Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#37
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Sau poate vor apela la CGI cum au facut cu Arnold in Terminator Genisys (2015)  Posted Image
http://www.ew.com/ar...ng-young-arnold
http://www.geek.com/...negger-1626902/

Ce ma intreb eu, e cum de au fost mai ieftine aceste efecte speciale in filmul The One (2001) cu Jet Li cand au pus o gluga pe capu' actorului in scena de la final cand cei doi s-au batut !

#38
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,954
  • Înscris: 27.05.2010
Daca vor sa faca un film in care sa-l bage pe Darth Vader sunt pro. Cele mai bune episoade, in opnia mea au fost Imperiul Contraataca si revenge of sith. Deci il astept cu nerabdare.

#39
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Sau poate vor apela la CGI cum au facut cu Arnold in Terminator Genisys (2015)

Una e sa faci o scena CGI , alta e sa faci un film intreg in care personajul principal sa fie CGI.Diferenta de costuri e enorma.Singurul film care imi sare in minte care a facut asta a fost Avatar, in care da, aproape tot filmul personajele principale precum si mediul inconjurator sunt CGI.De aceea si arata aproape ca un desene animat.

#40
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,667
  • Înscris: 01.09.2006

View PostDany noob, on 04 februarie 2016 - 13:47, said:

Una e sa faci o scena CGI , alta e sa faci un film intreg in care personajul principal sa fie CGI.Diferenta de costuri e enorma.Singurul film care imi sare in minte care a facut asta a fost Avatar, in care da, aproape tot filmul personajele principale precum si mediul inconjurator sunt CGI.De aceea si arata aproape ca un desene animat.
In Tron, Jeff Bridges joaca 2 personaje ... unul tanar, unul batran. Eu zic ca le-a iesit foarte bine.

#41
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wji-BZ0oCwg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

IAR FEMEIE????? DE CE???

#42
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostDaniJ90, on 07 aprilie 2016 - 15:02, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wji-BZ0oCwg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

IAR FEMEIE????? DE CE???

Egalitate intre sexe....

#43
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Daca multi s-au plans ca Force Awakens a fost un film prea.."Disney" , cu siguranta nu vor putea spune asta si despre acest film.Mi-ar fi placut sa il vad si pe Vader in trailer, dar probabil va aparea in ultima scena a trailerului final inainte de lansarea filmului pentru maximizarea hype-ului.

Edited by Dany noob, 07 April 2016 - 15:52.


#44
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

View PostI2O, on 07 aprilie 2016 - 15:16, said:

Egalitate intre sexe....
Care egalitate? In TFA avem tot femeie in rol principal si aici la fel, deci e 2-0...

#45
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Precedentele 6 filme SW nu intra in calcul ? Trebuie sa recupereze Posted Image.Oricum chill, urmatorul SW anthology va fi cu Han Solo cand era tanar, deci va reveni testosteronul la valori normale.

Edited by Dany noob, 07 April 2016 - 15:58.


#46
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Eu nu inteleg, filmul asta are legatura cu  cel din 2015? Oricum, din trailerul asta inteleg ca e mai serios decat Force Awakens, pana si muzica e oarecum mai dura.

Edited by tiestodj20, 07 April 2016 - 16:24.


#47
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

View Posttiestodj20, on 07 aprilie 2016 - 16:21, said:

Eu nu inteleg, filmul asta are legatura cu  cel din 2015? Oricum, din trailerul asta inteleg ca e mai serios decat Force Awakens, pana si muzica e oarecum mai dura.
Nu are, cauta si tu pe google...

#48
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Am explicat si pe prima pagina.Nu are legatura, Force Awakens e primul film dintr-o noua trilogie (ep 7-8-9) in care filmele vor fi lansate din 2 in 2 ani, asta insemnand ca anul viitor vom avea continuarea la Force Awakens.In anii dintre ele vor fi filme cu povesti "independente".Acesta e primul din ele.

Din primul post:

Quote

Actiunea filmului se va petrece intre episoadele III si IV (mai apropiata de episodul IV) din universul Star Wars, fiind posibila o reintoarcere a lui Darth Vader (neconfirmata) pe marile ecrane.

Edited by Dany noob, 07 April 2016 - 16:35.


#49
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Are sens ambele variante !
1) Darth Vader nu va juca in acest episod deoarece el era un lider ce avea alta treaba decat sa pazeasca planurile Death Star;
furtuil planurilor se intampla in absenta lui.
plus ca va iesi si mai ieftin din cauza lipsei lui Darth Vader

2) Darth Vader va juca in acest episod contracarând planul rebelilor de a fura planurile Death Star cu scopul de a-i urmari, prinde, interoga si afla baza secreta a rebelior.
lucru pe jumatate infaptuit in epsodul IV cand o prinde pe Leia

#50
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Zici ca-i din Hunger Games scena cu Mon Mothma si cu (cum o cheama), mai ales dialogul "I rebel" si in ultimul cadru din trailer cu ea imbracata in negru.
Si se mai si uita asa sfidatoare, mai ales cand ii raspunde lui ala "Yes sir". Ca si cum n-ar vrea sa asculte de ordinele unui barbat

#51
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Femeie, ne-femeie, am senzatia ca filmul asta o sa fie de nspe milioane de ori mai bun decat porcaria de Star Wars 7.

#52
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View PostGenjurooo, on 10 aprilie 2016 - 15:55, said:

Femeie, ne-femeie, am senzatia ca filmul asta o sa fie de nspe milioane de ori mai bun decat porcaria de Star Wars 7.
+ 1
Chiar si coloana sonora pare mai tare.

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostGenjurooo, on 10 aprilie 2016 - 15:55, said:

Femeie, ne-femeie, am senzatia ca filmul asta o sa fie de nspe milioane de ori mai bun decat porcaria de Star Wars 7.

View Postrocada, on 10 aprilie 2016 - 16:56, said:

+ 1
Chiar si coloana sonora pare mai tare.

Deja vom avea doi dezamagiti ai filmului Posted Image

#54
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Hai nu mai cobi ! Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate