Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Modelarea cu Skeleton in Creo 2.0 / Wildfire 4

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 07.07.2008
Modelarea cu Skeleton in Creo 2.0 / Wildfire 4 - aveti ceva tutoriale, design rules pentru modelarea in Skeleton?

#2
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 07.07.2008
Bine pentru ca nimeni nu mi-a raspuns la topic am sapat singur dupa informatii.
Ideea principala este ca sa incepeti ansamblul direct cu skeleton -

Se vor face urmatorii pasi 1. Creere Ansamblu - cu numele specific.
                                          2. creare Skeleton direct in ansamblu cu aducerea in pozitia default a Ansamblului.

Regula generala a Skeletonului - in acesta se pun in masura in care designul o permite doar Plane, Axe, Puncte si Curbe acestea fiind cele mai stabile elemente in Creo 2.0
Pe cat posibil se vor evita folosirea de suprafete sau solide in Skelton, trebuie avut in vedere ca sa construiti totul treptat pentru a nu aglomera din start modelul cu lucruri inutile in momentul initial O sa revin cu printscreen-uri.

#3
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 07.07.2008
Attached File  Creo2_0_Best_Practice_Marius-Fenchea.pdf   1.2MB   13 downloadsFiindca nu am gasit niciunde o chestie clara si cat de cat concludenta am facut o mica prezentare cu experienta proprie si a echipei unde lucrez.
Prezentarea nu se vrea a fi un tutorial ci doar va va da niste hint-uri despre utilizarea skeletonului si a ansamblelor stabile in Creo 2.0
In mare parte si in Wildfire 2 si respectiv Wildfire 4 se lucreaza la fel.

Edited by marius_fenchea, 16 February 2016 - 01:13.


#4
bogd1n

bogd1n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.12.2007

View Postmarius_fenchea, on 16 februarie 2016 - 01:13, said:

Attachment Creo2_0_Best_Practice_Marius-Fenchea.pdfFiindca nu am gasit niciunde o chestie clara si cat de cat concludenta am facut o mica prezentare cu experienta proprie si a echipei unde lucrez.
Prezentarea nu se vrea a fi un tutorial ci doar va va da niste hint-uri despre utilizarea skeletonului si a ansamblelor stabile in Creo 2.0
In mare parte si in Wildfire 2 si respectiv Wildfire 4 se lucreaza la fel.

salut

daca mai ai o metoda in lucrul cu layerele  sint incepator si imi pierd timpul cautand plane curbe ....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate