Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Biserica Presbiteriana recunoaste si oficiaza casatoriile homosexualilor!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009


View PostDude_2nd, on 09 decembrie 2015 - 09:16, said:


De acord cu parada,  și te rog explica-mi cum te obliga statul sa accepți căsătoria asta?

#20
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdanutz96, on 09 decembrie 2015 - 09:18, said:

De acord cu parada,  și te rog explica-mi cum te obliga statul sa accepți căsătoria asta?
mi-e lene sa mai caut articolele in care explica cu lux de amanunte cum crestini din Statele Unite sunt bagati la bulău pentru ca nu au acceptat sa oficieze casatorii poposexuale.

#21
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Poate pentru ca au dus lipsa de bun simt, sau cine știe cum și -au manifestat nemulțumirile.  Altfel nu te ia nimeni sa te închidă ca tu ai alta părere.



#22
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdanutz96, on 09 decembrie 2015 - 09:22, said:

Poate pentru ca au dus lipsa de bun simt, sau cine știe cum și -au manifestat nemulțumirile.  Altfel nu te ia nimeni sa te închidă ca tu ai alta părere.
uite aici:

http://contracurentu...-homosexuala-2/

#23
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Dacă sunt adevărate, nu e deloc normal sa se întâmple asa. Fiecare trebuie sa fie liber sa și exprime părerile, într un mod civilizat.
La politicieni e alta treaba, ei reprezinta un anumit grup de oameni, nu doar pe ei înșiși,  și nu ar trebui sa  declare ce le trece prin cap.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostV_i_c_t_o_r, on 08 decembrie 2015 - 20:03, said:

Pana acum vreo 20 ani nu auzisem niciodata cuvantul gay.
Nu esti singurul care nu a auzit de ei (sau termenii ango-saxoni), numai ca ei sunt de cand omul, un procent mic dar constant.

View PostDude_2nd, on 09 decembrie 2015 - 09:27, said:

uite aici:
Ar fi trebuit sa-si tina convingerile pentru ea mai ales cand nu locuieste intr-o tara crestina (Marea Britanie) Posted Image Adica nu ca n-ar trebui sa-si exprime punctul de vedere atunci cand i se cere, caci e o tara libera dar sa nu faca din asta un show provocator.

Edited by andreic, 09 December 2015 - 09:58.


#25
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postandreic, on 09 decembrie 2015 - 09:57, said:

Ar fi trebuit sa-si tina convingerile pentru ea mai ales cand nu locuieste intr-o tara crestina (Marea Britanie) Posted Image Adica nu ca n-ar trebui sa-si exprime punctul de vedere atunci cand i se cere, caci e o tara libera dar sa nu faca din asta un show provocator.
mai, eu sunt de acord ca unii crestini sunt mai agresivi in credinta lor antipopo :P , dar uite un caz pe care eu il consider relevant, petrecut tot in US.
am mai pus pe undeva si link-ul, mi-e lene sa-l mai caut, dar pe scurt spunea asa: niste crestini aveau ca afacere de familie o cofetarie. Au venit la ei niste popo care le-au cerut sa le faca un tort cu caracteristici poposexuale. :P
ei au refuzat, poposexualii in loc sa-si caute un alt laborator de cofetarie, i-au dat in judecata si le-au ruinat afacerea.
ei bine, eu asta o consider o agresiune identica cu cea a sodomitilor care au incercat sa violeze oaspetii primiti de un om credincios din acel oras[Lot, cf. Bibliei].Posted Image

#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdanutz96, on 09 decembrie 2015 - 09:30, said:

Dacă sunt adevărate, nu e deloc normal sa se întâmple asa. Fiecare trebuie sa fie liber sa și exprime părerile, într un mod civilizat.
La politicieni e alta treaba, ei reprezinta un anumit grup de oameni, nu doar pe ei înșiși,  și nu ar trebui sa  declare ce le trece prin cap.

Daca exista lege in sensul asta, de ce nu?
Daca te duci la primarie si refuza sa-si faca treaba, daca mergi la noi si refuza sa te casatoreasca (ma refer la hetero), nu e normal sa-l dea afara?

View Postandreic, on 09 decembrie 2015 - 09:57, said:

Nu esti singurul care nu a auzit de ei (sau termenii ango-saxoni), numai ca ei sunt de cand omul, un procent mic dar constant.


Ar fi trebuit sa-si tina convingerile pentru ea mai ales cand nu locuieste intr-o tara crestina (Marea Britanie) Posted Image Adica nu ca n-ar trebui sa-si exprime punctul de vedere atunci cand i se cere, caci e o tara libera dar sa nu faca din asta un show provocator.

Parerea poti sa ti=o spui, cand refuzi insa sa-ti faci datoria la munca din cauza convingerilor, oti te vor da afara, ori pleci singurel

View PostDude_2nd, on 09 decembrie 2015 - 12:10, said:

mai, eu sunt de acord ca unii crestini sunt mai agresivi in credinta lor antipopo Posted Image , dar uite un caz pe care eu il consider relevant, petrecut tot in US.
am mai pus pe undeva si link-ul, mi-e lene sa-l mai caut, dar pe scurt spunea asa: niste crestini aveau ca afacere de familie o cofetarie. Au venit la ei niste popo care le-au cerut sa le faca un tort cu caracteristici poposexuale. Posted Image
ei au refuzat, poposexualii in loc sa-si caute un alt laborator de cofetarie, i-au dat in judecata si le-au ruinat afacerea.
ei bine, eu asta o consider o agresiune identica cu cea a sodomitilor care au incercat sa violeze oaspetii primiti de un om credincios din acel oras[Lot, cf. Bibliei].Posted Image

Una e sa stii exact cum s-a intamplat, alta este sa citesti stirea din ziare.

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostTsunnnami, on 09 decembrie 2015 - 12:38, said:

Una e sa stii exact cum s-a intamplat, alta este sa citesti stirea din ziare.
exact.
si eu inclin sa cred ca ziaristii au cosmetizat situatia, in stirea prezentata.
de fapt, in realitate, poposexualii aia le-au cerut cofetarilor sa-i lase sa le-o traga, si ei desigur ca i-au refuzat politicos.
apoi, poposexualii i-au dat in judecata si le-au ruinat afacerea. ;)

#28
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
Era suficient sa-i jigneasca si ei sa fi avut martori.
E greu de crezut?

#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Păi dacă o face de bunăvoie e ok, nu ca în una din țările nordice, ăia au obligat biserica să oficializeze căsătorii ghei.
Explicația de fapt e simplă, cum zicea și andrei, le fuge clientela..

View PostDude_2nd, on 09 decembrie 2015 - 09:27, said:

Da își dai seama ce persecutați or fi musulmanii :)
Sau ce, la ei nu se aplică?

View Postandreic, on 09 decembrie 2015 - 09:57, said:

Nu esti singurul care nu a auzit de ei (sau termenii ango-saxoni), numai ca ei sunt de cand omul, un procent mic dar constant.

Nu știu cât de constant e, spartanii pare-se că au cropit o armată de ghei proaspăt formati, și ăia erau răi al dracului.

#30
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
În curând, recunoașterea căsătoriilor gay va fi obligatorie pentru toate cultele oficiale și toți vor trebui să semneze în acest sens.

#31
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 26.01.2007
Si pentru cele neoficiale. Vine prigoana aspra. Toti crestinii, in mod personal vor trebui sa semneza ca sustin neconditionat si cu entuziasm sexul pidosnic. Vine Apocalipsa!

#32
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 12 august 2016 - 14:11, said:

Si pentru cele neoficiale. Vine prigoana aspra. Toti crestinii, in mod personal vor trebui sa semneza ca sustin neconditionat si cu entuziasm sexul pidosnic. Vine Apocalipsa!
corect.
practic, acesta va fi semnul cu care vor fi insemnati toti.
daca nu vei primi aceasta reglementare, ti se va interzice comertul=vanzarea+cumpararea. Secta/Biserica iti va fi inchisa, iar neascultatorii vor merge la bulau.

#33
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004
Adevărat. E clar că toate cultele vor trebui să oficieze nunți gay. Presbiterienii au înțeles mersul timpurilor și s-au conformat de prima dată! :lol:

#34
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Toate astea, desi avertizarea e una clara: poti face comert, dar nu in detrimentul celor sfinte.
Dupa cum spune: "Si, in mijlocul celor patru fapturi vii, am auzit un glas care zicea: "O masura de grau pentru un leu! Trei masuri de orz pentru un leu! Dar sa nu vatami untdelemnul si vinul!" (Apoc.6:6)"

unde vinul = doctrina biblica adevarata, care printre altele interzice poposexualitatea in Biserica lui Hristos, si untdelemnul = ungerea Duhului pe care pastorii o vatama botezand la gramada, pentru ei contand doar cantitatea nu si calitatea.

Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate