Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Cafeneaua Telekom (permanently closed)

* * * * * 21 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71240 replies to this topic

#37
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Neatza  telekomilor din toata tara . Vin in club si eu . Tv DVB  - C prin Card C+ , net  M  cu 50 MBS , voce o .

#38
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostgingisKHAN2015, on 17 octombrie 2015 - 09:58, said:

Neatza  telekomilor din toata tara . Vin in club si eu . Tv DVB  - C prin Card C+ , net  M  cu 50 MBS , voce o .
Bun venit! :)

#39
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
deja 3 pagini? m-am sculat tarziu...dar oricum buna dimineata si felicitari pt topic. Sunt hateri care vor sa bruieze si o sa fie greu sa-i potolesti, mai ales ca ei nu vin aici sa ne dam cu parerea si sa vorbim ORICE, ei vin sa arunce cu rahat in telekom. Hai sa bem o cafea !

#40
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Eu prefer toate serviciile de la un singur provider. O singura data de facturare de tinut minte (exclus direct debit). Plus de asta, mă cert doar cu o firma :D. Iar daca pica serviciile...backup-ul este deschiderea unei carti :)

#41
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008

View PostRao633, on 17 octombrie 2015 - 09:08, said:

Acolo in sat aveti Telekom? Cum sunt serviciile lor?
Telekom?
Dacă până în 2007 s-a folosit telegraful pentru comunicații rapide... După 2007 au tras cupru pe stâlpii de telegraf. Cam pe 2009 când a venit și RDS cu Coaxial, peste cablul Romtelecom a căzut tăiat de pe stâlpi.
Pe atunci aveam internet de la o vecină, un ADSL de 22 Mbps (Internet Power). SNR-ul era vreo 9 dBm.
După acest incident, primăria a plătit niște ajutați sociali să tragă țevi și să sape șanțuri, apoi Romtelecom a tras cabluri și mai groase prin țevi.
DSLAM-ul era la 1, 4 km de mine, cel mai probabil era în postul de poliție sau în primărie.
Prin 2013, Romtelecom a scos în Călmățuiu rețea aeriană de la Alexandria sper C.F.R. Salcia. Când am fost cu mașina am văzut că sunt ceva abonați la ei pe traseu. RDS are rețea și el, dar pe alocuri vezi ODB-uri.
În Călmățuiu are VDSL 30 Mbps acum. Pe la mine are rețeaua îngropată, iar un cabinet de joncțiune e la 1,5 km de mine.
Internet are poșta, un ADSL de 8 sau 16 Mbps cred. Poșta e la vreo 2 km de mine sau 3,5 km de DSLAM.
Să răspund la întrebare: la mine, la casa aceea, am internet mobil și telefonie mobilă prin EDGE, destul de stabilă aș putea spune. Acum că mi-am decodat un telefon pot pune telefonul mobil mai spre antena din Călmățuiu de Sus și să stau prin hot-spot :naughty: , pentru că acolo unde țineam telefonul (limitare cablu USB) nu prea era stabil semnalul sau dacă aș face rost de un Yagi și montura pentru K4510 ar fi ideal. :)
Mai oferă televiziune prin satelit, dar sunt niște săteni care spun că nu prea merge bine, mai exact în unele seri nu poți vedea nimic la TV.
În rest... Telefonie fixă și internet fix nu mai oferă.
Cei de la care aveam internet fix au primit actul adițional la contract cum că serviciul de internet nu se mai poate furniza la adresa aceea și pentru telefonul fix și primit un fixo-mobil.
CDMA-ul 420 MHz și 450 MHz nu au mers niciodată.
Mi-am fi plăcut un telefon fix acolo, pe fir. Când pleacă cineva acolo e nasol când trebuie să ieși la poartă iarna.
Deh, poate trag de la RDS, dar vreau să văd cum evoluează situația la mine, în București, apoi mă voi decide. :)

View PostRao633, on 17 octombrie 2015 - 09:08, said:

Acolo in sat aveti Telekom? Cum sunt serviciile lor?
Telekom?
Dacă până în 2007 s-a folosit telegraful pentru comunicații rapide... După 2007 au tras cupru pe stâlpii de telegraf

Edit: Ultima actualizare de la Tapatalk face ca să se blocheze când ai nevoie de altceva. Ultima citare era defapt masajul pe care l-am început prima dată

#42
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
@xcit, sau oricare alt user care are VoIP si are activat serviciul Call-Waiting (Apel in asteptare).

Hai sa facem un test pe Call-Waiting. Daca primiti un apel in timp ce vorbiti deja la telefon, apelantul ce aude in casca? Ton de apel, sau mesaj vocal preinregistrat?

#43
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:06, said:

Telekom?
Dacă până în 2007 s-a folosit telegraful pentru comunicații rapide... După 2007 au tras cupru pe stâlpii de telegraf. Cam pe 2009 când a venit și RDS cu Coaxial, peste cablul Romtelecom a căzut tăiat de pe stâlpi.
Pe atunci aveam internet de la o vecină, un ADSL de 22 Mbps (Internet Power). SNR-ul era vreo 9 dBm.
După acest incident, primăria a plătit niște ajutați sociali să tragă țevi și să sape șanțuri, apoi Romtelecom a tras cabluri și mai groase prin țevi.
DSLAM-ul era la 1, 4 km de mine, cel mai probabil era în postul de poliție sau în primărie.
Prin 2013, Romtelecom a scos în Călmățuiu rețea aeriană de la Alexandria sper C.F.R. Salcia. Când am fost cu mașina am văzut că sunt ceva abonați la ei pe traseu. RDS are rețea și el, dar pe alocuri vezi ODB-uri.
În Călmățuiu are VDSL 30 Mbps acum. Pe la mine are rețeaua îngropată, iar un cabinet de joncțiune e la 1,5 km de mine.
Internet are poșta, un ADSL de 8 sau 16 Mbps cred. Poșta e la vreo 2 km de mine sau 3,5 km de DSLAM.
Să răspund la întrebare: la mine, la casa aceea, am internet mobil și telefonie mobilă prin EDGE, destul de stabilă aș putea spune. Acum că mi-am decodat un telefon pot pune telefonul mobil mai spre antena din Călmățuiu de Sus și să stau prin hot-spot Posted Image , pentru că acolo unde țineam telefonul (limitare cablu USB) nu prea era stabil semnalul sau dacă aș face rost de un Yagi și montura pentru K4510 ar fi ideal. Posted Image
Mai oferă televiziune prin satelit, dar sunt niște săteni care spun că nu prea merge bine, mai exact în unele seri nu poți vedea nimic la TV.
În rest... Telefonie fixă și internet fix nu mai oferă.
Cei de la care aveam internet fix au primit actul adițional la contract cum că serviciul de internet nu se mai poate furniza la adresa aceea și pentru telefonul fix și primit un fixo-mobil.
CDMA-ul 420 MHz și 450 MHz nu au mers niciodată.
Mi-am fi plăcut un telefon fix acolo, pe fir. Când pleacă cineva acolo e nasol când trebuie să ieși la poartă iarna.
Deh, poate trag de la RDS, dar vreau să văd cum evoluează situația la mine, în București, apoi mă voi decide. Posted Image

Telekom?
Dacă până în 2007 s-a folosit telegraful pentru comunicații rapide... După 2007 au tras cupru pe stâlpii de telegraf

Edit: Ultima actualizare de la Tapatalk face ca să se blocheze când ai nevoie de altceva. Ultima citare era defapt masajul pe care l-am început prima dată
In legatura cu TV-ul:
Nu este de la ei, antena nu mai este pe orbita satelitului sau STB-ul nu mai este bun...

#44
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Nu știu, nu folosesc. :)

#45
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:30, said:

Nu știu, nu folosesc. Posted Image
Acum,dvs ce model de modem aveti?

#46
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Unde? În București?

Am pus pe forum o poză cu mine. Chiar de "dumneavoastră" arăt?  :(

#47
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:35, said:

Unde? În București?

Am pus pe forum o poză cu mine. Chiar de "dumneavoastră" arăt?  Posted Image
1Da

2.Nu stiu unde ati postat-o,imi puteti pune un Link?

#48
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Nimcid e foarte protocolar, am observat asta. Nu imi displace deloc genul asta de atitudine! :)

#49
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Era un topic "cum arătăm?"
Eu am HG655b

#50
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:41, said:

Era un topic "cum arătăm?"
Eu am HG655b
Acesta Hai sa vedem cum aratam ! - Pagină 111 - Forumul Softpedia ?

#51
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Acela

#52
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:55, said:

Acela
Te rog,cauta postul,nu o sa stau sa citesc (123 de pagini).

#53
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Să ajung acasă :)

#54
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostKyKyKyKy, on 17 octombrie 2015 - 13:59, said:

Să ajung acasă Posted Image
Ok sa revenim la subiect.

Mai aveti si la alte locati servici de la TELEKOM?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate