Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Biserica Presbiteriana recunoaste si oficiaza casatoriile homosexualilor!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014

Quote

The Presbyterian Church (USA) made a historic decision Tuesday night to formally recognize gay marriage and allow same-sex couples to marry in its congregations.
The largest Presbyterian denomination in the U.S. voted to redefine the church constitution on marriage to include “a commitment between two people, traditionally a man and a woman,” the New York Times reports.
http://time.com/3748...ine-protestant/
http://www.christian...-office-144822/
Ce sa zic, ce-ar mai fi de zis despre acesti pagani? Au denaturat tot,au pangarit si invataturile Mantuitorului si cred ca Luther se rasuceste in mormant! Pentru asta a luptat? Niste pagani, nu au nicio dogma, nici principii morale...
Dar mai exista totusi speranta, lumea incepe sa se trezeasca, iar adeptii si membrii sa le scada, an dupa an, atat presbiterienilor cat si evanghelicilor luterani, care au facut lumea sa plece de la ei, sa nu-si mai boteze copii in aceasta religie!

#2
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 toto_riina, on 08 decembrie 2015 - 18:53, said:

Ce sa zic, ce-ar mai fi de zis despre acesti pagani?
inca o biserica crestina a primit Semnul Fiarei pe frunte si pe mana dreapta.
adevarul va iesi la iveala cand toate bisericile crestine vor fi puse in fata acestei alegeri...Posted Image

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 toto_riina, on 08 decembrie 2015 - 18:53, said:

http://time.com/3748...ine-protestant/
http://www.christian...-office-144822/
Ce sa zic, ce-ar mai fi de zis despre acesti pagani? Au denaturat tot,au pangarit si invataturile Mantuitorului si cred ca Luther se rasuceste in mormant! Pentru asta a luptat? Niste pagani, nu au nicio dogma, nici principii morale...
Dar mai exista totusi speranta, lumea incepe sa se trezeasca, iar adeptii si membrii sa le scada, an dupa an, atat presbiterienilor cat si evanghelicilor luterani, care au facut lumea sa plece de la ei, sa nu-si mai boteze copii in aceasta religie confesiune!
Sfarsitul e aproape! Posted Image

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Voi nu faceti seps in timpul liber?
Va dicteaza biserica cu cine?

Atunci de ce-ai fi pagan ca faci seps cu cine-ti place?
Fac pariu ca folositi si metode contraceptive.

Sau sunteti invidiosi ca homosexualii cheltuie mai putin cu metodele?

Edited by Tsunnnami, 08 December 2015 - 19:09.


#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

 Tsunnnami, on 08 decembrie 2015 - 19:09, said:


Atunci de ce-ai fi pagan ca faci seps cu cine-ti place?


Ce-i ala seps? :huh:

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Tsunnnami, on 08 decembrie 2015 - 19:09, said:

Voi nu faceti seps in timpul liber?
Va dicteaza biserica cu cine?

Atunci de ce-ai fi pagan ca faci seps cu cine-ti place?
Fac pariu ca folositi si metode contraceptive.

Sau sunteti invidiosi ca homosexualii cheltuie mai putin cu metodele?
Ce drac ii ala "seps"?

#7
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ce-i sepsul ala?Posted Image

#8
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 Tsunnnami, on 08 decembrie 2015 - 19:09, said:

Voi nu faceti seps in timpul liber?
Va dicteaza biserica cu cine?

Atunci de ce-ai fi pagan ca faci seps cu cine-ti place?
Fac pariu ca folositi si metode contraceptive.

Sau sunteti invidiosi ca homosexualii cheltuie mai putin cu metodele?
Nu-l jigni pe Laszlo Seps-i ca te paraste la Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii.

https://en.wikipedia.../László_Sepsi

#9
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Hai sa ne facem ca nu intelegem ce vrea sa spuna Posted Image
ON: Casatoria e “a commitment between two people". Asta e cel mai important. A fost dezbatut suficient subiectul relatiilor intre persoane de acelasi sex ca sa mai insist si eu.

#10
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

 toto_riina, on 08 decembrie 2015 - 18:53, said:

Au denaturat tot,au pangarit si invataturile Mantuitorului si cred ca Luther se rasuceste in mormant! Pentru asta a luptat? Niste pagani, nu au nicio dogma, nici principii morale...
Te vei mira daca-ti zic ca Luther exact aici vroia sa se ajunga? Daca se rasuceste undeva Luther acela e iadul.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 toto_riina, on 08 decembrie 2015 - 18:53, said:

Ce sa zic, ce-ar mai fi de zis despre acesti pagani?
Se gandesc ca daca vor sa reziste/existe in viitor trebuie sa renunte la intoleranta.
E clar ca vor sa atraga noi membri... cu timpul si alte biserici o sa se preschimbe.

Edited by andreic, 08 December 2015 - 19:58.


#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Acestea sunt indicatiile acum - sa nu mai iubesti pasaricu'... Nu mai e la moda. Acum sunt alintati cu gay, cica e bine si normal, cica nu trebuie discriminati ci chiar incurajati sa si-o ... unu' altuia.
Pana acum vreo 20 ani nu auzisem niciodata cuvantul gay. Erau alte cuvinte care descriau oroarea, mizeria, promiscuitatea, viciul si decaderea acestora...
Scarbos.

#13
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Si care e problema? E strict problema fiecaruia ce face in spatiul lui intim. Daca doi adulti vor sa se casatoreasca, nu am nimic contra lor. Dar mereu vor fi nationalisti si traditionalisti ca duculeana care sunt ei impotriva, in lipsa de alta ocupatie.

#14
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 danutz96, on 08 decembrie 2015 - 22:31, said:

Si care e problema? E strict problema fiecaruia ce face in spatiul lui intim. Daca doi adulti vor sa se casatoreasca, nu am nimic contra lor. Dar mereu vor fi nationalisti si traditionalisti ca duculeana care sunt ei impotriva, in lipsa de alta ocupatie.
E problema fiecaruia ce face in spatiul intim dar nu si normal daca depasesc firescul . Spre exemplu strangularea partenerului nu e nici normal si nici permis , si nici daca la un moment unul din parteneri nu mai tine cont de acceptul celuilalt .Dar casatoria religioasa nu poate fi facuta decat in cazul partenerilor de sex opus si doar cu acceptul lor , statul daca forteaza in acest caz devine atat complice cat si sustinatorul perversitatilor .

#15
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 danutz96, on 08 decembrie 2015 - 22:31, said:

Si care e problema? E strict problema fiecaruia ce face in spatiul lui intim. Daca doi adulti vor sa se casatoreasca, nu am nimic contra lor.
da, dar daca eu , daca sunt impotriva poposexualitatii sunt fortat prin lege sa accept aceasta stare, ba chiar sa oficielizez casatoriile interpopo, deja e prea de tot, nu crezi?
in rest, n-au decat sa faca ce vor cu curul lor, ca nu intereseaza pe nimeni. ;)

#16
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

 Dude_2nd, on 08 decembrie 2015 - 22:56, said:

da, dar daca eu , daca sunt impotriva poposexualitatii sunt fortat prin lege sa accept aceasta stare, ba chiar sa oficielizez casatoriile interpopo, deja e prea de tot, nu crezi?
in rest, n-au decat sa faca ce vor cu curul lor, ca nu intereseaza pe nimeni. Posted Image
Nu esti fortat sa faci/accepti nimic. Doar sa ai bunul simt. Cum toti trebuie sa avem.

#17
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

 ccf_cristi, on 08 decembrie 2015 - 19:11, said:

Ce-i ala seps? Posted Image

 ericmario, on 08 decembrie 2015 - 19:12, said:

Ce drac ii ala "seps"?

 Dude_2nd, on 08 decembrie 2015 - 19:12, said:

ce-i sepsul ala?Posted Image

Ati vazut?
3 scurt la care le-am trezit curiozitatea.
Ce ele aia? Cum o fi el, sepsul?
O fi bine?

:lol:

 V_i_c_t_o_r, on 08 decembrie 2015 - 20:03, said:

Acestea sunt indicatiile acum - sa nu mai iubesti pasaricu'... Nu mai e la moda. Acum sunt alintati cu gay, cica e bine si normal, cica nu trebuie discriminati ci chiar incurajati sa si-o ... unu' altuia.
Pana acum vreo 20 ani nu auzisem niciodata cuvantul gay. Erau alte cuvinte care descriau oroarea, mizeria, promiscuitatea, viciul si decaderea acestora...
Scarbos.
:lol:, nu esti sanatos..

Pan' la urma ar trebui sa fii fericit, iti ramn tie mai multe randunici, de ce te plangi?

#18
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 danutz96, on 08 decembrie 2015 - 22:57, said:

Nu esti fortat sa faci/accepti nimic. Doar sa ai bunul simt. Cum toti trebuie sa avem.
Bunul simt imi spune ca curiștii nu pot face parada in mod ostentativ, pe bulivar.
Si tot bunul simt imi spune ca atunci cand un individ nu accepta mizeria[a se citi: oficierea casatoriei], el nu poate fi condamnat de catre Legislatie pentru aceasta alegere a lui.
Si tot bunul simt imi spune ca daca exista astfel de oameni[poposexuali], nu trebuie prigoniti.

Edited by Dude_2nd, 09 December 2015 - 09:17.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate