Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Schimbarea vocii-intrebare.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Salutare, am si eu curiozitate, pe care o dezbat cu un amic. Cel care nu are dreptate
ii da o bere celuilalt.
Baietilor, in timpul pubertatii, cand li se schimba vocea, nu li se pastreaza tonalitatea
de dinaintea pubertatii?
Eu zic ca se pastreaza, el ca nu.
Adica, daca un baiat vorbeste foarte subtire inainte de pubertate nici cand o sa i se ingroase vocea nu o sa fie o schimbare radicala. Eu imi amintesc de un coleg care
avea o voce foarte subtire, si cu toate astea, el a fost primul caruia i s-a schimbat vocea.
Dar nu era o diferenta foarte mare, el se astepta sa aiba voce de bass, dar a ramas in mare parte tot aceeasi.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
nu mai bine asteptati voi sa ajungeti la pubertate, sa vedeti ce se intampla?

#3
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View Postslai, on 20 octombrie 2015 - 07:59, said:

nu mai bine asteptati voi sa ajungeti la pubertate, sa vedeti ce se intampla?

Frate, stai chill, am trecut amandoi de mult timp de pubertate. Nu stiu de ce toata lumea aici raspunde la misto. Am pus o intrebare, o curiozitate, si aici parca toti vor sa iti scoata ochii.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
eu sunt eu, nu sunt toti.
oricum, sa stii ca in principiu ai dreptate, se schimba vocea, dar nu intratat incat sa nu mai recunosti vocea.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,416
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCaptainMe, on 20 octombrie 2015 - 07:37, said:

Salutare, am si eu curiozitate, pe care o dezbat cu un amic. Cel care nu are dreptate
ii da o bere celuilalt.
Baietilor, in timpul pubertatii, cand li se schimba vocea, nu li se pastreaza tonalitatea
de dinaintea pubertatii?
Eu zic ca se pastreaza, el ca nu.
Adica, daca un baiat vorbeste foarte subtire inainte de pubertate nici cand o sa i se ingroase vocea nu o sa fie o schimbare radicala. Eu imi amintesc de un coleg care
avea o voce foarte subtire, si cu toate astea, el a fost primul caruia i s-a schimbat vocea.
Dar nu era o diferenta foarte mare, el se astepta sa aiba voce de bass, dar a ramas in mare parte tot aceeasi.
Dați-mi voie! Termin îndată! mai am două vorbe de zis. Iată dar opinia mea. Din două una, dați-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, și anume în punctele... esențiale...
Din această dilemă nu puteți ieși... Am zis!

#6
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Nu cred că cine are o voce de bas ca adult, avea o voce de bas și înainte de pubertate. Normal că cine chițăie ca adult chițăia și ca copil, dar un pic mai ascuțit.

Vocea se modifică și la femei, nu numai la bărbați. Crezi că Irina Nistor avea voce de bariton când era mică? :D

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCaptainMe, on 20 octombrie 2015 - 07:37, said:

Eu zic ca se pastreaza, el ca nu.

http://www.sfatulmed...-la-copii_10197

Edited by bumpocbum, 20 October 2015 - 10:26.


#8
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostCaptainMe, on 20 octombrie 2015 - 08:04, said:

Frate, stai chill, am trecut amandoi de mult timp de pubertate. Nu stiu de ce toata lumea aici raspunde la misto. Am pus o intrebare, o curiozitate, si aici parca toti vor sa iti scoata ochii.
Suntem mai acizi pt ca suntem looseri. Oamenii normali nu stau pe forum toata ziua :) Deci nu ai de ce sa te miri.

#9
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014

View PostCaptainMe, on 20 octombrie 2015 - 08:04, said:

Frate, stai chill, am trecut amandoi de mult timp de pubertate. Nu stiu de ce toata lumea aici raspunde la misto. Am pus o intrebare, o curiozitate, si aici parca toti vor sa iti scoata ochii.


Cum crezi ca au ajuns la mii de posturi daca nu bagandu-se in seama aiurea. Si cu raspunsuri la misto.

Din ce am observat eu nu e o regula anume. Am intalnit si persoane cu vocea subtire rau apoi ca la pubertate sa fie foarte groasa sau la unii sa nu fie o schimbare majora. Cred ca tine de corpul fiecaruia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate