Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Voi ce preferati pentru Link Building?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008
Salutare!
Voi ce preferati pentru Link Building? Directoare web sau Articole pe bloguri?


Aveti cumva alte metode de link building pentru Romania?


Eu am observat ca se pune fff mult accent pe linkuri de pe pagini statice (de obicei linkuri din articole ale blogurilor cu popularitate in online, si aici nu ma refer la cititori).

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 07.08.2008
Directoarele web au fost candva la moda.. acum nu cred ca mai sunt bagate in seama asa mult.

#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Niciuna din variantele tale nu iti face bine la profilul de linkuri ca nu sunt considerate organice  de Mr Google mai ales daca asta e peste 50% din profil.
In schimb linkurile de pe bloguri cu content original e alta mancare de peste.

Edited by yonut_a, 20 October 2015 - 21:17.


#4
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008

 yonut_a, on 20 octombrie 2015 - 21:17, said:

Niciuna din variantele tale nu iti face bine la profilul de linkuri ca nu sunt considerate organice  de Mr Google mai ales daca asta e peste 50% din profil.
In schimb linkurile de pe bloguri cu content original e alta mancare de peste.
Salut yonut_a,
Eu am observat o alta chestie. Linkuri cu nofollow la bloguri de calitate fac foarte bine pentru autoritatea siteului tau.
De asemenea, daca postez un filmulet pe youtube, in descriere las link catre site. La fel de bine face si aceasta chestie :)
Si ar mai fi cateva. Cand imi trec prin minte le spun.

#5
Marian97

Marian97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.10.2015
Sincer nu stiu cad de mult mai ajuta link building dupa ultimele update-uri de la google, dar cele mai bune link-uri sunt cele platite, la care nu tot ajug. Daca avem peste 1000 link dintr-un loc Google isi va da seama ca incerci sa iti influentezi pozitia, asa ca se risca foarte mult acum prin incercarea de a face un link de calitate.

#6
S1G

S1G

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.06.2014
PBN all the way baby!

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006

 S1G, on 15 decembrie 2015 - 10:21, said:

PBN all the way baby!
Chiar asa o fi...?
http://www.cloudlivi...-networks-dead/

#8
IvanProhi

IvanProhi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.06.2018
Cel mai eficient mod de a crea link-uri este atunci când adaugi un conținut bun pe un site cu autoritate, și pe o subpagină cu autoritate.

Dar în general cred că trebuie să fii mai atent cu link-building-ul pentru că include chestii care mâine poimâine vor deveni eliminate de algoritmul Google. Ai aici mai multe informații - https://ro.webwave.me/seo-invechit. Și de aceea apare întrebarea cât de mult se merită să investești în el.

#9
contentisking

contentisking

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.08.2018
Pentru Romania, cel mai bine ar fi sa ai multe cunostinte care detin bloguri si sa postezi acolo continut unic

#10
kritikas

kritikas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2019
Link Building is important part of of SEO. It helps your website to rank higher on search engine. I think blog post of guest post will be best option to build links.

#11
khan_aafuu

khan_aafuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2019
1. Guest Blogging
2. Prospect for broken links
3. Mention influencers in post
4. Use infographics for link bait

#12
Bluephoenix

Bluephoenix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.05.2013
Link building inca reprezinta unul dintre cei mai importanti factorii pentru SEO. Desigur ca algoritmii motoarelor de cautare se schimba in permanenta. Insa acum nu se mai pune accent pe cantitate, ci mai degraba pe calitate, adaugarea de legaturi naturale si calitative din surse diferite, de pe domenii autoritare, participarea la discutii pe forumuri active, guest blogging, promovarea in retelele de socializare, native advertising, crearea de continut valoros si publicarea sub forma de articole, advertoriale, infografice, comunicate de presa etc. Alti factori SEO importanti ar fi: usurinta in navigare, imbunatatirea experientei utilizatorului, viteza de incarcare a paginilor, folosirea eficienta de meta tag-uri, calitatea continutului si arhitectura site-ului etc. Am detaliat mai mult in sectiunea de intrebari frecvente pe: https://substantacen...reare-site-web/ . Important e sa fim la curent cu noutatile, sa ne imbunatatim strategia si tehnicile de optimizare.

Edited by Bluephoenix, 10 February 2019 - 22:35.


#13
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
Nu prea mai prefer nmik. Oricum google pune pe cine vrea el pe prima pagina. Poate cu un buget de 10.000 de euro se poate sa urci orice cuvant, dar e greu sa tot platesti linkuri pe sit-uri cu autoritate.

#14
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Subscriu la cele spuse de Bluephoenix.
Contentul tau este foarte important
Linkurile scumpe platite nu trebuie sa fie prea multe ca bate la ochi si iar te rupe Google.
Linkurile trebuiesc sa fie cat mai diferite de pe cat mai multe siteuri "related"
Pentru cei care nu reusesc dar tot vor sa ajunga pe prima pagina Google le recomand sa vada prima data ce valori au siteurile deja aflate pe prima pagina pentru ca sunt deja nise unde este foarte greu de urcat chiar si in a doua pagina!

#15
cristi_108

cristi_108

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2019
Cele mai bune linkuri le obtii de la advertoriale, dar nu oricare, ci de pe siteuri de calitate, adica sa aiba DA si PA rezonabil. Aceste linkurile din articole sunt mereu bine vazute de Google. De asemenea e important ca siteul de unde cumperi link sa aiba continut adaugat constant si sa nu fie plin de linkuri. Deci daca este un director de articole trebuie sa aiba mai multe articole fara link decat advertoriale platite. Daca vrei putem colabora pe partea asta. Iti las aici un exemplu de site unde iti pot publica advertoriale: Top Firme Romania. La pret ne intelegem, in functie de ce ai nevoie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate