Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

obiectiv blocat ,aparat foto digital Canon

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
anna89

anna89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2016
buna, am si eu o intrebare: cum pot sa repar eu obiectivul aparatului foto daca s-a blocat, adica nu mai intra la loc? se poate sa fi intrat praf sau ceva la el ?este un aparat foto digital marca Canon

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
"Marca Canon" sint zeci.

Da, se poate sa fie de la praf sau de la indoirea lamelelor care acopera obiectivul. Poate sa fie chiar si praf intre lamelele respective. Eu am rezolvat un aparat cu coltul de la o foaie A4, avea ceva granule intre "obiectivul propriu-zis" si lamele.

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,668
  • Înscris: 23.10.2006
Aici nu era vb de lamelele care nu se inchid, nu te baga ca il termini de tot, du-l la un service autorizat Canon.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sint aparate la care sint actionate de acelasi motor. Nu ti se inchid lamelele nu ti se trage nici obiectivul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate