Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Brasov Cartier Coresi Avantgarden

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Au clienți altfel nu se explica. Dar totusi acum vreo 2 saptamani m-au sunat sa ma întrebe de sănătate. Posibil sa se mai fi subțiat si clienții.
Oricum ce se întâmplă in BV cu preturile pe imobiliare sfidează orice logica si bunul simt.

#56
mishutza

mishutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2009

 dyo67, on 13 august 2019 - 13:39, said:

Locuiesc in acest cartier din 2018 in unul din primele blocuri construite. Stiu si ce este bun, ce si cate probleme sunt, ca om trecut prin toate. Cine este hotarat sa cumpere si sa se mute si este interesat sa afle amanunte il rog sa ma contacteze pe privat. Am fost inscris si pe grupul de facebook si pe alte grupuri si pentru ca aparusera polemici m-am retras.

As dori si eu cateva detalii, daca se poate. Intentionez sa cumpar un apartament 2 camere prin credit si fiindv un efort financiar mare, inerc sa ma documentez in prealabil. Multumesc .

Edited by mishutza, 16 November 2020 - 08:50.


#57
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
Ceva informatii noi despre cartier? As dori sa cumpar un apartament si vreau sa aud ceva pareri inainte.
Ce probleme sunt in general in zona?

#58
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011

View Postmafiott92, on 22 februarie 2021 - 03:37, said:

Ceva informatii noi despre cartier? As dori sa cumpar un apartament si vreau sa aud ceva pareri inainte.
Ce probleme sunt in general in zona?
Eu am stat in chirie cateva luni, ce ma deranjat:
- presiunea mica la apa, mai ales in bucatarie
- doar telekom in cartier
- nu exista scurgere in baie
- amplasamentul centralei fata de conducta pentru aragaz, cel mai cretin lucru gandit
- peretele avea vreo 2 crapaturi, una destul de maricica, dar nimic de speriat, mai mult varul era afectat
- vecinu de sus a avut probleme la conducta de scurgere la baie, ii curgea pe acolo si ii facuse in timp destul mucegai, a simtit doar prin miros cand s-a strans destul
- plinta de metal la imbinarea dintre parchet si gresie era combinata din 2 bucatii, una s-a desprins un pic, mama mea s-a accident la picior lovind in ea cand din senin s-a ridicat => lucrare de mantuiala
- usa de la dormitor pocnea un pic cand o inchideam dar nimic serios, probabil trebuia un pic reglata
- termopanul de la bucatarie s-a blocat pe deschis de 2 ori, simteam tot timpul cum ceva nu e ok cand invarteam manerul
- un pic mucegai la colt in sufragerie langa usa de balcon
- la boxa in subsol, se prelingea apa si se forma o mica balta dupa un timp

Edited by alexsama, 28 February 2021 - 21:01.


#59
mhstamate

mhstamate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 17.09.2007
Problema cu termopanele care nu se inchid decat fortand bine am mai intalnit-o la alte doua apartamente pe care le-am vazut in Coresi Av. Alta plangere a unor amici tineri care locuiesc acolo e ca... se aude rau de tot cand fac sex vecinii !!! :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate