Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Star Wars VII Spoiler edition - topic pentru cei care au vazut deja filmul

- - - - -
  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,451
  • Înscris: 30.10.2003
Sper ca moderatorii sa fie de acord.

Spor la spoiluit :D

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Abia astept, o sa iau de aici si o sa dau quote peste tot :lol:


SW in ce ordine trebuie vazut?

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
4 5 6 1 2 3 7 ... urmează 8 9.

După primele văzute parțial din timpuri imemoriale m-am dus direct la ăsta. Aseară la 00:01 la premiera din micul nostru sat de munte, cam 220/290 locuri ocupate. Nota cam bate cu numărul filmului tura asta, deși eu devin foarte critic dacă văd cadre luate frame-by-frame din alte locuri și clișee/glume reciclate. La prima parte părea scris dialogul de amatori, se cam șforțau să dea o glumă sau un witty comment ca să nu fie așa serios filmul și mai mult rău făceau. Noroc că după ce au început să pac pac piu piu vrr vrr bum bum s-a mai dat filmul pe brazdă și și-a revenit.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Intrebare !
Pot sa posteze si cei care nu au vazut filmul ?

multumesc  Posted Image

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,451
  • Înscris: 30.10.2003
Ar fi de preferat sa se discute la obiect adica numai Star Wars VII. Alftel va deveni ca si vechiul topic si va fi sters.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai primii il vad diseara, deci, asteptam confirmarile la spoilerele deja cunoscute.

#7
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am o părere proastă despre „Star Wars”. De la el a început declinul cinematografului. Ceea ce a produs el structural în schimbarea de mentalitate a publicului este că i-a transformat pe adulți în copii retarzi”, a declarat Nae Caranfil într-un interviu pentru Digi 24.

Sursa: http://www.b1.ro/sti...lui-134448.html



Cine naiba e Nae Caranfil si ce filme de oscar a facut?

Edited by tiestodj20, 18 December 2015 - 14:55.


#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Ce treabă are Star Wars cu Oscarul?

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Posteiffel, on 18 decembrie 2015 - 14:54, said:

Pai primii il vad diseara, deci, asteptam confirmarile la spoilerele deja cunoscute.

Primii l-au văzut deja la miezul nopții, am fost eu la premieră. Sau în orașele mari nu a fost încă? :lol:

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostBursul, on 18 decembrie 2015 - 14:47, said:

Ar fi de preferat sa se discute la obiect adica numai Star Wars VII. Alftel va deveni ca si vechiul topic si va fi sters.
Cu alte cuvinte sa se vorbeasca numai despre star wars VII !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nu stiu cine a zis ca dupa ce a cumparat Disney drepturile star wars, filmul va devia de la povestea initiala.
Adica va deveni un film prea pentru copii, comercial  !

Voi, cei care ati vazut filmul, cum vi s-a parut povestea ?
Originala ? are o urma de poveste basm ca cel din episodul IV ?!

Edited by tom_1133, 18 December 2015 - 15:20.


#11
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Daca tot e cu spoilere aici, WTF, cred ca George Lucas jubileaza de fericire, ma simt prost, ma simt prost ca am avut tupeul sa il critic ca si-a permis sa modifice cateva faze din filmele vechi in editiile speciale, ma simt prost ca l-am criticat pentru noua serie, J.J. isi bate joc de tot ce inseamna Star Wars, cat de idiot sa fi sa vi cu un asemenea film!? Nici nu pot sa ma apuc sa enumar partile proaste, tot filmul e o parte proasta, incepand cu actorii si am presimtit asta, acum in toate filmele trebuie sa vezi un negru, o femeie in rol principal, un gay, un musulman, un satanist, etc, daca nu te trezesti pe cap cu nu stiu ce organizatie, dar cui ii pasa?! E Star Wars, Rey si Finn nu se potrivesc si JJ strica tot cu ei, tot ce inseamna Forta, Jedi, adica, il bagi pe Kylo Ren, care chiar mi-a placut si care incaseaza bataie de la fatuca aia, serioooooooooooos? Adica, WTTTTTTTFFFFFFFF? In urma cu putin timp cauta prin gunoaie si acum se bate cu asta mare si tare fara ca ea sa fie antrenata de cineva.Asta se intampla cand o trilogie este regizata de 3 regizori diferiti, fiecare vrea sa isi lase amprenta, JJ a reusit, si-a lasat o ditamai amprenta.....plus ca sunt cateva chestii pe care nu le inteleg, de ce Kylo Ren are masca? de ce o poarta? cu ce il ajuta? De ce trebuie sa moara Han Solo in prima partea? Un caracter asa de legendar si sa il omori in asa fel, cat de tampit poti sa fi? De ce inca o Stea a Mortii? de ce? Ce naiba manca Luke printre bolovanii aia? De ce este creditat Luke in primii 3 si apare 30 de secunde si nu scoate o vorba? Cu toate astea a fost o faza tare, la fel si cand apare masca lui Vader....Haideti sa ne gandim putin, vine Peter Jackson si lanseaza dintr-o carticica 3 filme bune si JJ are la dispozitie un intreg UNIVERS si el ne da un amarat de remake, SERIOS?  Stiti melodiilea alea enervante pe care le auziti fara sa vreti si nu vor sa va iasa din cap? Exact asta mi se intampla mie cu Star Wars: The Force Awakens, e atat de prost incat nu pot sa il uit....

#12
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Deci J. J. Abrams e un regizor prost !
Face filme in care abunda efectele speciale dar fara un substrat, o idee, o poveste bine inchegata.

E ca un cantaret ce are succes facand playback :)

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

View PostAlexIP, on 18 decembrie 2015 - 15:13, said:


Primii l-au văzut deja la miezul nopții, am fost eu la premieră. Sau în orașele mari nu a fost încă? Posted Image
Nu stiu, eu stiam ca pe 18 - adica azi e premiera, ca l-au bagat chiar la prima ora....

#14
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Am avut o stare emotionala cand dupa aproape 40 de ani i-am revazut pe Han Solo, printesa Leia sau Luke Skuwalker. Ma asteptam ca filmul sa fie mai prost, dar nu m-a dezamagit. Nu am inteles insa de ce a trebuit sa moara Han Solo, probabil asa vor fi scosi din trilogie si ceilalti doi ramasi. Din pacate Luke nu are absolut niciun dialog. Consider ca in rolul lui Ren nu au distribuit actorul potrivit.

#15
bughy220

bughy220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2011
Voi cine credeti ca este Rey? Eu cred ca e fiica lui Luke sau sora geamana a lui kylo ren. Dar mizez mai mult pe prima varianta.

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

View PostKLMN, on 18 decembrie 2015 - 22:09, said:

Nu am inteles insa de ce a trebuit sa moara Han Solo, probabil asa vor fi scosi din trilogie si ceilalti doi ramasi.
Pai n-ar fi exclus sa fie veche problema - el n-a vrut sa joace nici in episodul 6 - vroia s fie declarat mort in Imperiul Contraataca, sau sa ramana ingetat in carbonita pe vecie.
Atunci a fost fortat un picde contract si de faptul ca el insistase sa joace in primul episod, desi Lucas nu vroia.

Ref la Rey ea apare cu numele Rey Skywalker in mai multe surse, deci nu poate fi decat fata lui Luke sau Leia.

#17
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
filmul a fost excelent, mi-a placut si mie si copiilor deci si-a indeplinit scopul
era frumos ca la sfarsit Luke sa spuna si el ceva de genul bine ai venit fata mea dar e bine si asa
eu cred ca Rey e fata lui Luke

Edited by Kroghy, 19 December 2015 - 17:13.


#18
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

View PostDaniJ90, on 18 decembrie 2015 - 16:33, said:

acum in toate filmele trebuie sa vezi un negru, o femeie in rol principal, un gay, un musulman, un satanist, etc, daca nu te trezesti pe cap cu nu stiu ce organizatie, dar cui ii pasa?!
si care e problema daca apare un negru care respira greu? seful celui mai puternic stat de pe planeta e un negru in caz ca nu stiai iar femeile sunt aproximativ 50% din populatia planetei
Chewbacca se potriveste dar un negru sau o femeie nu se potriveste?

View PostDaniJ90, on 18 decembrie 2015 - 16:33, said:

de ce Kylo Ren are masca? de ce o poarta? cu ce il ajuta?
poate pentru night vision, poate pentru x-ray, poate pentru protectie, poate pentru ca e urat, poate pentru ca are cosuri, poate pentru ca e la moda?
cui ii pasa? Vader a avut masca, Kylo Ren are masca si o poarta cand vrea el

View PostDaniJ90, on 18 decembrie 2015 - 16:33, said:

care chiar mi-a placut si care incaseaza bataie de la fatuca aia, serioooooooooooos? Adica, WTTTTTTTFFFFFFFF? In urma cu putin timp cauta prin gunoaie si acum se bate cu asta mare si tare fara ca ea sa fie antrenata de cineva.
e fata lui Luke, e normal sa fie puternica in forta si poate nu l-a batut ci poate Kylo s-a lasat batut, la inceput spune ca e atras de partea luminii

View PostDaniJ90, on 18 decembrie 2015 - 16:33, said:

De ce trebuie sa moara Han Solo in prima partea? Un caracter asa de legendar si sa il omori in asa fel, cat de tampit poti sa fi?
nu e nimic legendar la Han Solo, e un contrabandist, nu are legatura cu forta, e un personaj de umplutura
bine ca a murit ca eu ma plictisisem si sigur nu voiam sa-l vad pana la 100 de ani

View PostDaniJ90, on 18 decembrie 2015 - 16:33, said:

De ce este creditat Luke in primii 3 si apare 30 de secunde si nu scoate o vorba?
pentru ca e suparat, a facut o scoala de jedi si Kylo Ren l-a tradat si probabil i-a omorat si pe ceilalti padawani

nu stiu ce voiai tu sa vezi, poate te asteptai la nu stiu ce capodopera si atunci problema e la tine nu la film care a fost exact ceea ce trebuia sa fie

Edited by Kroghy, 19 December 2015 - 17:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate