Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Captain America: Civil War

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
A fost premiera la Holliwood, dupa critici si useri de pe imdb, cica e un film excelent :)

#20
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Screeningurile astea cu 7 saptamani inaintea lansarii sunt controlate. Daca zici ceva rau de film nu mai esti invitat alta data.

#21
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Fals, am vazut review-uri in care s-a specificat de exemplu ca cea mai proasta parte a filmului e din nou (in stilul Marvel) personajul negativ, care lasa de dorit.De asemenea unii au spus ca nu e cel mai bun film din MCU , clasand acest film chiar sub Captain America : Winter Soldier (ce e drept Winter Soldier a fost foarte bun).Dar majoritatea au spus ca probabil e cel mai bun film Marvel de pana acum.

Vom vedea cand va fi lansat si la noi, dar tinand cont ca la carma sunt tot fratii Russo care au facut si Winter Soldier, nu am emotii ca review-urile se vor adeveri.

Edited by Dany noob, 16 April 2016 - 17:17.


#22
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Critici usoare intre valurile de preamarire. Cu astea scapa, dar daca-l fac de rahat in vreun preview din asta, nu mai ajung sa vada ei previewuri a filmelor produse de respectivii.

Nu am eu incredere in review-uri, cu atat mai putin in preview-uri. Nu ca as crede ca e extrem de prost, insa de la filme cu supereroi nu am mari asteptari.

#23
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Dacă e la fel de bun ca si trailerul, atunci va sparge toate box officurile :)

#24
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Am văzut filmul, mâine  va pun si linkul de la torrent daca doriți ii dau nota 9.. :-)

#25
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012

View Postqwertyuiop123467890, on 01 mai 2016 - 23:07, said:

Am văzut filmul, mâine  va pun si linkul de la torrent daca doriți ii dau nota 9.. :-)

Damn man, cred ca mai pot rezista pana vineri la premiera :D. Din nou ma duc de la 11 la film ca la Batman vs Superman.. Good times

#26
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Unde e cel mai bine sa stai?
Attached File  cinema.jpg   190.14K   37 downloads

#27
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Cel mai bun loc in parerea mea e randul 9 loc 12. Se vede cel mai bine de acolo. Maine cred ca ajung si eu la el la Cinema City.

#28
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

View Postfany23, on 05 mai 2016 - 20:11, said:

Cel mai bun loc in parerea mea e randul 9 loc 12. Se vede cel mai bine de acolo. Maine cred ca ajung si eu la el la Cinema City.
Pai locul 12 nu e la mijloc, nu la mijloc e cel mai bine?

#29
bughy220

bughy220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2011
Or fi fost coapte prunele alea?

#30
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Bucky: is bune? Vanzator: is bune. Bucky: sigur? Vânzător: sigur.

Măcar mai suntem si noi menționați în filme.. Si in sfârșit un roman a jucat rolul unui american care vrea să devină Roman... :-)

#31
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,949
  • Înscris: 09.04.2005
Efecte foarte slabe, la unele sărituri mi-au venit în minte "zburătorii" din filmele chinezești, cinematica total neverosimilă.

#32
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mda, caftelile nu au fost rele. Rau a fost ca pe toti supereroii astia i-a adunat telefonat pt. cafteala. Parca era tara-tara-vrem-ostasi. Stupid. Ii dau un 7 doar pt. Antman si bataie ca in rest nu ar merita.

Edited by Genjurooo, 06 May 2016 - 14:42.


#33
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Da, la fel ca si in Batman vs Superman, supereroii s-au batut doar pentru ca trebuie sa se bata in film. Ca doar asta au asteptat spectatorii si fanii. Sa-i vada cum se bat ca chiorii.

Am fost la 4DX si a fost super tare senzatia.

A fost misto faza cand Bucky cumpara prune si a vorbit in romana. Mai ales ca actorul e roman de origine. Si cand s-a intamplat urmarirea dintre Falcon, Bucky, Cap si Black Panther in Bucuresti, numerele masinilor din tunel chiar avea numere de Bucuresti, ba chiar erau si niste Loganuri.

#34
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Daca e ceva ce acest film ne-a aratat este faptul ca chiar si dupa aproape 10 ani, universul Marvel in continuare poate sa ne surprinda, iar seria Avengers se afla in mainile excelente ale fratiilor Russo. Mi-a placut foarte mult cum plot-ul a fost destul de simplu si au construit un film excelent pe spatele sau. Mereu cele mai simple idei sunt cele mai bune, iar producatorii acestui film au marsat pe acest lucru.

Joe si Anthony Russo s-au ocupat din nou foarte bine de Captain America, pe care l-au mai primit in grija si in urma cu 2 ani in "Winter Solider". Scenele de actiune regizate de acestia chiar au fost excelente, iar efortul celor doi este de laudat, tinand cont de faptul ca background-ul lor este mai mult unul de comedie. Scenele de actiune din "Civil War" sunt inventive si usor de urmarit, ceea ce spectatorul cu siguranta apreciaza. Un alt lucru foarte bun pe care l-au facut aici este faptul ca au oferit tuturor eroilor sansa sa straluceasca. Astfel, acestia se asigura ca indiferent de cine-ti place din film, vei avea oportunitatea sa ii vezi cum stralucesc pe marele ecran, iar asta mi se pare o decizie creativa foarte buna.

Jocul actoriesc este excelent, la fel ca in toate filmele celor de la Marvel. Chris Evans este fantastic ca si Captain America, iar RDJ este la fel de charismatic in rolul lui Tony Stark ca intotdeauna. O surpriza foarte placuta a fost Chadwick Boseman, care a fost perfect in rolul lui T'Challa/Black Panther. Marvel chiar au gasit actorul perfect pentru printul wakandian! Abia astept sa vad fimul cu acesta anul viitor, dupa ce l-am urmarit pe acesta in Civil War. Are sanse sa devina unul dintre cele mai interesante caractere ale universului Marvel, daca nu cumva este deja.

Acum.. Spiderman. Pentru mine este cu siguranta cea mai buna versiune a sa transpusa pe marele ecran, versiunea care este cea mai asemanatoare cu Spidey-ul din benzile desenate. Acesta este tanar si pricajit si vorbeste extrem de mult in timpul luptelor. Pentru mine, care sunt un mare fan al lui Spidey inca din copilarie, mi s-a parut perfecta versiunea din acest film. Tom Holland este actorul perfect pentru acest rol. De mai multe ori in acest film Marvel ne-a demonstrat ca isi cunoaste si intelege la perfectie caracterele, lucru pe care din nefericire nu putem spune ca il intalnim si la cei de la DC, care nu prea l-au nimerit pe Superman nici de data asta.

Oh, and we also have a great villain here. Zemo este fantastic, un villain interesant si cu un motiv foarte serios de a avea ceva cu Iron Man sau Captain America. Much better than Ultron, that's for sure.

La finalul zilei ii ofer un 9 acestui film si pot spune ca este cel mai bun film produs de cei de la Marvel pana acum. The Russo Brothers sunt cei mai capabili oameni care s-ar putea ocupa de acest Univers si ne-au aratat acest lucru si aici. Can't wait for Infinity War in 2018, now!

#35
bogdan286

bogdan286

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.04.2007
Mie personal mi s-a parut o porcarie. Nu am vazut filmele precedente Captain America insa glumele alora au fost pentru prima clasa din gimnaziu. Ce l-a mai salvat a fost faptul ca l-am vazut in 3D in rest a fost plictisitor..

#36
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View Postbogdan286, on 08 mai 2016 - 11:59, said:

Mie personal mi s-a parut o porcarie. Nu am vazut filmele precedente Captain America insa glumele alora au fost pentru prima clasa din gimnaziu. Ce l-a mai salvat a fost faptul ca l-am vazut in 3D in rest a fost plictisitor..

Daca nu ai vazut restul filmelor, cum te astepti sa stii ce inseamna bucky pentru cap si public, filmul a fost facut sa para ca actiunea se intampla in jurul "legii mondiale", dar defapt totul se intampla in jurul lui bucky :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate