Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Motorola nu va mai exista.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#19
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostZinus, on 09 ianuarie 2016 - 21:59, said:



Da, dar tot lenevo a "coordonat" producerea (specificati, optimizari soft etc.), ca a pastrat design-ul nu e prea important.

Nici vorba. Motorola a colaborat cu Lenovo doar la partea de asamblare, in rest ca si specificatii, design, soft, materiale, Motorola sunt altceva fata de Lenovo.
Compara tu orice lenovo cu orice Moto si o sa vezi ca difera aproape radical, la orice capitol.

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu am folosit niciodata un Motorola cu tochscreen, in schimb am avut unul clasic in urma cu multi ani. Nu m-am simtit niciodata atras de designul acestor telefoane, in schimb imi pare rau ca dispare numele, la fel cum a fost si cu Nokia cand s-a transformat in Microsoft sau Sony Ericsson (niste super telefoane, poate cele mai bune din era clasica, care puteau concura cu orice telefon de varf de la Nokia).
Daca HTC nu-si revine, cred ca el este urmatorul pe lista.

#21
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004
Şi când te gândeşti că au făcut atâtea chestii...

#22
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Ce sa-i faci viata-i dura, unele marci dispar apar alte marci noi Motorola in sectorul profesional este "the best" .

#23
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdjl, on 09 ianuarie 2016 - 23:13, said:

Şi când te gândeşti că au făcut atâtea chestii...

Cand te gandesti ca au inventat telefonul mobil...

[ http://img.wonderhowto.com/img/00/66/63440148210407/0/from-backpack-transceiver-smartphone-visual-history-mobile-phone.w654.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Lenovo vrea defapt sa se faca cunoscuta, ceva de genul "Noi suntem Motorola, noi facem Motorola." In realitate nu e chiar asa, dar vor sa isi intareasca brandul lor care pentru cunoscatori e inferior brandului Motorola si intrun fel vor sa unifice si sa simplifice lucrurile... In peisajul Android si in general al telefoanelor, ca si contributie, ca si importanta, Motorola e peste Lenovo. Defapt in unele piete Lenovo e aproape 0 ca brand in materie de telefoane. USA, Brazilia, India sunt piete unde Motorola e peste Lenovo. Grosul vanzarilor Lenovo vinde din China si Europa, unde intentionat nu aduc Motorola ca sa nu le faca concurenta. Motorola inca lucreaza separat la telefoane lor, si-au pastrat in mare echipa tehnica din era pre-Google si lucrul asta se vede daca faci comparatie intre un Lenovo si un Moto. Sunt construite diferit, sunt fabricate din materiale diferite, au un design diferit, sunt diferite hardware si software.

#25
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Cândva erau motocicletele Indian, cândva Polaroid era unul din liderii din lumea foto, cândva era Aro marcă de mașini, cândva în electronică erau BASF și TDK... LG se numea Goldstar, Daewoo se făcea unde e acum fabrică Ford în România și înainte a fost Oltcit. Cândva era OTV și Atomic ca televiziuni, cândva erau ziare pe hârtie și nu online.... Evoluția și greșelile în afaceri se plătesc, dacă Motorola nu au putut să se susțină singuri, au fost preluați, nu văd de ce este asta o problemă.

#26
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBogdansv1, on 10 ianuarie 2016 - 00:13, said:

Cândva erau motocicletele Indian, cândva Polaroid era unul din liderii din lumea foto, cândva era Aro marcă de mașini, cândva în electronică erau BASF și TDK... LG se numea Goldstar, Daewoo se făcea unde e acum fabrică Ford în România și înainte a fost Oltcit. Cândva era OTV și Atomic ca televiziuni, cândva erau ziare pe hârtie și nu online.... Evoluția și greșelile în afaceri se plătesc, dacă Motorola nu au putut să se susțină singuri, au fost preluați, nu văd de ce este asta o problemă.

Aro nu a fost prima masina din lume precum FORD model T,  OTV a fost o televiziune de "ciocoi", motocicletele, iar Motorola a fost unul din primii producatori de telefoane mobile, daca nu primul care a oferit telefonul destinat pentru a putea fi achizitionat de toata lumea, nu numai in faza test.

#27
alin0685

alin0685

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 13.03.2011
Si Nokia tocmai ce a achizitionat recent Alcatel-Lucent, asta asa ca una din noutatile achizitiilor/disparitiilor din ultima perioada. Referitor la Motorola pacat de brand, era unul vechi si sonor.

#28
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Era o mandrie a americanilor... :)

#29
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cineva a creat o petitie pentru salvarea brand-ului Motorola :

https://www.change.o...=share_petition

Nu stiu daca schimba ceva, dar oricum dureaza 30 de secunde sa o semnezi...

#30
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
E lasa....
Noi sa fim sanatosi!
Attached File  motorola_startac.jpeg   26.87K   47 downloads

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostantinVidia, on 10 ianuarie 2016 - 17:52, said:

Cineva a creat o petitie pentru salvarea brand-ului Motorola :

https://www.change.o...=share_petition

Nu stiu daca schimba ceva, dar oricum dureaza 30 de secunde sa o semnezi...

Au rezolvat ceva vreodata petitiile online?

#32
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Dacă o să fie semnată de peste 10.000 de oameni, foarte posibil să le influențăm decizia, în definitiv, nu sunt politicieni cu interese personale, dacă înțelegi ce doresc să exprim. Ideea este să nu  ignorăm această petiție.

#33
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Sunt curios cati dintre cei care spuneti "vai, ce rau in pare, si ce telefoane bune faceau" au in prezent un telefon Motorola pe care-l folosesc zi de zi. Inafara de faptul ca intalneai android stock pe ele si aveau suport bun, nu excelau cam la nimic telefoanele Motorola in ultimul timp. Au fost cineva in trecut, bun, dar nu se puteau baza doar pe asta.

Edited by Robiacs, 10 January 2016 - 18:56.


#34
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
pacat, am fost fan motorola pina cind telefoanele au inceput sa poata fi conectate la calculator. lipsa unui manager (sau cu bani destul de multicei) asemenea celor de la nokia, m-a deazmagit profund, dar tot n-am renuntat la ei. am trecut de la

http://www.frontline...orola-m3888.png

http://droid.at.ua/E...torolav2288.jpg

http://www.letsgodig...34_camphone.jpg

#35
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostRobiacs, on 10 ianuarie 2016 - 18:55, said:

Sunt curios cati dintre cei care spuneti "vai, ce rau in pare, si ce telefoane bune faceau" au in prezent un telefon Motorola pe care-l folosesc zi de zi. Inafara de faptul ca intalneai android stock pe ele si aveau suport bun, nu excelau cam la nimic telefoanele Motorola in ultimul timp. Au fost cineva in trecut, bun, dar nu se puteau baza doar pe asta.
tu ai sau ai avut? eu am un motorola pe care nu l-as da pe 3 ifoane

#36
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Problemă Motorola a fost ca nu a putut să să adapteze la evoluția pieții și la cerințele clienților altfel ar fi făcut volume mari de vânzări și n-ar mai fi fost în situația să vândă compania. Și Nokia la fel s-au încăpățânat să folosească propriile sisteme de operare în loc să treacă pe Android. Companiile astea consumă miliarde de dolari pe an e greu să le țină cineva în viață așa cu petiții

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate