Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Nou: Din data de 20.10.2015 la U.P.C. au fost introduse posturi TV în format H.D. Habemus posturi TV!

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#271
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postgigsnet, on 22 octombrie 2015 - 13:20, said:

Da dar din ce le plateste upc-ul daca clientii nu platesc pentru EO ? Posted Image

Din profitul lor :).

#272
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Parcă n-au profit...

http://www.listafirm...a-srl-12288994/

#273
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postgigsnet, on 22 octombrie 2015 - 13:14, said:

Unde scrie ca este pachetul Look ?

Deja apare modificat in my Upc . Opțiunea Look.

#274
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View Postsatanistu, on 22 octombrie 2015 - 13:19, said:


Se plateste x centi pe client. Daca au 2 clienti, iar pretul este de 2 centi pe client, se platesc 4 centi pe luna. Simplu, nu? Tot ies in castig cei de la My.zen HD, decat deloc, corect?

Mie mi se pare normal ca myZen sa fie intr-o optiune extra. Chiar tu ai zis ca ab la postul asta este undeva la 18 lei pe luna. Iar cu o optiune extra, sunt de acord. 10 lei insa nu cu 6 canale . Totusi sunt convins ca acolo vor mai intra cel putin inca 4 hd-uri sa fie 10 la numar. Le asteptam,

Cat despre TNT nu are cum sa apara in acel pachet, poate in maxim HD . Iar de AXN HD nici vorba extra, cel mai probabil in Familia.


Eu zic sa asteptam sa intre si celalalte canale si atunci ne dam cu parerea. Repet, la  ora actuala 10 lei pentru 6 canale, nu merita

#275
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Daca MyZen nu se potriveste cu Extra Fotbal atunci cu Look se potriveste excelent. Daca nu erau canalele Look atunci era de inteles pentru ca se refera la Priveste! sau Urmareste! :lol:

#276
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Posta_d_y, on 22 octombrie 2015 - 13:59, said:

Eu zic sa asteptam sa intre si celalalte canale si atunci ne dam cu parerea. Repet, la  ora actuala 10 lei pentru 6 canale, nu merita
Ar putea merita 6 canale 10 lei, doar ca aici de fapt sunt 3 ... 2 HD + 2 dubluri SD + 1 dublura HD la unul existent in grila + MyZen.

Oricum a devenit mai interesant pachetul, asta e clar. Exista destui pentru care 10 lei nu e mare lucru si care vor dori sa aiba un numar cat mai mare de HD-uri ... poate Look-urile nu erau un motiv suficient, dar acum tot pachetul ar putea fi. La fel e si la Filmbox, acum nu e foarte atractiv pachetul, dar cu Docubox HD, Fashionbox HD, etc ar deveni atractiv.

De exemplu Look TV HD + Look Plus HD + Trace Sport HD + MyZen HD + TNT HD + Luxe TV HD ar fi 6 canale si eu zic ca ar merita 10 lei din punctul de vedere a suficiente persoane. Ma rog, eu am platit pentru Look-uri si cand erau doar 2 HD-uri, ma interesa si componenta locala/clujeana a canalelor respective, eu fiind oarecum implicat in ceva proiecte pe piata media locala (ca la fotbal nu m-am uitat prea des, daca vad 90 de minute de fotbal pe luna e mult).

Edited by utopium, 22 October 2015 - 14:10.


#277
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
normal extraoptiunea LOOK zic ca e o denumire excelenta de marketing pentru ca merge pe mai multe ramuri:

- canalele cu aceeasi denumire
- look ( uite) unde pot intra canale gen myzen sau de lifestyle
- trace-urile sunt integrate ca fiind canale de sport.

Ca si descriere pot face in urmatorul fel.

"Descopera uimitoarea optiune LOOK. Ai acces la fotbal de calitate si descoperi informatii despre sportivii tai favoriti in timp ce poti medita alaturi de myZen

Eu cred ca nesimtirea ar fi daca un program gen AXN HD ar intra in acea optiune. Asa, pentru canale nisate ca myZen, parerea mea este ca nu trebuie sa fiti suparati. Din contra, bine ca se misca lucrurile

Edited by a_d_y, 22 October 2015 - 14:13.


#278
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Un canal de BDSM cand? Exista macar asa ceva?

#279
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Ceva nou la teste?

#280
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Deci vecinul  avut dreptate apropo de pachet separat...

Sambata ar trebui sa mai intre ceva in grila! Asa "cred"...

PS : MyZen HD intra pe pozitia 168!

Edited by andreiandu, 22 October 2015 - 16:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate