Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Doresc sa inchiriez o masina in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
buletincalin

buletincalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.10.2014
Va salut pe toti,

Sapt viitoare o sa ajung in Bucuresti si am nevoie sa inchiriez o masina. Imi puteti spune va rog niste firme unde preturile sunt decente? Nu as vrea ceva chiar entry lever, dar nici sa dau foarte multi bani nu as vrea, undeva la maxim 30 de euro/zi. Cate zile? Undeva la 5-7...

Am cautat pe internet, dar preturile difera foarte mult, un seria 5 il gasesc si la 60 de euro/zi si la 30 de euro/zi. Mi e teama sa nu fie diferite taxe ascunse, sau cum a patit un prieten cand a returnat masina, i au fost imputate unele zgarieturi si julituri si a pierdut garantia.

O sa fac ceva poze la masina initial, dar totusi prefer sa fie fara garantie.

Ceva recomandari?

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
recomand cu incredere taxi!
n-ai probleme cu locurile de oprire sau parcare, n-ai griji si probleme, nici macar cu circulatia in buc... care e dificila pentru cine nu e obisnuit cu ea!

altfel, mai sunt topicuri pe aceasta tema!

Edited by Nero-d, 02 February 2016 - 05:39.


#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu stiu unde ai vazut Seria 5 cu 30 de euro pe zi, e foarte putin, nu stiu preturile din Bucuresti, dar in Arad sau Timisoara 30 de euro nu iti ajung nici de Logan modelul nou...eu am inchiriat mult de la Verbita si nu am avut probleme niciodata cu ei, pana acum vreo 2-3 ani nici macar nu cereau garantie, acum cer 100 de euro, dar nu au fost probleme nici atunci si nici acum....

#4
buletincalin

buletincalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.10.2014
Ideea e ca vreau sa ma deplasez si in afara Bucurestiului, poate chiar un drum de Constanta. Cade varianta cu taxi si tren... sunt dependent de masina, vreau sa si iau cu mine una alta.

@ Dani Am gasit aici o oferta tentanta de care ziceam http://masinideinchiriatieftin.com, BMW seria 3 la doar 28 de euro/zi
Peste tot unde mai caut, e peste 60 de euro, aproape triplu.. ex pe rentacar01 e 66 euro.

Cum ziceam, pentru mine pretul e cel mai important dar nu vreau nici sa patesc ca si prietenul meu, sa fie diverse clauze ascunse in contract sau sa mi impuna diverse zgarieturi si sa pierd garantia.

Eventual daca inchiriaza cineva auto in Bucuresti sa ma contacteze. Cer si ofer seriozitate!

Edited by buletincalin, 02 February 2016 - 05:47.


#5
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
economycarrentals.com super site de incredere, zero taxe ascunse.

Vad Ford Mondeo automat la 121 de euro de luni pana duminica saptamana viitoare.

Mai vad si o octavia estate automata la 173 de euro.

Cu preluare din aeroport.

Edited by Groot, 02 February 2016 - 05:54.


#6
buletincalin

buletincalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.10.2014
@groot acela nu e un site gen booking? unde sunt listate mai multe oferte de la diverse companii? Sau chiar ei inchiriaza masinile proprii?

Merci

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 07.08.2008

View Postbuletincalin, on 02 februarie 2016 - 05:46, said:

la doar 28 de euro/zi
Tu ai vazut ca scrie "de la", nu? Ia selecteaza o perioada de 5 zile si vezi ce tarif ai pentru masina ;)

#8
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postbuletincalin, on 02 februarie 2016 - 06:03, said:

@groot acela nu e un site gen booking? unde sunt listate mai multe oferte de la diverse companii? Sau chiar ei inchiriaza masinile proprii?

Merci

Corect, ei doar intermediaza inchirierea prin diverse firme. Il folosesc de foarte multi ani. Nu am avut nicio experienta nasoala cu ei.

#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015
If it seems too good to be true... it probably is..

Cat e un biamveu d-asta?
Sa zicem ca $40,000
DUpa un an si $15,000km, il vinzi cu $25,000

Deci "pierzi" €15k
Alaturi de asta bagi un profit de 30% duce in €20,000
Cheltuieli fixe, 10%, €22k
Asigurare casco, €5,000 => €27,000

Sa zicem ca gasesti fraieri sa le dai masina 65% din timp, asta inseamna 237 zile

€27,000 / 237zile = €114/zi.

Ai prins calculul.. fa-ti singur temele

#10
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postbuletincalin, on 02 februarie 2016 - 05:46, said:

Ideea e ca vreau sa ma deplasez si in afara Bucurestiului, poate chiar un drum de Constanta. Cade varianta cu taxi si tren... sunt dependent de masina, vreau sa si iau cu mine una alta.

@ Dani Am gasit aici o oferta tentanta de care ziceam http://masinideinchiriatieftin.com, BMW seria 3 la doar 28 de euro/zi
Peste tot unde mai caut, e peste 60 de euro, aproape triplu.. ex pe rentacar01 e 66 euro.

Cum ziceam, pentru mine pretul e cel mai important dar nu vreau nici sa patesc ca si prietenul meu, sa fie diverse clauze ascunse in contract sau sa mi impuna diverse zgarieturi si sa pierd garantia.

Eventual daca inchiriaza cineva auto in Bucuresti sa ma contacteze. Cer si ofer seriozitate!
Daca o iei pe 6 zile te costa 53 de euro pe zi acel BMW plus un depozit de 600 de euro...

#11
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Ca varianta, la Avis ai Ford Focus cu 231 eur cu asigurare standard, cu fransiza sau 267 eur cu asigurare completa (Avis 360)

LE: de luni pana luni

Edited by crocko.dilul, 02 February 2016 - 07:45.


#12
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Eu in ultimii ani in Romania am inchiriat doar de la KlassWagen full asigurata tot timpul. Pe LA 30 Euro cred ca gasesti Focus sau Fluence. Series 5 la banii aia nu s-a inventat inca :)


#13
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
E39

#14
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Uber, anyone? Sau mai bine Black Cab. Si ai sofer personal cat stai pe aici.

#15
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
De cate ori ai folosit Uber pe ruta Bucuresti - Constanta?

Edited by Groot, 02 February 2016 - 08:21.


#16
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Incearca la automeridian, au preturi mai mici pentru dacii/renault. Pana la urma e doar o masina, si sa o obtii cu costuri minime.

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Sunt in concediu, nu vrei sofer personal ?? Cu tot cu masina ... scapi de problemele cu garantia Posted Image.

Edited by shymano, 02 February 2016 - 09:53.


#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postbuletincalin, on 02 februarie 2016 - 05:46, said:

... sunt dependent de masina, vreau sa si iau cu mine

Eventual daca inchiriaza cineva auto in Bucuresti sa ma contacteze. Cer si ofer seriozitate!

Povesti nemuritoare.Cum adica esti dependent de masina si tu n-ai masina.Si taxiul este masina pana la urma.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate