Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Adeverinta medicala - sport

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
MDRN-D

MDRN-D

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2015

 Dany_Darke, on 05 noiembrie 2015 - 20:29, said:

eu una daca as fi in locul acelui medic care ar putea elibera o astfel de adeverinta, nu mi-as risca painea pt un asemenea personaj. ba tocmai, ca un medic ar trebui sa stie ce presupune de fapt o ora de educatie fizica. 1/saptamana cat este, dar macar sa o faca, nu sa stea prin ... alte locuri.
Însă dacă stai să te gândeşti, crezi că toţi elevii ce sunt declaraţi ca fiind "apţi pentru efort fizic" de către medicul de familie sunt cu adevărat apţi? Exceptând bolile grave, pe ce criterii se bazează medicii când dau calificativul de apt? Pe vreun anume test? Fii sigur că nu...

#20
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu zic ca medicii astia is chiar tampiti... nici nu stiu pe ce baza le permit oamenilor sa mearga. Sau sa gandeasca. Sau sa manance. Sau sa citeasca.

Clar ca ar trebui controlati mai bine. Nu de alta, dar "coruptia ucide" si ar fi a dracului de naspa sa moara careva ca a mers sau a gandit prea mult...

Edited by dexterash, 05 November 2015 - 20:36.


#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
mi-as permite sa te intreb cati ani ai si in ce clasa esti. te intreb doar ca idee, pt ca spui niste chestii cam ciudate

sa stii ca nu sunt nici de 12 ani, dar nici de 60 ca sa nu stiu chestiile astea "mondene".

#22
MDRN-D

MDRN-D

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2015

 Dany_Darke, on 05 noiembrie 2015 - 20:38, said:

mi-as permite sa te intreb cati ani ai si in ce clasa esti. te intreb doar ca idee, pt ca spui niste chestii cam ciudate

sa stii ca nu sunt nici de 12 ani, dar nici de 60 ca sa nu stiu chestiile astea "mondene".
18. Nu ştiu ce chestii ciudate am spus, te rog să mă lămureşti.

#23
thisbeatishot

thisbeatishot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 24.10.2015
Esti cool de lenes. Plin de swag Posted Image
Adica pana anul asta ai facut sportul si acum deodata poc. Nu stii la 18 ani cum se obtin adeverintele medicale? Bai ne lasi?

Edited by thisbeatishot, 05 November 2015 - 20:54.


#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

 MDRN-D, on 05 noiembrie 2015 - 20:33, said:

Însă dacă stai să te gândeşti, crezi că toţi elevii ce sunt declaraţi ca fiind "apţi pentru efort fizic" de către medicul de familie sunt cu adevărat apţi? Exceptând bolile grave, pe ce criterii se bazează medicii când dau calificativul de apt? Pe vreun anume test? Fii sigur că nu...

Orice biped zdravan se presupune ca este apt de efort.Fara exceptie.
Dar fitele nu ne mai permit sa caram dupa noi echipamentul care,nu-i asa,nu incape in gentuta Gucii sau in borseta.Si atunci ne dam bolnavi.
Nu stiu daca are sens sa facem o comparatie intre scoala de acum 30 de ani si cea de acum din punct de vedere fizic,dar numarand absentele de atunci si de acum de la ora de educatie fizica pot sa afirm cu hotarare ca generatia actuala este o generatie bolnava,o generatie incapabila,o generatie nevolnica si neputincioasa.
Daca nu ar fi asa,nu ar fi nevoie de acele scutiri,care nu fac decat sa-mi intareasca afirmatiile.

Edited by adisz, 06 November 2015 - 09:34.


#25
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Eu cand ma duceam la doctor pentru adeverinta ma intreba ea daca vreau sa fac sportul sau nu. Cu toate ca nu m-a interesat niciodata sa ma sustrag de la o medie de 10 fara sa fac nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate