Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

PROMOTIE extraoptiuni TV ( doar 3 zile clienti vechi) pana la 31.12 pentru abonatii noi UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#37
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Cine vrea reduceri, acum e momentul.. Chiar daca schimbati pe 3 servicii sau altceva, reducerea  ramane activa cat aveti extraoptiunea aleasa

#38
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View Posta_d_y, on 08 decembrie 2015 - 12:46, said:

Nu se poate . La fel nu e valabil pentru cei cu retentii si extraoptiuni deja incluse

Nu se poate prin telefon direct pentru abonații vechi deoarece în prealabil operatorul trebuie sa verifice contul și sa facă o analiza. Dacă suni direct, este ca și cum l-ai lua pe nepregătite și ar dura prea mult pana se uita el pe contul tău. Asa ca, dacă faci o comanda online, operatorul are timp să-și facă textul înainte de a suna clientul

#39
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
E naspa ca nu merge si pentru cei la retentie.

#40
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Pai la retenție am văzut ca se obțin si mai avantajos acele extraoptiuni decât ce e acum pe site.... chiar gratis uneori....

Edited by tdan08, 08 December 2015 - 13:03.


#41
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Uneori... mai nou se acorda peste tot pachetul reducere promotionala care este separata de extraoptiuni.

#42
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postgigsnet, on 08 decembrie 2015 - 13:00, said:

E naspa ca nu merge si pentru cei la retentie.

Deci nu merge pentru cei care au avut o retentie ? Eu inca sunt confuz.
Dar hai sa prezint 2 situatii, diferite:

Situatia 1:  Un abonat a beneficiat, sa zicem in urma cu 3 luni, de o oferta de retentie cand a primit promotional Bollywood si Filmbox. Acum vrea Extrafotbal si Passion la aceste noi preturi. Poate sau nu poate ?

Situatia 2: Un cetatean s-a abonat luna trecuta la UPC. Atunci si-a activat si Extrafotbalul, la pret de lista, nu e vorba sa fi primit vreo reducere pentru el. Acest abonat va beneficia automat de trecere la noul pret? Sau poate sa solicite? Sau pur si simplu el este obligat sa mearga inainte cu vechiul pret ??

Edited by quant, 08 December 2015 - 13:16.


#43
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Crezi ca eu inteleg defapt ce vor si cum se aplica....

#44
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Eu zic ca nu este o regula bine stabilita. Totul se negociază cu consultantul upc și în funcție de evaluarea lui accepta sau nu sa ofere extraoptiunea la actualul preț. Este exact ca la retenție... Unii primesc mai mult, alții mai putin

#45
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Posttdan08, on 08 decembrie 2015 - 13:21, said:

Eu zic ca nu este o regula bine stabilita. Totul se negociază cu consultantul upc și în funcție de evaluarea lui accepta sau nu sa ofere extraoptiunea la actualul preț. Este exact ca la retenție... Unii primesc mai mult, alții mai putin
Adica?  Nu este vorba de a mai face vreo negociere. Abonatul poate ca doreste pur si simplu actualul pret de lista. Indiferent de ce avea deja, mai doreste sa adauge altceva la actualul pret de lista al acelui altceva. La o adica poate fi refuzat ?

#46
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Nu, ideea e urmatoarea, daca este deja abonat la ele si le vrea la pretul actual nu prea se poate, e o absurditate oricum.

Edited by gigsnet, 08 December 2015 - 13:33.


#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View Postquant, on 08 decembrie 2015 - 13:27, said:


Adica?  Nu este vorba de a mai face vreo negociere. Abonatul poate ca doreste pur si simplu actualul pret de lista. Indiferent de ce avea deja, mai doreste sa adauge altceva la actualul pret de lista al acelui altceva. La o adica poate fi refuzat ?

Pai chiar tu ai zis mai sus la punctul doi ca abonatul poate a luat deja o extraoptiune acum o luna, două la un preț mai mare și acum vrea trecerea la noul preț, mai mic..... Si atunci normal ca poate fi refuzat pe motivul ca s-a încheiat deja un contract... Si dupa ce expira contractul se poate trece la alt preț.


Ca  la telefonie mobila.... Dacă iei un abonament la oferta de crăciun, îți face contract... Dacă la oferta de Paști apar preturi mai bune, tu nu mai poți trece la acea oferta pe motivul ca deja ai un contract în vigoare

Edited by tdan08, 08 December 2015 - 13:34.


#48
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Pai da dar vorbim de extraoptiuni care sunt extra si nu depind de contract.. asa ar fi logic.

#49
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Posttdan08, on 08 decembrie 2015 - 13:31, said:

Pai chiar tu ai zis mai sus la punctul doi ca abonatul poate a luat deja o extraoptiune acum o luna, două la un preț mai mare și acum vrea trecerea la noul preț, mai mic..... Si atunci normal ca poate fi refuzat pe motivul ca s-a încheiat deja un contract... Si dupa ce expira contractul se poate trece la alt preț.

Deci cine s-a abonat saptamana trecuta si a luat de exemplu Extrafotbal+Passion este bun sa plateasca in continuare 25 ron. Iar cine il ia astazi va plati 6 ron. Asta este, unii platesc un pret, altii platesc un pret cu peste 400% mai mare :)

Dar mai este posibila o situatie neclara: abonati vechi care au deja o oferta de retentie: ei pot adauga o noua optiune la acest pret nou ? Cu alte cuvinte mai exista vreo conditionalitate fata de vechii abonati ?

#50
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Noi aici, despicand firul în 4, găsim situații la care nici măcar cei de la UPC nu s-au gândit :)

#51
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Daca ai luat o extraoptiune la alt pret saptamana trecuta este evident ca nu il schimbi din mers cu alt pret, nu? Adica imi comand un televizor la 1.500 lei si poate peste 5 zile il gasesc la 1.350 atunci ma duc sa fac scandal? Pai nu cred. Acum preturile sunt mai bune la extraoptiuni adica de Black Friday erau mai mari. Cine nu a avut rabdare si-a comandat atunci. Daca comand acum de ex. Maxpak la 14 lei si in februarie il ofera la 10 lei atunci ma duc sa fac scandal? Nu. Fiecare cum are noroc. Eventual renunti la extraoptiune si astepti o alta promotie. De castigat intotdeauna castiga abonatul nou. Cel vechi insa are sanse foarte mari sa obtina ceva gratuit cand ii expira contractul, cand mai are doar cateva luni din contract, cand este hotarat sa mai faca un upgrade dar cu prelungire de contract (12 sau 24 luni). Eu as recomanda in orice caz numai 12 luni pentru ca in 2 ani se schimba multe chestii, de ex. poate mai vin astia cu un Maxim Nou sau alta extraoptiune. Momentan m-ar fi interesat doar MyZen HD si nu pot sa zic ca 3 lei e mult dar totusi eu nu mai doresc sa platesc in plus. In cateva luni oricum imi expira contractul si poate intre timp se adauga canale noi sau vreo extraoptiune si atunci am ce sa cer la retentie. Doar pentru un canal nu imi prelungesc contractul dar nici nu dau nici macar un leu in plus.

#52
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
Dar le poti dezactiva, si dupa le activezi din nou la preturile promotionale. Nu merge? :-D

#53
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Asta voiam si eu dar cica nu Posted Image

Edited by megafanro, 08 December 2015 - 16:24.


#54
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
A plasat cineva comanda online si a fost sunat? Eu nici mail pentru confirmarea comenzii nu primesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate