Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Rezultat analize dupa donare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
Luni am fost si am donat sange ... si daca tot am facut lucrul acesta, ma gandeam ca pot ajunge cumva sa aflu rezultatul, mai precis daca sangele meu este in regula Posted Image)

cum as putea face lucrul asta? trebuie sa ma duc in unitatea in care am donat, si de acolo mi se va elibera un "buletin de analize" ? am incercat sa sun .... nr invalid Posted Image

Edited by AlleXyS1, 13 November 2015 - 16:13.


#2
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 04.07.2007
Mi se pare ca doar daca e ceva in neregula te vor anunta ei.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
La prima donare ti se fac doar testele pentru boli infectioase. Daca iese ceva pozitiv, te contacteaza ei de urgenta oricum.

La a III-a donare in 6 luni, ti se fac analize complete drept bonus (in valoare de aproximativ 700-800RON ).

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
poti dona de 3 ori in 6 luni? la galati iti baga interdictie 12 saptamani dupa fiecare donare

#5
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015
Te duci cu cartea de identitate acolo unde ti s-a facut fisa. Ti se va spune acolo unde sa mergi si ti se vor da rezultatele pe loc.

 MooF2010, on 13 noiembrie 2015 - 16:35, said:

poti dona de 3 ori in 6 luni? la galati iti baga interdictie 12 saptamani dupa fiecare donare
Intervalul de timp intre doua donari de sange nu poate fi mai mic de 60 zile.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 MooF2010, on 13 noiembrie 2015 - 16:35, said:

poti dona de 3 ori in 6 luni? la galati iti baga interdictie 12 saptamani dupa fiecare donare

Azi (prima donare) + 12 saptamani (a doua donare) + 12 saptamani (a treia donare)
Total 24 saptamani = 6 luni
Trei donari.Posted Image

#7
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Parerea mea e ca la orice donare sa faca analizele de baza(hiv,tbc,hepat,)si daca mai dau bonus vreo 4,5 ar fi super.Asa s-ar duce toti sa vada ce si cum cu ei.Macar o data pe an.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate