Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Independence Day: Resurgence

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postr_murphy, on 23 aprilie 2016 - 06:10, said:

deci prin prezenta postare, deci iti interzic cu desavirsire deci cu atentionarea ca te blestem cu blestem negru, deci sa ti se arda sursa, deci daca ma mai citezi deci ..
deci esti muuult prea inteligent si deci intelectual, ca sa-ti permit, sa te deci injosesti, sa preiei cuvintele unui deci mediocru.

deci io nu le am cu gramatica si semantica si etc ...stiu ca e greseala sa vorbesti cu deci in fata ....da' nu ma pot abtine .....

#38
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
sa ti se arda sursa ca m-ai citat .. si pentru asta nu-ti trebuie cunostinte gramaticale.

#39
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postr_murphy, on 23 aprilie 2016 - 07:17, said:

sa ti se arda sursa ca m-ai citat .. si pentru asta nu-ti trebuie cunostinte gramaticale.

waaaa pai te citez mereu......de acum incolo :) Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#40
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postvanitty, on 14 decembrie 2015 - 22:40, said:

Acu is curios: oare cand vom avea o noua partea la un alt blockbuster al copilariei care mi-a placut mult: Starship Troopers (Infanteria Stelara) , nu de alta dar doamne.. scenele alea cu navele stelare incercand sa cucereasca planeta Creierului gandacilor si acum mi-a ramas in minte
Starship Troopers are 2 continuari ieftine. Nu sunt foarte slabe, dar se vede ca sunt ieftine. Iar ultimul Starship Troopers este animat in 3D si produs de niste japonezi. Asta ultimul e chiar bun.

#41
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Filmul mi s-a parut o gluma proasta. Imi vreau banii inapoi.

Visual 6.5/10
Acting 5/10
Script 2.5/10

Edited by andy1992, 24 June 2016 - 13:33.


#42
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
De acord cu tine. Un film de categoria b.

#43
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postbullterrorist, on 14 decembrie 2015 - 20:28, said:

Whoopi Goldberg e o actrita buna, foarte buna!
Pe mine nu ma intereseaza cum arata un actor sau ce culoare are: alb, negru sau baltat ci cum joaca. Sunt actori buni de toate culorile.

La filmul in cauza culoarea actorilor va fi ultima problema, presimt o prostie cu mot gen Prometheus.


Deci, dupa cum banuiam, nu prezenta unui singur actor de culoare a fost problema centrala a filmului.....pur si simplu filmul e foarte prost.

#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Intr-adevar. E praf. Tocmai ma gandeam asa ca nu am mai vazut un blockbuster adevarat de foarte multi ani.
Toate sunt cgi-festuri fara pic de suflet.

#45
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
poate nu simti tu dar poate pe altii ii incita

#46
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Slab de tot filmul...

#47
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
filmul e penibil de-a dreptul
mai mult parodie cu accente de thriller sf
va fi si o parte  a treia....din pacate.

#48
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Vazui filmul asta  la 3D  fix pe 4 iulie. Si acum imi pare rau ca l-am vazut cand mai bine ma duceam la tara sa pun de un gratar si revedeam in acelasi timp primul Independence Day care e o capodopera pe langa asta nou.


Povestea: actiunea se petrece la 20 de ani, cand natiunile se unesc sub autoritatea unui leadership global, iar tehnologia avanseaza incat pamantenii isi permit sa-si instaleze baze pe Luna. Dar o sfera trimisa de la o alta civilizatie supra-avansata vine sa-i avertizeze pe pamanteni ca extraterestrii din filmul anterior, invinsi fiind, pregateau o alta invazie. Desi sfera respectiva venise cu intentii pasnice, pamantenii, care se lasa usor ghidati de paranoia si incompetenta conducatorilor, distrug sfera. Si asa incepe totul: o noua invazie, insa de data asta cu extraterestrii mult mai agresivi si care se implica personal, condusi de o noua regina. Si de aici incepe catastrofa. Povestea ar fi fost buna daca nu erau aceleasi elemente reciclate de ani de zile. Dar respecta oarecum reteta primului, rezultand sacrificii , clisee peste clisee, vorbaraie aiurea, replici seci pe care le vei uita, lipsa totala de atasament emotional, lipsa totala de logica si un happy-end fructuos (da, fructuos, pentru ca la final, femeile pilot se dezbraca la maieu, aratandu-si formele ca deh, erau in desert dupa batalie, era cald). Cel putin nu mai are americanisme, dar in schimb promoveaza globalizarea si multiculturalismul la greu si chiar militeaza pentru ideea ca lumea sa fie condusa de un guvern mondial in fata provocarilor cosmice ale unui univers ostil.Batalia aeriana de la final a fost poate mult mai bine realizata decat cea din ultimul film Star Wars, insa a fost stricata de implicarea mult prea personala a Reginei extraterestrilor incat aveam impresia ca ma uitam la Godzilla.

Legat de logica: nu inteleg de ce extraterestrii care se lauda ca sunt civilizatie de tip III, foreaza planeta pentru a distruge nucleul cand puteau foarte bine sa transmita un virus? Sau de ce tocmai pamantenii sunt tocmai cei care ii distrug si nu celelalte civilizatii care au opus rezistenta?
Personajele: in afara de perechea trasnita tata-fiu alcatuita din Jeff Goldblum (ma rog, care nu prea face mai nimic in tot filmul) si Judd Hirsch (foarte comic actoru', cred ca singurul actor care a jucat bine si a trebuit doar sa conduca un autobuz scolar), si savantul nebunatic (mai nou am aflat ca era gay) readus la viata dupa 2 decenii, toate personajele m-au lasat rece. Nu m-am atasat emotional de nimeni. Actorasii tineri .....parca si uitasem ca erau acolo, amatoarea aia dupa alliens era tare iritanta cu simbolul ala sferic, fiica presedintelui putea sa lipseasca , presedintele e o epava care tot avertizeaza intoarcerea invadatorilor , razboinicul congolez cu maceta era cam in plus, doar chinezoaica mi-a captivat un pic atentia cand si-a scos parul in evidenta. De ce naiba au trebuit ei sa nu-l bage pe Will Smith? Serios, accident la un test aerian? Adica, tocmai cel care a doborat nava-mama in filmul precedent? Serios???? Are you fucking kidding me?



Efecte si sonor: macar la partea CGI, filmul sta foarte bine. Regina-mama si razboinici extraterestrii chiar au reusit sa ma inspaimante un pic . Chiar au reusit sa-i faca pe agresivii. Batalia aeriana a fost un deliciu. Navele au fost mult mai mari decat in primul, si totusi, nu mi-au lasat acel fior rece asa cum mi-a lasat primul film.
Ce mi se pare culmea e ca desi pe coperta apare Big Ben, secventele din Londra, desi sunt explozive, dureaza nu mai mult de 1-2 minute!!!
Minutul ala in care supernava extraterestra capta gravitional cam tot orasul Shanghai a fost singurul minut memorabil din tot filmul.
Ma asteptam la mai mult insa dupa Transformers si Battleship.
In concluzie, filmul e de nota 4 si merita vazut poate doar daca ploua de 4 iulie si nu poti iesi la un gratar.
Poate daca juca Will Smith, filmul era de un 5, dar asa....obtine un 4 de la mine.
Mai bun a fost primul...clar!
Si sincer, chiar nu as vrea sa vad o continuare in care pamantenii le-o trag extraterestrilor in operatiuni ofensive.

Edited by Zeratulx, 27 July 2016 - 00:17.


#49
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut. Un jeg. Independence Day 1 cu mai mult eye candy si cam atat.

#50
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Eu am vazut doar trailerul.
Din respect pentru partea intai a filmului,pe care recunosc ca l-am vazut de vreo 9-10 ori,am alea sa nu vad aceasta mizerie de continuare.
Imi aduc aminte cand a aparut prima parte,la Cinema Patria era cozi si sala era arhiplina,nu doar pe scaune.Au vandut bilete si pe trepte,si in picioare,peste tot.
Acest film trebuia sa raman doar la prima varianta,fara nici o continuare.

#51
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Fraieri si extraterestri astia...
Plin universul de benzinarii planete pustii fierbinti (Venus de pilda acilisa) si ei se duc taman la benzinaria planeta cu golani pe ea sa se incarce.
...pentru ca stele nu se gasesc nici cu lanterna si sunt reci de nu poti sa-ti frigi nici cina la ele...

Poanta aia cu gravitatia iar n-am inteles de ce-au facut-o (mai ales pt. ca e imposibila). Da' daca tot vroiai sa te joci cu ea, dadeai vreo 2 ture peste zona uscata si rezolvai toata problema cu golanii. Apoi extrageai linistit miez...
(imposibila pt. ca daca creeai gravitatia aia negativa la suprafata te lipeai si tu de planeta - ca sa nu te lipesti trebuia sa te impingi de planeta da' atunci stateai pe loc sau te dadeai pe roti, da' nava avea picioare de asezat)

Extraterestri buni au venit cica sa ne ajute sa evacuam planeta, cu vreo ora inainte sa apara nava mama care vroia sa ne extermine. Aham, bun moment ales :)

Transmisiunile alea psihice mi se par atat de rasuflate de parca urla la mine "Flower Power, Flower Power !". Bleah. Mai un glob de cristal lipsea...

Pacat ca n-a fost si Will Smith :(



Altfel, mie mi-a placut. Nu mi-a parut rau dupa timpul pierdut. Ca dessene animate e ok :)

#52
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Mi s-a parut destul de digerabil filmul, popcorn movie de vara... :) Cam trasa de par chestia aia cu molten core-ul, dar totusi Venus nu pare sa aiba(ca n-are camp magnetic) iar soarele e altceva, aka explozii nucleare non stop... aia cu gravitatia o aberatie totala, dar nah, se mai intampla... in rest funny, mai degraba m-am plictisit la star trek beyond..

#53
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Asa o porcarie de film, mar rar.
Daca va trece prin cap sa va utati la asta, dati-va 2 palme si faceti altceva, o plimbare, un gratar ... altceva. Daca tot vreti sa va uitati la TV, alegeti mai bine desene animate cu Tom si Jerry Posted Image

#54
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

View PostMrReason, on 10 august 2016 - 10:30, said:

Cam trasa de par chestia aia cu molten core-ul, dar totusi Venus nu pare sa aiba(ca n-are camp magnetic) iar soarele e altceva, aka explozii nucleare non stop...
Miez topit are, da' se-nvarte prea incet pentru camp magnetic...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate