Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Mediabox Horizon + funcție Replay

- - - - -
  • Please log in to reply
5462 replies to this topic

#5455
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Da, ei vor dezactiva funcția replay doar pe Horizon.

#5456
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Acum am observat ca au scos Replay, EPG pe 7 zile la majoritatea posturilor si aplicatiile, dar in acelasi timp au scos si posibilitatea de a mai pune memento sau de a inregistra o anumita emisiune.

Daca pentru minunatia de mediabox Vodafone trebuie sa treci pe contract de VDF atunci nici nu vad de ce ti-ai schimba Horizon-ul cu asa ceva mai ales daca treci de pe Horizon vei pierde lista de favorite, posturile de radio si aspect ratio daca nu vrei sa vezi CGTN sau Trinitas fortate in PB.

#5457
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

danghetau said:

1632382590[/url]' post='28255715']
Am primit raspuns clar ca functia va disparea, sunt in perioada in care pot declina oferta primita.
In acest caz voi reveni la CI+ si cu ocazia asta adio Replay pe laptop.

Intr-adevar, au cam stricat destule in ultima perioada, vor sa cumuleze tot intr-un singur loc. Nu au oameni pregatiti sa rezolve chestii sesizate de mai multi beneficiari, dureaza mult, par ca nu inteleg, greu cu ei.

Corect au stricat mult, cert este ca firmele de cablu nu sunt in stare sa dezvolte o aplicatie decenta gen Netflix care sa functioneze brici pe IOS, Android, Samsung, LG!, Sony, PC si ce-o mai fi in lumea asta, ei nu sunt Netflix, Amazon, HBO, Hulu sa-I daca capful sa faca asa ceva, fac tot felul de compromisuri care nu duc nicaieri, mai mult enerveaza decat creaza, asa ca mai bine lipsa. Eu am facut mai de mult si este super ok. Am 3 tv cu Hdd pe ele si imi inregistrez  ce vreau cand vreau si le vad cand am chef.La filme ma uit doar pe HBO Go, Netflix si copiii la Disney, asa ca pe cablu a ramas doar sportul  si cate o emisiune de stiri care mai conteaza si merits inregistrata. Boxurile din ziua de azi sunt useless si maiine nu vor mai conta mai deloc, in lume nu mai exista chipuri sa faca masini si computere si vor mai face boxuri…. Sa fim seriosi. Smart Tv din ziua de astazi bate orice, cine este pasionat nu isi Pune panarama de box in case, poate doar bunicutele sa de uite la telenovele si cancanuri dar replay si alte balarii de functii nu le folosesc nicicum, epg nici atata.

Edited by oddy, 20 October 2021 - 08:15.


#5458
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,652
  • Înscris: 21.08.2008
Daca tot a disparut functia Replay de pe Horizon (aplicatia decedata intre timp), pot sa ma duc sa iau un CI+ in locul acestui mediabox?
Oare ma duc direct sau sun si astept acordul lor?

#5459
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Suna sa iti puna notita pe cont.

#5460
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,652
  • Înscris: 21.08.2008
Sau sa incerc un mediabox Vodafone?
Am pus un CI+ din alt tv pe care nu il utilizez.

#5461
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Au introdus aplicatia DaVinci Kids plina cu continut HD. Functioneaza ca aplicatia Netflix/Amazon Prime numai ca e fara abonament.

#5462
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Rahat.. sa mi mute cineva comentariul in topicul Vodafone TV.

#5463
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Am sters mesajul

Edited by hansoloro2, 17 November 2021 - 23:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate