si ca un CRM. Dar mie mi s-a parut ca e mai mult un fel mijloc de comunicare si editare documente impreuna, decat un CRM.
Recomand Salesforce, desi am trecut doar prin faza de trial.

#10
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 23.10.2015
Microsoft are Dynamix ca solutie CRM. Cine ti-a zis de SharePoint, te-a mintit.

Nu mai recomanda daca nu esti in tema.

Edited by LukRo, 12 February 2016 - 20:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate