Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Durere cap, masea, falca, ureche

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View PostLaberta, on 02 octombrie 2015 - 22:23, said:

Rica are carie. Cine are carie? - Rica? Nu, tu! Posted Image
pfoaiii... si acum alta intrebare ... mai merita sa ma duc la acelasi stomatolog, daca atunci cand am fost, nu mi-a vazut caria? :D ce stomatolog e cel caren u vede cariile? :)) :D sa fie o scuza ca e ultima masea de sus, si e greu de urmarit?

#20
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Cauta altul.

#21
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Ia un antiinflamator ca sa scapi (pe moment) de durere, fa-ti o radiografie si du-te la un dentist bun. Cel mai probabil ai o infectie la radacina si ai o punga de puroi acolo.

Recomand Aulin. Dupa parerea mea, e cel mai eficient, si vorbesc din experienta.

#22
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,681
  • Înscris: 22.01.2015
Bob,Aulinul calmeaza pe moment ,nu vindeca.1-inchide geamul.(vre-o saptamana)2 palpeaza locul de te doare vezi de-s sinusuri sau masele.In functie de ce constati mergi mei departe.   Ps.  Vezi ca soferul face "legea" in masina.

#23
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
mda, intre timp, tuica e cel mai bun pansament ... mai tin cate o gura la masea :))

o sa trebuiasca sa-mi schimb dentistul, daca celalalt nu a vazut ca am carii in gura. ... e clar. M-am uitat mai atent, am bagat blitzul de la tel in gura, si am o ditamai caria pe centrul maselei (de sus), si inca una ascunsa intre ultimele 2 masele de jos .... pfoaiii, iar o sa ma chinui cu freza in gura :)) si ce bucuros eram in decembrie ca am scapat X((

#24
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Ai un ganglion limfatic inflamat...de la curent...Asta radiaza .....la masea, ureche, cap poate si gat...

Edited by Clovis, 18 October 2015 - 10:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate