Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Metoda Accidentul

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Stai linistit ca nu-s infractorii nostri la asa nivel, sa schimbe cartelele dupa fiecare apel :)

#20
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

View Postioppo, on 08 noiembrie 2015 - 09:18, said:

Am primit si eu alaltaieri SMS ca Domo si Pro TV m-a premiaza cu 5000 Euro si un rahat de telefon... trebuia sa sun inapoi... i-am spurcat intr-un SMS si eu.

Luna trecuta am primit din nou acelasi sms... la interval de aprox 1 an... Sa intelegem ca au si baze de date infractorii?
Ce nu inteleg e urmatoarea chestie: desi in sms zice sa suni pentru a intra in posesia premiilor la numarul respectiv nu raspunde nimeni... am sunat insistent si nimic. Si ce lista de "zicale" neaose aveam... :)

#21
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,476
  • Înscris: 23.09.2010

View Postioppo, on 16 octombrie 2016 - 08:31, said:


Ce nu inteleg e urmatoarea chestie: desi in sms zice sa suni pentru a intra in posesia premiilor la numarul respectiv nu raspunde nimeni... am sunat insistent si nimic. Si ce lista de "zicale" neaose aveam... Posted Image

Probabil le-ai incarcat cartela. De mai multe ori...

#22
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
sau, mai probabil, ai "validat" nr. tau de telefon. adica acum sunt siguri ca numarul tau e activ, si "ramai" in baza de date.

#23
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

View Posthamal, on 16 octombrie 2016 - 09:33, said:


Probabil le-ai incarcat cartela. De mai multe ori...

I-auzi... unde pe pamantul asta poate sa iti ia bani daca doar suna?

View PostMalus_Dacus, on 16 octombrie 2016 - 17:11, said:

sau, mai probabil, ai "validat" nr. tau de telefon. adica acum sunt siguri ca numarul tau e activ, si "ramai" in baza de date.

Pai de asta zic... de prima data l-am validat cand le-am zis de bine prin sms. Inseamna ca sunt bine organizati :)

#24
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Politia, procuratura si STS ar putea sa descurajeze astfel de practici........dar nu sunt motivati sa o faca!Posted Image

#25
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Ba chiar o fac, iti garantez. Buba, din punctul meu de vedere, ar fi în alta parte. Majoritatea celor care săvârșesc astfel de fapte sunt deținuții. Cum au acces la telefoanele mobile in interiorul penitenciarelor... nici nu are rost sa mai comentam.
Se tot discuta de câțiva ani de zile despre instalarea unor sisteme de bruiaj dar se pare ca anumite interese primează.

#26
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Reînvii topicul. În seara asta, acum vreo oră a fost sunat tatăl meu, om la 73 de ani, că aș fi avut un accident și trebuie să fiu operat. Coincidență nefericită, tatăl meu a luat taxiul spre Urgență la spital iar tot în seara asta a avut loc un accident grav pe pod la Narcisa (pentru cine cunoaște Bacăul). Când a auzit taximetristul povestea lui taică-meu i-a zis că știe de accident. Vă dați seama că atunci bietul taică-meu era convins că e real și am pățit ceva grav. S-a potrivit ca naiba. Nu știu de ce s-a și dus la spital taică-meu, probabil s-a gândit că sunt acolo.
Referitor la telefon, cică semăna cu vocea mea și plângeam, apoi a vorbit cu unul ce se pretindea medic și că trebuie să-mi facă nu știu ce operații complicate în urma accidentului, la Viena (!). Apoi după conversație a închis, ori nu mai știe tata exact. Oricum, urma să-i ceara niște bani. Prin ce metodă, habar n-am.
Numărul pe care a fost sunat e fixul de la RDS, nu pe mobil.
Deci, mare atenție. Citind acum am văzut că au fost mai multe cazuri în ultima perioadă, la Bacău. Unii chiar au ajuns să plătească.

#27
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postcaiuscorneliu, on 07 februarie 2019 - 23:35, said:

Reînvii topicul. În seara asta, acum vreo oră a fost sunat tatăl meu, om la 73 de ani, că aș fi avut un accident și trebuie să fiu operat. Coincidență nefericită, tatăl meu a luat taxiul spre Urgență la spital iar tot în seara asta a avut loc un accident grav pe pod la Narcisa (pentru cine cunoaște Bacăul). Când a auzit taximetristul povestea lui taică-meu i-a zis că știe de accident. Vă dați seama că atunci bietul taică-meu era convins că e real și am pățit ceva grav. S-a potrivit ca naiba. Nu știu de ce s-a și dus la spital taică-meu, probabil s-a gândit că sunt acolo.
Referitor la telefon, cică semăna cu vocea mea și plângeam, apoi a vorbit cu unul ce se pretindea medic și că trebuie să-mi facă nu știu ce operații complicate în urma accidentului, la Viena (!). Apoi după conversație a închis, ori nu mai știe tata exact. Oricum, urma să-i ceara niște bani. Prin ce metodă, habar n-am.
Numărul pe care a fost sunat e fixul de la RDS, nu pe mobil.
Deci, mare atenție. Citind acum am văzut că au fost mai multe cazuri în ultima perioadă, la Bacău. Unii chiar au ajuns să plătească.

patita personal. cam multe potriviri si in cazul meu. sunt persoane apropiate sau cunostinte care dau informatii iar infractorii actioneaza. am avut noroc cu fetele de la banca care au refuzat transferul banilor. curios e ca in aceasta perioada telefonul personal nu a avut semnal..

#28
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
E culmea totuși. Fixul respectiv e mai mult nefolosit, îl au doar câteva rude apropiate. Nicio cunoștință sau amic nu-l avea. De fapt, nici eu nu-l știu pe de rost. Abonamentul respectiv cu tv, internet, fix și mobil e într-adevăr pe numele meu. Cred că mai degrabă cineva din interiorul RDS le dă baza de date. Apoi, m-or fi căutat pe Facebook sau pe net după nume. Naiba știe. Nici nu vreau să vă spun în ce stare era tatăl meu când am ajuns la urgențe. Am fost sunat de un cadru medical de-acolo, inițial crezusem că a pățit tatăl meu ceva. În fine, dacă aș prinde unul de-ăsta jur că i-aș rupe picioarele, indiferent de consecințe.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate