Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Brasov Cartier Coresi Avantgarden

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
deliandr

deliandr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2018
Buna seara. Noi am dori opinii in general despre dezvoltator/imobiliara, daca s-ar putea. Ne-a atras atentia ca propietarul terenului (IMMOCHAN) si vanzatorul (IMMO LODGIA) suna cam la fel dar sunt firme diferite, daca aveti informatii daca asa ceva este comun sau experienta cu precontractul asi dori sa le ascult!

#38
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
Salut. Da, practic Immo Lodgia figurează ca și constructor. Eu am un apartament care trebuia să fie gata pe 31 Oct. 2018, e aproape gata, eu cred că așteptau frigul ca să pună uși și parchet, restul e gata. Oricum în contract au o marjă de 3 luni până când nu plătesc penalități. În mare lucrează destul de bine, dar la detalii mă pot uita mai în amănunt la predare doar.

#39
manyyy

manyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2013
Buna seara.Ce nu inteleg eu este faptul ca pamantul e in proprietatea IMMOCHAN IMOBILIARE SRL.Eu platesc la IMMO LODGIA SRL.Pot aparea probleme?Cunoasteti detalii despre dezvoltator?Opinii...ne ar fi de mare folos.Multumim.

#40
g0t0g0

g0t0g0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.11.2005
Greu cu Coresi Posted Image
Dupa mintea mea e ceva de genul, daca am platit cash si se intampla ceva, ne intreptam catre o societate cu 1000ron capital, LIFE.
Eu un exemplu prin Sinaia, tot pe romaneste, TZAPAAAAA!
Tot dupa mintea mea, dupa ce apare AFI, Coresi o sa se duca la nivel de Bartolomeu. Dintr-un cartier de o anumita cultura si venit, nu ai asteptari.

Edited by g0t0g0, 22 November 2018 - 02:34.


#41
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Dezvoltatorul Coresi este Ceetrus, fostul immochan http://www.ceetrus.l...tatecompany.pdf
Este momentan cel mai mare dezv imobiliar din partea asta de lume.Nu comparati cu tot felul de lachite de asa zise fonduri de investitii care fac cate 1000 de apt. si apoi dispar.

#42
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
Mallul poate nu o să aibă așa de mulți clienți, dar e plin de birouri. De fapt aici au fost șmecheri băieții, prima dată au făcut birourile. În Bartolomeu ce birouri sunt?

#43
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Birourile le-au facut altii , ei doar le-au cumparat anul asta pe 50 mil euro

#44
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
Nu contează cine. În imobiliare contează doar 3 lucruri: location, location, location. Deci dacă locația e varză, prima dată dezvolți zona și după aceea te apuci de construcții rezidențiale. Nu invers.

Edited by blotunga, 26 November 2018 - 11:56.


#45
manyyy

manyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2013

 blotunga, on 26 noiembrie 2018 - 11:56, said:

Nu contează cine. În imobiliare contează doar 3 lucruri: location, location, location. Deci dacă locația e varză, prima dată dezvolți zona și după aceea te apuci de construcții rezidențiale. Nu invers.
       Buna seara,eu nu cunosc zona si nici afacerile imobiliare;sunt un simplu om care doresc un apartament ,dar nu inteleg foarte bine mecanica cumpararii direct de la dezvoltator.UNUL are pamantul,ALTUL construieste...EU dau banii fara nici o garantie,asigurare,etc.......in cazul unei gestiuni rele? banii mei unde sunt?,cine ii garanteaza?

#46
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

View Postmanyyy, on 26 noiembrie 2018 - 20:14, said:

   Buna seara,eu nu cunosc zona si nici afacerile imobiliare;sunt un simplu om care doresc un apartament ,dar nu inteleg foarte bine mecanica cumpararii direct de la dezvoltator.UNUL are pamantul,ALTUL construieste...EU dau banii fara nici o garantie,asigurare,etc.......in cazul unei gestiuni rele? banii mei unde sunt?,cine ii garanteaza?
Pai tu vrei sa cumperi pamantul sau apartamentul? sunt sigur ca un notar te va lamuri si nu isi va pune semnatura daca ceva nu e in regula.Mai toti dezv construiesc pe terenul altora, asta asa ca sa stiti si voi , se fac tot felul de parteneriate ca nu toti stau pe un munte de cash.

#47
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
cel mai bine cautati pe facebook. este grup al locatarilor si vedeti acolo cu ce probleme o sa va confruntati si toate cele.
urmaresc de foarte mult timp piata de apartamente din brasov. mi se pare un spectacol de circ pe multi bani.tractorul o sa fie un fel de militari.

#48
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Ce vrei sa spui? se va introduce metrou?? Posted Image Primarul cu 2 clase pe care il avem nu stie decat sa fac loc masinilor ca sa fie mai multe blocate pe strazi.Nici o strategie pt transport public decent, asta e problema.

#49
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

View PostTheChosen1, on 30 noiembrie 2018 - 21:49, said:

Ce vrei sa spui? se va introduce metrou?? Posted Image Primarul cu 2 clase pe care il avem nu stie decat sa fac loc masinilor ca sa fie mai multe blocate pe strazi.Nici o strategie pt transport public decent, asta e problema.
buna asta cu metroulPosted Image .ma refeream ca o sa fie blocuri/blocuri si multe blocuri.jumatate dintre ele or sa stea goale.fie ale oamenilor care traiesc in vest si cred ca o sa se mai intoarca acasa.fie ale celor care spera sa faca bani din chirie/ tranzactii imobiliare, intr-o tara in care rata natalitatii e in pom si oamenii pleaca afara.
din cate am citit eu, probleme nu sunt doar de aglomeratie. sunt abonat pe vreo 3 grupuri de facebook.aia de la urban au fost singurii care nu mi-au dat add. puteti citi singuri.

#50
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View Postbobitad, on 30 noiembrie 2018 - 21:36, said:

cel mai bine cautati pe facebook. este grup al locatarilor si vedeti acolo cu ce probleme o sa va confruntati si toate cele.
urmaresc de foarte mult timp piata de apartamente din brasov. mi se pare un spectacol de circ pe multi bani.tractorul o sa fie un fel de militari.
Ăla e Avantgarden 3 :D

#51
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006
Locuiesc in acest cartier din 2018 in unul din primele blocuri construite. Stiu si ce este bun, ce si cate probleme sunt, ca om trecut prin toate. Cine este hotarat sa cumpere si sa se mute si este interesat sa afle amanunte il rog sa ma contacteze pe privat. Am fost inscris si pe grupul de facebook si pe alte grupuri si pentru ca aparusera polemici m-am retras.

#52
JohmDoe

JohmDoe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.12.2017
Cum e in cartier?
Apa tot mai scumpa cu 35% fata de tot restul Brasovului?
Pe serviciile de cablu / internet tot monopol cu forta aveti?
Pacat ca orasul este condus de mafioti  ... si astfel de hotii pot aparea la noi ...

Ah da ... am vazut ca v-au pus Avion ... fain

Nu e nici Coresi Avantgarden ce ar fi putut fi

#53
g0t0g0

g0t0g0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.11.2005

View PostJohmDoe, on 05 august 2020 - 14:17, said:

Cum e in cartier?
Apa tot mai scumpa cu 35% fata de tot restul Brasovului?
Pe serviciile de cablu / internet tot monopol cu forta aveti?
Pacat ca orasul este condus de mafioti  ... si astfel de hotii pot aparea la noi ...

Ah da ... am vazut ca v-au pus Avion ... fain

Nu e nici Coresi Avantgarden ce ar fi putut fi
Mai ai rabdare 2 3 ani si le gasesti la preturi mici, cartierul ramane tot muncitoresc, tot ce inseama educatie buna e in jurul centrului vechi cu 2 exceptii. Ce conteaza cat e apa(care e dura maxim din cauza unor "draguti" ce s-au plans de statiile de dedurizare cand nu erau inca montate usile si au fost scoase cu totul de la restul blocurilor).
Cu avionul ce ai? : ) avionul si tractorul sunt ok in peisaj.
Ce mafioti? E moldoveanu sef care a venit in treining si a fost ales primar, sarac lipit pamantului iar in prezent e in top bogati. Iar in tractorul ce popor crezi ca traieste? Moldoveni si unii de prin AG. Se impaca perfect. Restul, truditii din vest care au cumparat pentru investitie si au crescut chiriile din puf iar acum au inceput sa scada si sa scada.

Edited by g0t0g0, 24 September 2020 - 20:52.


#54
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
In Coresi ap cu 2 camere tocmai au sarit de la 60 si ceva la 80 si ceva de mii oiro :)))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate