Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Al doilea antivirus + firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Salut
Am pe desktop un Kaspersky Internet Secrity (2014 sau 2015) si acum mi-am cumparat un laptop si ma gandeam daca sa instalez pe el acelasi KIS sau poate un alt antivirus + firewall gandiduma ca poate doua antivirusuri diferite sunt mai bune decat acelasi de doua ori.

Am un shared drive pe retea, pe care vreau sa-l inlocuiesc in viitorul apropiat cu un NAS deci in teorie pot sa scanez NAS-ul si de pe desktop si de pe laptop deci as putea beneficia de faptul ca unul sa-l completeze pe celalalt.

Pe de alta parte daca cumpar licenta la KIS pt 2 calculatoare e mai ieftin...

Sa cumpar tot KIS? sau care altul? Bitdefender? McAffee?

Sunt destul de cuminte pe net, nu fac prostii, dar tin la securitatea mea si a datelor mele...

Si pe NAS-ul viitor ar trebui sa cumpar un antivirus separat?

Multumesc

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
La bitdefender gasesti licente pe net, gratuite, cate 6 luni. De 2 ani o duc bine mersi cu ele.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Daca nu faci prostii e suficient antivirusul cu care vine windows-ul de ceva timp.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pe langa bitdefender eu mai scanez ocazional cu Malwarebytes si Adwcleaner, mai curata din ce trece de bitdefender.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Daca nu intri pe siteuri dubioase, un Avast Free Antivirus 2016 este suficient......Posted Image

#6
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Asa poti incerca mai toate av-urile free incepand cu Bitdefender, Avira,Avast, etc.

#7
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Eset! Nu trece nimic de el! La Bitdefender gaseam la scanare cu Mallwarebytes multe!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate