Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Mediabox Horizon + funcție Replay

- - - - -
  • Please log in to reply
5462 replies to this topic

#19
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Degeaba. quant nu are AXN HD si la Ramicu Sarat HBO E 14 lei Posted Image)


Sarbatori fericite si Craciun fericit. Sa speram ca in noul an UPC sa vina cu multe canale HD inclusiv AXN HD

Edited by a_d_y, 24 December 2015 - 14:08.


#20
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
[ http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/24/139c22334c0a09d6f3ccd45d8b294a1b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Posta_d_y, on 24 decembrie 2015 - 14:07, said:

Degeaba. quant nu are AXN HD

Eu solicitasem mai multe programe, nu doar AXN HD. Din moment ce am 2 tvuri fullHD de ce sa nu beneficiez de calitate ?

Colegii incep sa aiba tvuri 4K si intreaba cand vom avea asemenea programe. Si noi suntem de fapt la stadiul in care programele create si transmise HD, ne sunt oferite SD ! Macar programele din grila actuala sa ne fie oferite la calitate HD: TNT HD, AMC HD, AXN HD, Science HD, Food HD, Nick HD, E HD...

Ca in rest ne mai putem gandi si la altele: o mare pierdere au fost programele BBC care au fost eliminate fara nici o explicatie (iar la M6 s-a oferit 'o explicatie').

#22
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Se pare ca incepe sa se urneasca DVBT2-ul romanesc.
S-a umplut azi muxul intaiul cu tevereurile nationale si regionale.
Oare puterea cablistilor va fi clatinata vreodata de digitalul terestru?
Stiu ca prin alte tari la putere e terestrul.
Care e opinia voastra?

#23
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Nu stiu daca la noi va fi concurenta cu dvbt-ul dar daca va fi acolo pe treapta a doua ar fi ceva foarte bun.

#24
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@Quant Doar BBC News mai ramanea la noi, avand in vedere ca celalalte ies din grila de la 1 ianuarie, inafara de BBC Earth pentru cine are. Plangi dupa BBC Entertainament?

Edited by robi1122, 24 December 2015 - 18:29.


#25
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postrobi1122, on 24 decembrie 2015 - 18:28, said:

@Quant Doar BBC News mai ramanea la noi, avand in vedere ca celalalte ies din grila de la 1 ianuarie, inafara de BBC Earth pentru cine are.

Deci pentru Romania sunt disponibile BBC News si BBC Earth, la calitate HD. Nu am inteles motivul disparitiei complete din grila UPC a unui trust asa de reprezentativ precum BBC. Probabil trebuia facut loc pentru Lookuri si Taraf HD.

#26
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Taraf HD e baza !

#27
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
In locul lui BBC news a intrat Bloomberg, dar se vede ca ai uitat. BBC Earth nu a fost niciodata in grila UPC ca sa il poata scoate cineva. Daca vrei neaparat puneti parabolica de la Telekom si le ai si pe astea.

#28
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postrobi1122, on 24 decembrie 2015 - 19:19, said:

BBC Earth nu a fost niciodata in grila UPC ca sa il poata scoate cineva.
Eu am deplans eliminarea programelor BBC din grila UPC.  Nu m-am referit la BBC Earth HD care este ulterior eliminarii BBCurilor din grila UPC.

Edited by quant, 24 December 2015 - 19:52.


#29
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Posta_d_y, on 24 decembrie 2015 - 14:07, said:

Degeaba. quant nu are AXN HD si la Ramicu Sarat HBO E 14 lei Posted Image)


Sarbatori fericite si Craciun fericit. Sa speram ca in noul an UPC sa vina cu multe canale HD inclusiv AXN HD
Pana vine si la iupisi varianta Ecsan hasde, azi ne putem delecta cu The Da Vinci Code, de la opt si zece.
Pentru ca l-am vazut deja hasde pe alt canal, o sa suport sa il vad si esde azi.
:D
Craciun linistit tuturor!

Edited by Orangetm, 25 December 2015 - 19:29.


#30
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Revin.
Chinuitor sa urmaresti ceva pe AXN-ul asta. 21-22 minute film, vreo sase-sapte reclame si tot asa.
Au avut noroc ca mi-a placut ecranizarea asta a americanilor si am revenit la film dupa reclame.
Cel mai tare a fost la final, cand au dat genericul pe fast forward si a aparut triumfatoare...publicitatea.
Jalnic post, cu sigla lui uriasa cu tot.


#31
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
E mai rau ca pro tv la reclame :))

#32
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View PostOrangetm, on 25 decembrie 2015 - 23:28, said:

Revin.
Chinuitor sa urmaresti ceva pe AXN-ul asta. 21-22 minute film, vreo sase-sapte reclame si tot asa.
Au avut noroc ca mi-a placut ecranizarea asta a americanilor si am revenit la film dupa reclame.
Cel mai tare a fost la final, cand au dat genericul pe fast forward si a aparut triumfatoare...publicitatea.
Jalnic post, cu sigla lui uriasa cu tot.

Nu e vina AXN, asta e legea CNA, dupa minim 20min se poate baga publicitate.
Genericul pe fast forward se utilizeaza chiar si la protv dar acolo ca sa nu isi dea seama lumea sare deodata la final.

Edited by gigsnet, 26 December 2015 - 11:05.


#33
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Nu e nici vina mea ca prefer sa vad filmele fara reclame.
Oricum penibili la faza cu genericul de final, ca sa apuce sa mai inghesuie ceva reclame.
Eu m-am lamurit cu astia.
Si la TNT ma deranjeaza reclamele si alte intreruperi ale filmului, dar macat aia sunt un fel de cinemateca.

#34
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Ti-am zis ca se foloseste pe mai multe posturi dar in fine, tu stii ce vrei. Eu mai bine ma uit la o reclama decat la un ecran negru cu scris mic.

#35
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
@gigsnet Cum sa nu fie vina axn? CNA permite, dar nu esti obliga, poti sa nu pui o reclama la fiecare minim timp permis.

#36
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007

View Postrobi1122, on 26 decembrie 2015 - 12:31, said:

@gigsnet Cum sa nu fie vina axn? CNA permite, dar nu esti obliga, poti sa nu pui o reclama la fiecare minim timp permis.

Colegul gigsnet are dreptate: "Nu e vina AXN, asta e legea CNA, dupa minim 20min se poate baga publicitate".
Canalele TV care nu ne intoxică cu publicitate, nu o fac din iubire sau respect pentru client, ci pur și simplu pentru că din varia motive (lipsă de audiență, management defectuos etc.), nu au contractat suficientă publicitate ca să ne intoxice (în limitele legii).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate