Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostDany noob, on 21 ianuarie 2016 - 22:04, said:

Cu alte cuvinte o sa fie o jonglerie intre episoade, cum e Campionatul Mondial de fotbal si Campionatul European de fotbal;
dupa doi ani e CM, dupa alti doi ani e CE  -dar campionatele se desfasoara o data la patru ani Posted Image

Iar Disney chiar a iesit pe plus numai din vanzarea de obiecte Star Wars plus filmul Star Wars: The Force Awakens ?
Inseamna ca G. Lucas a facut o afacere proasta vanzand drepturile cu numai 4,05 miliarde de dolari !

#20
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Nu sunt inca pentru ca au platit 4 miliarde , nu 3.Iar filmul si obiectele alea au costat niste bani pentru a fi produse.Doar in marketing pentru film au bagat foarte multi bani (cu folos ce e drept).Nu cred ca si-au scos nici jumatate din banii aia inca , dar oricum si atat e foarte mult dupa doar 1 film.Au licenta pe viata si tot timpul din lume sa faca bani cu ea.

Edited by Dany noob, 21 January 2016 - 22:19.


#21
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, scoatei ochii lu' @igivan

View Postigivan, on 21 ianuarie 2016 - 22:05, said:

ca el a dat zvonul asta fals !

Ce pot sa zic, inseamna ca G. Lucas nu face foamea ca majoritatea romanilor daca a vandut o afacere de miliarde de $ doar pe 4 miliarde de $.
Dar eu tot la concluzia ca a fost tepuit, de Disney, am ramas.

Bagi x milioane de $ intr-un singur film si scoti minim de doua-trei ori suma investita in film.
E o afacere garantata brandul Star Wars  Posted Image

#22
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
4,5 miliarde au platit mai exact, au scos pana acum aproape 3 mld. de dolari din jucarii, jocuri video si obiecte cu Star Wars (cele mai bine vandute au fost cele cu Vader), iar pentru 2016 se preconizeaza vanzari de aproximativ 5 mld. de dolari si mai un pic ajung la 2 mld. de dolari cu The Force Awakens...Pana la finalul anului 2017 se aproximeaza ca isi vor recupera investitia.

#23
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Posttom_1133, on 21 ianuarie 2016 - 21:13, said:

Despre viata acestui maestru Jedi
[ https://i.imgur.com/4kqEdh0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nici nu mai mentionez !
Asa am afla mai multe despre istoria Jedi, cum a luat nastere etc.
Asta a trait o mie de ani si tot timpu era calm si cumpatat de parca fuma iarba non-stop. Bine, cand il apuca strechea era mai tare ca iepurasu duracell. Si cine, stie poate si filmu ar fi facut de-andoaselea cam ca si Pulp Fiction, sa fie in ton cu modul broscoiului de a vorbi.

Despre istoria jedi ai wookipedia, filmul nu cred ca ar fi prea relevant.

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Old Republic are mult mai mult potential decat povestile separate a personajelor SW.


#25
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

View PostBursul, on 22 ianuarie 2016 - 13:49, said:

Old Republic are mult mai mult potential decat povestile separate a personajelor SW.

Au facut si MMo-ul The Old Republic. Poti sa te uiti la cut-sceneuri din jocul cu diferite clase, pe youtube, pentru a le vedea povestea. Plus povestea din expansion-urile (updates) care au urmat.

#26
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Povestea Rogue One mi se pare simplista. Se simte ca un fan fiction ecranizat, sau ca un scurtmetraj realizat de fani (fan film), dar cu buget de Hollywood.

Vad ca si aici au bagat o duduie cap de afis.

Eu as vrea sa vad un film Anthology despre Obi-Wan plasat intre ep 3 si ep 4, cu Ewan Mcgregor evident. Cica o sa-l faca.

Edited by zedicus, 22 January 2016 - 21:14.


#27
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Da, da, da.

Unu' cu Obi Wan ar fi fain. F. fain.

#28
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Eu mai mult as vrea unul cu/despre Boba Fett.

#29
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

View PostDany noob, on 23 ianuarie 2016 - 21:44, said:

Eu mai mult as vrea unul cu/despre Boba Fett.

pai se pare ca ala ar fi urmatorul film Anthology dupa "Han Solo"

#30
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dqfDoDJ9XHs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vader o sa aibe un rol mai proeminent, si o sa vedem scene cu walker-ii AT-AT. Chiar imi doream sa vad niste AT-AT realizati cu tehnologie de 2015-2016 :)

#31
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pai, era de asteptat ca Darth Vader va avea un rol important !

#32
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Mda, o sa spuna ceva de genu: "let them pass"

#33
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostDany noob, on 21 ianuarie 2016 - 22:04, said:

Nu , deci va fi asa :

Trilogia originala: Episoadele IV-V-VI
Trilogia jalnica: Episoadele I-II-III
Trilogia noua : Episoadele VII-VIII-IX (VII fiind Force Awakens , VIII urmand sa fie lansat in 2017 , iar IX in 2019 , ambele urmand sa continue povestea din Force Awakens , formand o trilogie conclusiva).
Trilogia spin-off : Rogue One:A Star Wars Story , Han Solo Prequel , plus inca unul despre care nu se stie nimic inca. (Rogue One 2016 , Han Solo prequel 2018 , Necunoscut probabil 2020)

Ideea e ca vor sa lanseze filmele din trilogia noua , ce continua povestea la Force Awakens , la 2 ani distanta intre ele.Iar in anii dintre ele , vor fi lansate filme spin-off , adica filme in universul SW dar independente (oarecum).Rogue One e primul dintre ele , la anul avem episodul VIII ce va continua povestea cu Rey&Finn , iar peste 2 ani cel mai probabil va fi lansat un SW in care personajul principal va fi Han Solo...pe la 25-30 ani , cand era tanar. (cel putin astea sunt informatiile care au aparut pana acum) , iar ciclul continua , urmand ca dupa filmul cu Han Solo sa apara inca un episod care continua povestea cu Rey&Finn.

Oricum saltul in timp intre trilogii este destul de consistent, aici ma refer intre ep III (in care Anakin inca era un adolescent frustrat) la episodul IV , in care Darth Vader e deja matur si temut in toata galaxia.Apoi saltul dintre ep VI si filmul nou Force Awakens , de 30 ani.Aceste filme spin-off au menirea de a mai umple putin golul acelor ani.
Plm.il baga astia pe Ford si in carje sa joace.

#34
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostI2O, on 03 februarie 2016 - 01:22, said:

Plm.il baga astia pe Ford si in carje sa joace.
Nu are cum. E la 25-30 de ani personajul. O sa distribuie alt actor.

#35
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Evident ca va fi alt actor daca e povestea cand era el tanar.Eu sper sa fie Chris Pratt, Jurassic World a fost slabut dar Chris Pratt mi-a amintit de Indiana Jones in filmul ala, cred ca ar fi o alegere buna si ca Han Solo.Problema ar fi ca e deja Starlord in Guardians of the Galaxy (care e un personaj similar cu Han Solo din multe puncte de vedere) si e franciza detinuta tot de Disney.Nu stiu daca se poate , dar s-a mai intamplat , Chris Evans fiind si Human Torch si Captain America.

Edited by Dany noob, 03 February 2016 - 10:00.


#36
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Nu cred ca o sa fie el, probabil o sa fie tot actorul care il va juca pe Han Solo si in filmul lui Han Solo....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate