Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Atitudinea in liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
sawedd

sawedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.12.2015
Stim ca liceul inseamna/ a insemnat (pentru unii) o perioada frumoasa din viata in care ai avut de invatat destule lucruri, o perioada (pentru unii) in care s-au inchegat prietenii, care a deschis noi drumuri din multe puncte de vedere. Pe langa scoala propriu-zisa in care iti poti dezvolta cultura si invata diverse lucruri, acesta este si un loc placut (sau nu) de socializare, de distractie.
Intrebarea mea: ce atitudine ati avut in liceu? Ati fost genul de persoane retrase, izolate care s-au atasat cu greu de alte persoane si care si-a vazut doar de treaba ei sau ati fost cumva genul de elev 'popular', poate, suficient de inteligent incat sa abordeze in diferite feluri situatiile neprevazute, poate o disputa/contrazicere cu profesorul acela enervant care pretindea ca le stie pe toate, dar, de fapt, era prost de bubuie, o mistocareala de colega cu aere si "fite", chiuluri pe colo pe colo, dar care totusi a reusit sa se mentina la un nivel mare si sa ia examenul cu nota buna, etc. O scurta descriere mi-as dori.
PS:sper ca nu am gresit categoria, daca da, mutati-o, va rog.

Edited by sawedd, 08 January 2016 - 20:35.


#2
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
persoane retrase, izolate care s-au atasat cu greu de alte persoane si care si-a vazut doar de treaba

#3
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Am avut de-aface cu idioţi. Dacă învăţam mai bine, mă mutam. Unii erau idioţi cu mine, da' mai eram şi eu idioţi cu alţii.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Nu stiu despre ceilalti, dar mie mi-a placut la liceu !
Cel putin in primii doi trei ani nici nu am simtit ca sunt la liceu.

Dupa doi trei ani s-a destramat clasa caci majoritatea colegilor s-au transferat fie la alte clase fie la licee mai aproape de casa lor.
Cei care au ramas plus altii noi erau "vagabonzi" caci nu veneau la liceu decat la examene.

Edited by Barboso, 08 January 2016 - 23:40.
La cerere, corectare typo.


#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013
A fost ok la liceu incepand cu clasa a 9-a si pana in clasa a 12-a.....Posted Image

*Ce muzica buna era atunci in discoteci!

#6
sawedd

sawedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.12.2015

View Postnycolae, on 08 ianuarie 2016 - 20:37, said:

persoane retrase, izolate care s-au atasat cu greu de alte persoane si care si-a vazut doar de treaba
si a fost buna aceasta atitudine?

View Postxmanyacs77, on 08 ianuarie 2016 - 20:45, said:

incepand cu clasa a 9-a si pana in clasa a 12-a.....Posted Image

*Ce muzica buna era atunci in discoteci!
evident.. cum sa nu. Nu e ca si cum liceu= clasa 9-12

#7
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Eu până într-a zecea nu chiuleam.... dar şi când am prins gustul!

#8
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
Nu eram populara, aveam cu totul alte preocupari decat colegii mei. Nu eram nici foarte prezenta deoarece faceam voluntariat si eram implicata in tot felul de activitati.
A fost o perioada frumoasa.

#9
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 13.12.2009
depinde ce intelegi prin "popular". cred ca ma "stiau" multi de prin liceu si cu cativa eram amic, prieteni de la alte clase aveam putini. de fapt, nici cu cei din clasa nu pot spune ca eram "prieten" cu prea multi. ma rog, in primii doi ani, da, dar din jumatatea a doua a clasei a 11 a... oamenii se schimba destul de mult in liceu si nu mereu in bine. acum, la 7 luni de la terminarea liceului, vorbesc "zilnic" doar cu doua persoane cu care am fost in clasa, cei mai buni prieteni ai mei.
de chiulit, da, am chiulit destul de mult, aveam zeci de absente/semestru in catalog (ca mai erau si profi care nu imi puneau). dimineata veneam de obicei tarziu la prima ora (sau o saream cu totul), iar in majoritatea zilelor "scurtam" programul :D . am mai avut si dispute cu unii profesori, dar majoritatea cred ca ma placeau. oricum, eu eram cu olimpiadele&stuff, aveam ore si cu directorul si ma cunostea, cu fosta diriga sunt prieten, deci eram oarecum "intangibil" :lol:

#10
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Posttom_1133, on 08 ianuarie 2016 - 20:42, said:

s-au transferat fie la alte clase fie la liceuri mai aproape de casa lor.

Liceuri...Succesuri...Mă risc...Am decât liceul!

Tineret mândria țării!

#11
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View Postsawedd, on 08 ianuarie 2016 - 20:32, said:

Intrebarea mea: ce atitudine ati avut in liceu? Ati fost genul de persoane retrase, izolate care s-au atasat cu greu de alte persoane si care si-a vazut doar de treaba ei sau ati fost cumva genul de elev 'popular', poate, suficient de inteligent incat sa abordeze in diferite feluri situatiile neprevazute, poate o disputa/contrazicere cu profesorul acela enervant care pretindea ca le stie pe toate, dar, de fapt, era prost de bubuie, o mistocareala de colega cu aere si "fite", chiuluri pe colo pe colo, dar care totusi a reusit sa se mentina la un nivel mare si sa ia examenul cu nota buna, etc. O scurta descriere mi-as dori.
Eu am fost intotdeauna un tomboy iar in liceu nu s-au schimbat multe... Am fost in echipa de basket si de fotbal a liceului, nu faceam parte nici din grupul celor care invatau cel mai bine (desi am fost la olimpiada la 5 materii) , nici din grupul celor mai cool tipe, eram pe la mijloc... ma intelegeam cu toata lumea, am reusit sa pastrez relatii frumoase cu unii dintre colegi, dar nu pot sa spun ca mi-am facut cel mai bun prieten in liceu.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Io eram populara si cuminte. Ultima virgina care numa' virgina nu parea, dintr a doispea! = )))
A fost o perioada foarte misto, ma jucam foarte misto cu baietii in calduri! Chiar s acum ma mir cum de nu mi am luat o de pe la vreunu. Cred ca se dusese vestea ca tata era smecher or smth. :lol:
Ah, invatam f bine, chiuleam, nu fumam da' ieseam la fumat. :D Singurul meu viciu din perioada aia era drinkuiala.

#13
sawedd

sawedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.12.2015

View PostMembruAnonim, on 08 ianuarie 2016 - 23:28, said:

Io eram populara si cuminte. Ultima virgina care numa' virgina nu parea, dintr a doispea! = )))
A fost o perioada foarte misto, ma jucam foarte misto cu baietii in calduri! Chiar s acum ma mir cum de nu mi am luat o de pe la vreunu. Cred ca se dusese vestea ca tata era smecher or smth. :lol:
Ah, invatam f bine, chiuleam, nu fumam da' ieseam la fumat. :D Singurul meu viciu din perioada aia era drinkuiala.
Încântat de cunoștințã!

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am facut cunostinta? Nu mi am dat seama. = )))

#15
SCENT-OF-SHARP

SCENT-OF-SHARP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.10.2015
În cei 4 ani, am avut 4 perioade diferite.
În primul an mi-amintesc că nu prea mă identificam cu marea situaţie de liceu. Nu prea mă interesa povestea, dar atâta timp cât eram acolo, îmi plăcea să-i observ pe alţii cum îşi trăiesc clipele de extaz, enervare, melancolie, invidie, stres, etc.
Era ca şi un film 3D.
Atunci când mergeam acasă, îmi vedeam de lumea mea şi ceea ce mă interesa cu adevărat pe mine.

În al doilea an, a fost la fel, deşi ceva mai accentuat.

În al treilea an, a început fiecare să îşi experimenteze aripile, deşi nu într-un mod prea înflăcărat. Nu prea îşi permitea nimeni, fiindcă eram considerată o clasă de elită - una care trebuie să-şi menţină nivelul şi renumele.

În al patrulea an, am rupt lesa şi am dat-o în alte direcţii. Devianţă totală, destulă cât pentru 4 ani. În acest ultim an, am intrat numai pentru câteva ore la liceu....pe săptămână. În fine, a fost o perioadă sălbatică. Am avut şi nişte certuri cu unii colegi pe treaba asta, cum de eu îmi permit să fac asta în clasa asta de elită .... acuzaţii peste acuzaţii, pe unde umblu eu şi ce fac....pe mine m-a durut ceva.... dacă fix în clasa a 12-a m-a prins o astfel de perioadă, atunci am trăit-o la maxim. Ştii cum se zice, dacă te uzi în apă , mai bine să înoţi una ca lumea.

#16
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Stiti tipul ala cuminte, de sta in prima banca, ce are note bune si nu chiuleste doar daca are aviara?  Ala"s eu.
Cea mai tare perioada a fost echipa de handbal a scolii, ce competitii, ce meciuri.

#17
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Noroc că am prins trimestre în clasa a IX-a, că altfel rămâneam corijent la biologie. Mediile au fost în ordine 4, 5, 6 şi la final m-am ales cu sfânta medie de 5.

#18
ROLLINS

ROLLINS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 27.11.2015

View Postdjl, on 08 ianuarie 2016 - 21:08, said:

Eu pânã într-a zecea nu chiuleam.... dar ºi când am prins gustul!
asta asa e.

1-4 nu mi-a placut
5-8 a fost o perioada care mi-a placut la nebunie
9-12 urat, n-am simtit cheful ala de care vorbeau toti ca il ai in liceu datorita si colegilor care erau prea terminati in modul de tartani cu arfe in cap si cu fel si fel e gesturi
13-16 facultatea e frumoasa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate