Chirurgia spinală minim invazivă
Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical. Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale. www.neurohope.ro |
Conversie sistem coordonate
Last Updated: Mar 19 2022 15:08, Started by
ZZNemessis
, Oct 04 2015 11:56
·
0
#1
Posted 04 October 2015 - 11:56
Salut, am un teren cu coordonatele in forma X(m) 487047.846 si Y(m) 236280.616 la aproximativ 5 km de Recas. Ma poate ajuta cineva cu un convertor, sau in ce sistem sunt, as vrea sa le introduc pe gps-coordinates.net ca sa pot vedea unde se afla terenul respectiv.
|
#2
Posted 04 October 2015 - 12:34
nu stiu ce unitate ai... am presupus ca e stereo70 dar nu-mi da bine conversia, poate am inversat ceva...
Ia incearca asta in google earth 45 grade 49 minute 57.290 secunde si 21 grade 36 minute 10.246 secunde. Scrie-le asa: 45 49 57.290 21 36 10.246 si dai enter Edited by andreic, 04 October 2015 - 12:39. |
#3
Posted 04 October 2015 - 14:00
A mers, am pus latitudine-N si longitudine-E. Imi spui te rog cum ai facut conversia?
|
#4
Posted 04 October 2015 - 14:22
E o aplicatie simpla de mobil care face... e facuta de romani cred.
http://www.artsoft-c...ates-converter/ Altfel e durere de cap daca nu ai facut cadastru/geodezie/topografie. Programul stie WGS84 (gps), UTM, S42 si Stereo 70 (folosit in Romania la cadastru/terenuri). Prima data nu mi-a iesit bine pentru ca am pus x 487... si y 236... si erau de fapt invers in aplicatie. Edited by andreic, 04 October 2015 - 14:26. |
#5
Posted 04 October 2015 - 14:40
ZZNemessis, on 04 octombrie 2015 - 11:56, said:
...ca sa pot vedea unde se afla terenul respectiv. |
#6
Posted 04 October 2015 - 21:57
Mersi mult, am rezolvat cu programul si cu siteul de la ancpi, desi cred ca in teren situatia difera cu cativa metri fata de ce e pe site.
Edited by ZZNemessis, 04 October 2015 - 21:57. |
#7
Posted 26 January 2019 - 17:01
andreic, on 04 octombrie 2015 - 14:22, said:
E o aplicatie simpla de mobil care face... e facuta de romani cred. http://www.artsoft-c...ates-converter/ Altfel e durere de cap daca nu ai facut cadastru/geodezie/topografie. Programul stie WGS84 (gps), UTM, S42 si Stereo 70 (folosit in Romania la cadastru/terenuri). Prima data nu mi-a iesit bine pentru ca am pus x 487... si y 236... si erau de fapt invers in aplicatie. |
#8
Posted 27 January 2019 - 14:25
transformi coordonatele cu transdat http://ancpi.ro/index.php/download-3 si le bagi in google earth.
|
#9
Posted 27 January 2019 - 15:01
VladislavP, on 27 ianuarie 2019 - 14:25, said:
transformi coordonatele cu transdat http://ancpi.ro/index.php/download-3 si le bagi in google earth. |
#10
Posted 11 February 2022 - 22:30
Buna,tuturor ! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu conversia unor coordonate locale in coordonate Stereo 70 ? Am nevoie pentru a reface suprafata initiatal al unei proprietati care este in litigiu ?
Multumesc anticipat pentru ajutor . |
|
#11
Posted 03 March 2022 - 14:14
luana_lu, on 11 februarie 2022 - 22:30, said:
Buna,tuturor ! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu conversia unor coordonate locale in coordonate Stereo 70 ? Am nevoie pentru a reface suprafata initiatal al unei proprietati care este in litigiu ? Multumesc anticipat pentru ajutor . Introduci aici coordonatele Stereo 70: https://www.totalsur...lizare-imobile/ |
#12
Posted 19 March 2022 - 15:08
Am mentionat clar ca NU am coordonatele Stereo, am nevoie sa fac conversia in coordonate Stereo.
|
Anunturi
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users