Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Allegria VIP Card by Allegria Professional Services SRL. Scam?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Prin luna Octombrie am postat un anunt pe OLX. dupa vreo 3-4 saptamani am fost sunat pe numarul publicat in anunt de care o fatuca ce se recomanda a fi de la site-ul lajumate si care ma anunta ca voi primi un card cu ajutorul caruia voi avea 150 euro discount-uri la cumparaturi in magazinele partenere. singura conditie era sa public anuntul numai pe pagina lor, ca vor sa creasca, sa fie ceva nemaintalnit pe piata.  ok, zic.

ulterior la vreo 3-4 zile sunt contactat pentru livrarea cardului. tot o fatuca, in dulcele grai ardelenesc. sau cu un vocabular care continea multe regionalisme dintr-o zona in care intamplator am locuit. se aprinde beculetul...
reia prezentarea, doar ca site-ul de anunturi nu mai era lajumate, era unul despre care nu am auzit. intreb despre ce companie este vorba, imi zice ceva de Allegria. ok, sa vina cardul.

dupa vreo 2 saptamani am primit cardul prin curier, dupa ce am achitat 20 lei costul transportului, lucru nementionat in convorbirile avute. in plic, pe langa card o foaie cu cateva intructiuni si cu mentiunea ca lista magazinelor participante va fi publicata pe pagina companiei la data de 01.01.2016. pana in prezent nu s-a publicat acea lista deci cardurile expediate NU pot fi folosite.

m-a frapat faptul ca pe card era trecuta GRESIT denumirea societatii: Allegria Proffesional Services SRL. dupa matematica mea, se scrie Professional.

si de aici incep sa scormonesc dupa o societate care imi stia numele, adresa si nr de telefon. pagina lor web (bursa de vanzari) era si este varza. un regulament cu multe greseli de ortografie si ...atat!

si-au tras si cont pe FB. tombole si premii peste premii care acum se dovedeste faptul ca nu sunt trimise. asta din ce am citit pe fb.

am cautat societatea si am gasit ca desi sugereaza ca ar fi din Bucuresti, de fapt ei sunt din Alba, loc Pianu de Sus. Pe fb sunt multi nemultumiti fie ca nu-si primesc acele carduri promise desi au dat datele fie ca au fost anuntati ca si castigatori si nu au primit nimic. comentariile deranjante sunt eliminate si cei care le-au postat sunt banati.

eu personal cred ca e doar o metoda de a realiza o baza de date foarte ieftin si cu informatii exacte.

Attached Files


Edited by gabriel_gavrila, 30 January 2016 - 17:44.


#2
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Astia sunt niste excroci care prin vara se ocupau cu imobiliare,gaseau vezi doamne clienti din strainatate si bla,bla,.......nu pune pune botul ca sunt tepari.Vezi ca exista topicuri despre ei aici pe forum.

#3
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
chiar am cautat informatii si aici pe forum dar nu mi-a generat nici un rezultat.

oricum firma este din iulia 2015 iar pagina web initiala din cate vad se ocupa cu imobiliare.

datele mele le au din prostia pe care am facut-o in toamna. nu sunt inregistrati ca si operator de date cu caracter personal.

#4
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Si la mine au luat datele de contact de pe OLX,m-au contactat telefonic si au trimis un asa zis contract de confidentialitate,cei drept am platit contravaloarea transportului prin curier dar nu am retrimis nimic semnat de mine si de atunci pauza totala.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Deci ai un card valabil un an din care 2luni deja au trecut si nu se stie unde se poate folosi... Posted Image Mda, suna a fi de incredere.
Pacat ca nimeni nu trimite o "invitatie" si la A.N.S.P.D.C.P. sa verifice cum isi fac ei baza de date cu cei care au card.
Oricum, stai linistit, cel putin inca o luna nu o sa vezi lista cu acei "parteneri"... ei trebuie sa isi faca o baza mare de "clienti" si abia apoi probabil o sa gaseasca si ceva firme care sa intre in hora lor.

#6
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Tu chiar nu te-ai prins cum stă treaba sau de ce faci referire la acea lună?

 tigerheart, on 30 ianuarie 2016 - 18:34, said:

cel putin inca o luna nu o sa vezi lista cu acei "parteneri


#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 123321, on 30 ianuarie 2016 - 19:11, said:

Tu chiar nu te-ai prins cum stă treaba sau de ce faci referire la acea lună?
Eu m-am prins ca nu exista parteneri... si ca acele carduri sunt egale cu zero.. Am zis cel putin o luna, deci poate sa dureze si tot anul, depinde cat de multa rabdare au aia care au pus botul la like&share.

#8
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Clar!

#9
yrenne

yrenne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2009
Legat de acest subiect, sper sa se accepte acest link: http://albinutamagic...anizate-on.html
E clar ca e o teapa ordinara!

#10
kmy50rynn

kmy50rynn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.02.2016
Fara sa vreau sa fac spam, v-am mentionat si eu pe blogul meu.( cu link desigur) Sunteti invitati sa depuneti plangere impotriva acestei persoane la link-urile oficiale din articol. http://darkpassion.r...egria-vip-card/

Edited by kmy50rynn, 02 February 2016 - 23:08.


#11
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Attached File  allegria.jpg   240.56K   23 downloadsAttached File  vip.jpg   427.61K   22 downloadsupdate: au schimbat numele societatii din ALLEGRIA PROFESSIONAL SERVICES SRL-D in S.C VIP CARD EXPRESS S.R.L-D
codul fiscal e acelasi, deci e aceeasi societate.

in legatura cu rambursul sau costul expedierii plicurilor: la un volum mare de expedieri costul de transport se negociaza! e posibil ca acesta sa fie undeva la 12-13 lei. diferenta e profit pentru Romel.

Edited by gabriel_gavrila, 03 February 2016 - 01:09.


#12
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Amuzant sa ceri 18 lei pe un dreptunghi de plastic. Trist este ca-s asa multi creduli.
Oricum, am impresia ca pe micut il asteapta zile grele, statului nu-i place sa nu-i platesti partea.

#13
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
cred ca Vasile Romel, administratorul societatii, e un biet om necajit fara prea multa carte. e bagat la inaintare de catre altcineva.
oricum nr 544 in Pianu de Sus este situat in afara localitatii, e in zona caselor de vacanta sau mai departe in zona crescatorilor de oi.
daca am timp cat de curand o sa fac o vizita in zona si revin cu poze.

Edited by gabriel_gavrila, 03 February 2016 - 01:16.


#14
yrenne

yrenne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2009
Romel acesta e un pustan de aproape 24 de ani. Acum am vazut si eu ca nici numele pe primele carduri nu l-au scris corec: "proffesional" :))

#15
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
[ https://i.imgur.com/azOJtEz.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O parte din "termeni si conditii"...Posted Image

#16
kmy50rynn

kmy50rynn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.02.2016
Mai, eu tip in gura mare de cateva zile, daca va arat ce raspunsuri am primit de la autoritati va cruciti. Nu e de mirare ca toate sunt asa cum sunt. Sincer, cred ca ne meritam soarta...

#17
kmy50rynn

kmy50rynn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.02.2016

 tigerheart, on 04 februarie 2016 - 18:50, said:

[ https://i.imgur.com/azOJtEz.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O parte din "termeni si conditii"...Posted Image

pfoai... se compleCteaza

#18
baderc

baderc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2009
e fosta firma Allegria Professional Services. Eu am facut reclamatie la ANPC impotriva ei, in decembrie 2015, iar zilele trecute mi-au raspuns ca se confirma reclamatia si i-au amendat. De asemenea, ziceau ca firma Allegria si-a schimbat numele in Vippcard - aceiasi tepari cu alta denumire!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate