Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://pics.filmaffinity.com/Rogue_One_A_Star_Wars_Story-311735553-large.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Filmul urmărește parcursul unui grup de personaje care încearcă să pună mâna pe planurile navei Death Star.Actiunea filmului se va petrece intre episoadele III si IV (mai apropiata de episodul IV) din universul Star Wars, fiind posibila o reintoarcere a lui Darth Vader (neconfirmata) pe marile ecrane.


Regia: Gareth Edwards (A mai regizat: Monsters,Godzilla)

Cu: Mads Mikkelsen, Forest Whitaker, Felicity Jones, Donnie Yen, Ben Mendelsohn, Sam Claflin


Leaked Teaser Trailer (CAM)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-2h6DXo8Q6w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Premiera in Romania
16.12.2016


Edited by Dany noob, 21 January 2016 - 16:43.


#2
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
There has been an awakening...have you felt it? :vampire:

#3
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Abia a aparut un Star Wars, scot acum altul....? E foame mare de bani se pare....

#4
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Va fi un SW in fiecare an pana in 2019 daca nu ma insel.Cel putin pana in 2019 Posted Image

#5
igivan

igivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.05.2014

View PostPatrulescu, on 21 ianuarie 2016 - 16:53, said:

Abia a aparut un Star Wars, scot acum altul....? E foame mare de bani se pare....


intru placerea ochilor si a sufletului, io sunt de acord sa faca trei filme pe an.

Edited by igivan, 21 January 2016 - 16:59.


#6
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Daca filmele sunt bune din partea mea pot face si unul pe luna.Important e nu le faca doar pentru bani ci sa puna si pasiune.Iar eu unul am fost multumit de Ep VII si cred ca Disney va avea grija de aceasta franciza.E important si pentru ei fiecare film din serie, un film prost/foarte prost poate scadea mult interesul pentru filmele viitoare.E un risc.

Am incredere in Disney pentru ca exista un precedent.Cam aceeasi situatie a fost si in cazul filmelor Marvel (Marvel fiind detinut de Disney, in caz de e cineva ce nu stie) , unde filmele riscante despre personaje mai putin cunoscute (Guardians of the Galaxy , Ant Man) au iesit foarte ok.

Edited by Dany noob, 21 January 2016 - 17:05.


#7
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
ÎÎÎh, se pare că băieţii au făcut o variantă de continuare a seriei, de rezervă, în caz că personajele şi acţiunea din ep. VII nu ar fi prins la public. Acum, că a scos un purcoi de bani ep. VII, naiba ştie ce mai vor să facă şi cu episodul ăsta intermediar. Probabil n-au vrut să-l arunce la gunoi.

Dacă erau să mă întrebe pe mine, mai bine relansau seria şi băgau toţi banii în episodul ăsta, pentru că Darth Vader „iz ză greatest villain of all times”, (după Dracula, fireşte).

Edited by stormwatch, 21 January 2016 - 17:22.


#8
DarkShadow123

DarkShadow123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 07.05.2014
Interesat,din cate am vazut este o antopogie,practic o trilogie paralela care va incepe cu acest film.Astept sa il vad.Sunt un mare fan Star Wars.

Edited by DarkShadow123, 21 January 2016 - 17:34.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Stai, in episodul VIII vom vedea cum au furat rebelii planurile primei Death Star ?
Si in episodul IX vom afla cine e de fapt Rey ?!

Ard de nerabdare !!! inseamna ca episodul VIII nu e decat o umplutura pt. a hrani asteptarea fan(atici)ilor.
Unu' m-a facut

View PostFrom 03 decembrie 2015 - 21:32:

"rebel scum"
[ https://i.imgur.com/iQwwxRF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
cand am zis ca numai fan(atic)ii fac lucruri iesite din compun pt. Star Wars.

Edited by tom_1133, 21 January 2016 - 17:47.


#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,446
  • Înscris: 30.10.2003
Eu unul nu voi vedea filmul asta. Daca va avea review-uri bune, am sa ma uit.

#11
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View Postigivan, on 21 ianuarie 2016 - 16:55, said:

intru placerea ochilor si a sufletului, io sunt de acord sa faca trei filme pe an.

O sa se plictiseasca lumea pana la urma daca scot atatea filme pe banda rulanta, Disney a platit 3 miliarde de dolari pe franciza Star Wars si sunt disperati sa scoata cat mai repede profit, de aia or sa stoarca seria pana nu mai ramane nimic din ea...

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Au muls vaca asta numita Star Wars, de n-au mai ramas deca ciolanele din ea. Acum mult ciolanele...
Sa va spun finalul: vor pune mana pe planuri. Wow!

#13
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
daca apare si Vader e super!

#14
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
E imposibil sa nu apara, macar si in rol secundar.

#15
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Posttom_1133, on 21 ianuarie 2016 - 17:37, said:

Stai, in episodul VIII vom vedea cum au furat rebelii planurile primei Death Star ?
Rogue One nu este episodul 8.

#16
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Atunci ce este ? adica vor exista:
Star Wars trilogy I-III;
Star Wars trilogyi IV-VI;
Star Wars trilogy VII, [Rogue One: A Star Wars Story (2016)] VIII si IX ?

O sa fie o jonglerie intre episoade, cum e Campionatul Mondial de fotbal si Campionatul European de fotbal;
dupa doi ani e CM, dupa alti doi ani e CE  -dar campionatele se desfasoara o data la patru ani.


In fine, daca nu am altceva de facut iar opiniile sunt favorabile cred ca am sa vad si eu fimele de umplutura.
Oricum, pe ideea asta ar trebui sa faca filme de umplutura si despre viata lui
[ https://i.imgur.com/EvFLs08.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si a lui
[ https://i.imgur.com/96MMRZr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Despre viata acestui maestru Jedi
[ https://i.imgur.com/4kqEdh0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nici nu mai mentionez !
Asa am afla mai multe despre istoria Jedi, cum a luat nastere etc.

#17
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Nu , deci va fi asa :

Trilogia originala: Episoadele IV-V-VI
Trilogia jalnica: Episoadele I-II-III
Trilogia noua : Episoadele VII-VIII-IX (VII fiind Force Awakens , VIII urmand sa fie lansat in 2017 , iar IX in 2019 , ambele urmand sa continue povestea din Force Awakens , formand o trilogie conclusiva).
Trilogia spin-off : Rogue One:A Star Wars Story , Han Solo Prequel , plus inca unul despre care nu se stie nimic inca. (Rogue One 2016 , Han Solo prequel 2018 , Necunoscut probabil 2020)

Ideea e ca vor sa lanseze filmele din trilogia noua , ce continua povestea la Force Awakens , la 2 ani distanta intre ele.Iar in anii dintre ele , vor fi lansate filme spin-off , adica filme in universul SW dar independente (oarecum).Rogue One e primul dintre ele , la anul avem episodul VIII ce va continua povestea cu Rey&Finn , iar peste 2 ani cel mai probabil va fi lansat un SW in care personajul principal va fi Han Solo...pe la 25-30 ani , cand era tanar. (cel putin astea sunt informatiile care au aparut pana acum) , iar ciclul continua , urmand ca dupa filmul cu Han Solo sa apara inca un episod care continua povestea cu Rey&Finn.

Oricum saltul in timp intre trilogii este destul de consistent, aici ma refer intre ep III (in care Anakin inca era un adolescent frustrat) la episodul IV , in care Darth Vader e deja matur si temut in toata galaxia.Apoi saltul dintre ep VI si filmul nou Force Awakens , de 30 ani.Aceste filme spin-off au menirea de a mai umple putin golul acelor ani.

Edited by Dany noob, 21 January 2016 - 22:11.


#18
igivan

igivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.05.2014

View PostPatrulescu, on 21 ianuarie 2016 - 17:55, said:

O sa se plictiseasca lumea pana la urma daca scot atatea filme pe banda rulanta, Disney a platit 3 miliarde de dolari pe franciza Star Wars si sunt disperati sa scoata cat mai repede profit, de aia or sa stoarca seria pana nu mai ramane nimic din ea...

deja si-au recuperat banii. din vanzarea de obiecte cu legatura spre star wars au scos un miliard si ceva. cu filmul, inca doua. acum sunt deja pe profit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate