Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Independence Day: Resurgence

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostJurasikMan, on 14 decembrie 2015 - 15:24, said:

Ca se intorc stiam si eu. Ce mai este de remarcat este faptul ca in toate continuarile unor filme de succes , majoritatea se intorc negri . Asa cum si in Razboiul "stealelor" , forta dintr-o familie de albi se trezeste intr-un negru ....e fenomenal si ingrijorator in acelasi timp  . Posted Image
Astept un film cu invierea celui de-al treilea Reich , cu Whoopi Goldberg in rolul nepoatei lui Hitler .
Cam asa e, eu unul nu am nimic cu ei, doar ca nu se potrivesc cu rolurile pe care le primesc, cel putin ala din SW ma enerveaza de fiecare data cand ii vad fata...

#20
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View PostJurasikMan, on 14 decembrie 2015 - 15:24, said:

Ca se intorc stiam si eu. Ce mai este de remarcat este faptul ca in toate continuarile unor filme de succes , majoritatea se intorc negri . Asa cum si in Razboiul "stealelor" , forta dintr-o familie de albi se trezeste intr-un negru ....e fenomenal si ingrijorator in acelasi timp  . Posted Image
Astept un film cu invierea celui de-al treilea Reich , cu Whoopi Goldberg in rolul nepoatei lui Hitler .
Eu am auzit ca urmatorul Bond va fi...Idris Elba. Nu am nimic cu el. E aratos in costum si e ok pe filme de actiune. Dar Bond negru...nu-i corect. Facem si un Bond asiatic?

#21
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007

View PostJurasikMan, on 14 decembrie 2015 - 15:24, said:

Ca se intorc stiam si eu. Ce mai este de remarcat este faptul ca in toate continuarile unor filme de succes , majoritatea se intorc negri . Asa cum si in Razboiul "stealelor" , forta dintr-o familie de albi se trezeste intr-un negru ....e fenomenal si ingrijorator in acelasi timp  . Posted Image
Astept un film cu invierea celui de-al treilea Reich , cu Whoopi Goldberg in rolul nepoatei lui Hitler .
Whoopi Goldberg e o actrita buna, foarte buna!
Pe mine nu ma intereseaza cum arata un actor sau ce culoare are: alb, negru sau baltat ci cum joaca. Sunt actori buni de toate culorile.

La filmul in cauza culoarea actorilor va fi ultima problema, presimt o prostie cu mot gen Prometheus.

#22
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postbullterrorist, on 14 decembrie 2015 - 20:28, said:

Whoopi Goldberg e o actrita buna, foarte buna!
Pe mine nu ma intereseaza cum arata un actor sau ce culoare are: alb, negru sau baltat ci cum joaca. Sunt actori buni de toate culorile.

La filmul in cauza culoarea actorilor va fi ultima problema, presimt o prostie cu mot gen Prometheus.
Propunem printr-o petitie online ca Alienul sa fie albinos iar Creatorul (ala care se arunca in cascada) sa fie negru. Ce muma naibii

#23
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,567
  • Înscris: 05.11.2009
originalul mi-a placut. Ca blockbuster, vazut ca copchil, la un cinema de oras de provincie, m-a impresionat la maxim, mai ales scenele cu navele imense care apar pe cer si ard totul in cale. Ca sa nu zic ca will smith a fost ok in rolul de pacalici care salveaza lumea. SI trebuie sa fim seriosi, nici primul film nu a fost altceva decat un popcorn movie cu ceva elemente sf in el. Care insa a utilizat la maxim posibilitatile vremii si a produs cateva imagini memorabile. Ca cea prin care distrugeau casa alba, new york-ul (parca), explodand totul in cale.

Acu is curios: oare cand vom avea o noua partea la un alt blockbuster al copilariei care mi-a placut mult: Starship Troopers (Infanteria Stelara) , nu de alta dar doamne.. scenele alea cu navele stelare incercand sa cucereasca planeta Creierului gandacilor si acum mi-a ramas in minte

#24
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015
Pana anul viitor in iunie mai este  ... da ce bine zice tipul ala in trailer : ,,...  I see them, in my dreams. They're coming back ! ...'' Asta e principalul ! ca se intorc ! ,Om, vedea ce si cum...

Edited by ptsct, 14 December 2015 - 22:49.


#25
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postvanitty, on 14 decembrie 2015 - 22:40, said:

Acu is curios: oare cand vom avea o noua partea la un alt blockbuster al copilariei care mi-a placut mult: Starship Troopers (Infanteria Stelara) , nu de alta dar doamne.. scenele alea cu navele stelare incercand sa cucereasca planeta Creierului gandacilor si acum mi-a ramas in minte
Starship Troopers nu ar fi rau deloc, nu cred ca mai dureaza foarte mult pana il vom vedea in varianta noua :).

#26
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
http://www.warof1996.com/

#27
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Postvanitty, on 14 decembrie 2015 - 22:40, said:

originalul mi-a placut. Ca blockbuster, vazut ca copchil,
Acu is curios: oare cand vom avea o noua partea la un alt blockbuster al copilariei care mi-a placut mult: Starship Troopers
Ar cam trebui upgradate nitel gusturile, nu crezi?
Mie nici atunci nu mi-au placut.

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Cum adica sa-ti upgradezi gusturile?

Starship Troopers si Independence Day sunt filme bune. Fiecare din ele au secvente care merita oricand revazute.

#29
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g5K0lKrebqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
AllexTM

AllexTM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2016
Asteptam cu interes,in 3D bineanteles

#31
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 11.06.2010
Pacat ca nu mai apare Will Smith, a cerut 50 de milioane pentru rol...

Edited by Handicarpati, 13 February 2016 - 19:53.


#32
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Mi-a placut primul film si sunt curios sa-l vad si pe al doilea. Si mie imi pare rau ca nu apare si Will Smith in el.

#33
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RfJgT89hEME?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
Misto trailer. Mi s-a facut parul maciuca...
Daca vreodata va fi adevarat ce se intampla in film? La fel cum am procedat si noi cu amerindienii sau cu aborigenii, o specie superioara noua vine aici doar pentru a ne coloniza sau are nevoie de elemente specifice Pamantului (minereuri, apa etc.). Doar in faza initiala va fi prietenoasa cu noi.

#35
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postr_murphy, on 14 decembrie 2015 - 13:54, said:

revenind la indipendans dei doi, sa vedem cum vor reusi sa hachereasca din nou softul navei ma-si lor, ca am auzit ca si-au tras alienii bitdifendar ;)


deci ma tavalesc pe jos de ras .....ce penibila mi s-a parut faza aia cu hackereala navei ...de parca alienii aia nu pricep conceptul de antivirus ...ceva mai comercial nici ca am putut vreodata sa vad intr-un film

View PostLeopardSurd, on 14 decembrie 2015 - 20:05, said:

Eu am auzit ca urmatorul Bond va fi...Idris Elba. Nu am nimic cu el. E aratos in costum si e ok pe filme de actiune. Dar Bond negru...nu-i corect. Facem si un Bond asiatic?

io zic sa sarim direct la bond alien !!!!!!!!

View Postvanitty, on 14 decembrie 2015 - 22:40, said:

originalul mi-a placut. Ca blockbuster, vazut ca copchil, la un cinema de oras de provincie, m-a impresionat la maxim, mai ales scenele cu navele imense care apar pe cer si ard totul in cale. Ca sa nu zic ca will smith a fost ok in rolul de pacalici care salveaza lumea. SI trebuie sa fim seriosi, nici primul film nu a fost altceva decat un popcorn movie cu ceva elemente sf in el. Care insa a utilizat la maxim posibilitatile vremii si a produs cateva imagini memorabile. Ca cea prin care distrugeau casa alba, new york-ul (parca), explodand totul in cale.

Acu is curios: oare cand vom avea o noua partea la un alt blockbuster al copilariei care mi-a placut mult: Starship Troopers (Infanteria Stelara) , nu de alta dar doamne.. scenele alea cu navele stelare incercand sa cucereasca planeta Creierului gandacilor si acum mi-a ramas in minte

ding ding ....STARSHIP TROOPERS ARE CONTINUARE .....eu am vazut-o ....cauta pe wikipedia sa te interesezi

Sequels[edit]
Hero of the Federation was a sequel to the theatrical film released direct-to-video in 2004, directed by Phil Tippett. A second sequel, Marauder, was released directly to DVD in August 2008. A trailer video was released in March 2012.[23] Starship Troopers: Invasion was released in Japan on July 21, 2012, and in North America on August 28, 2012 as a direct-to-DVD title.

View Postptsct, on 14 decembrie 2015 - 22:48, said:

Pana anul viitor in iunie mai este  ... da ce bine zice tipul ala in trailer : ,,...  I see them, in my dreams. They're coming back ! ...'' Asta e principalul ! ca se intorc ! ,Om, vedea ce si cum...

they commin ! they commin ! they here have no fear ......aliens are back ....alines are here !!!!!!!!

#36
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 30.04.2007

View Postvyctoras1985, on 22 aprilie 2016 - 21:37, said:

deci ma tavalesc pe jos de ras .....

deci prin prezenta postare, deci iti interzic cu desavirsire deci cu atentionarea ca te blestem cu blestem negru, deci sa ti se arda sursa, deci daca ma mai citezi deci ..
deci esti muuult prea inteligent si deci intelectual, ca sa-ti permit, sa te deci injosesti, sa preiei cuvintele unui deci mediocru.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate