Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#2503
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Ultimele 3 cumparate nu au fost codate si din asteea doar unul este dual sim !

#2504
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Codate nu-s, dar au soft porto(lo)calizat? Vin cu canal software propriu orange?
[ https://i.imgur.com/SOKr8Yu.png?1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2505
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
E o regula ca operatorii sa introduca ceva suplimentar la telefoane (setari de retea). Nu stiu daca setarile mai aduc un avantaj suplimentar (oferit in reteaua respectiva) fata de piata libera sau nu, dar asta e partea a doua.

#2506
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007

 HouseFreak, on 04 septembrie 2019 - 19:39, said:

oferta portare luna septembrie


Am fost intr-un magazin si cand am intrebat de oferta asta mi-au raspuns ca trebuie sa am FTTH la domiciliu si pachet tv+internet,altfel abonamentul este 30 euro/lunar.
Probabil ca vor sa bage pe gat si un pachet tv si net...

#2507
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 HouseFreak, on 04 septembrie 2019 - 19:39, said:

oferta portare luna septembrie
Confirm si eu oferta asta. Dar cica se ofera doar pt angajatii unor multinationale (compania la care lucrez era printre acelea). Daca nu eram angajat, era fara reducerea de 20% la abonament.
Orange_helper m-a pus in legatura cu un reprezentant de la mine din oras. Merci Helper.
Azi am semnat pentru Orange Me 11, redus la 8.8 Euro cu 10 GB net + bonus lunar 50 GB pe toata perioada de 2 ani. Am achizitional un huawei P30 la 345 Euro.

#2508
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,813
  • Înscris: 26.02.2010
Se da și bonus de 50 Gb, super.

#2509
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Jerme , e vrajeala, am oferta de vreo 2 saptamani !

#2510
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 SSpantzer, on 06 septembrie 2019 - 06:15, said:

Jerme , e vrajeala, am oferta de vreo 2 saptamani !
Banuiesc ca te referi la 20% reducere la abonament. Mie asa mi-a spus ca e doar pt anumite companii. Daca se da la toata lumea e foarte bine.

#2511
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Ma refeream la faptul ca ar fi pentru multinationalisti. Este oferta clasica din ultimii 2-3 ani !
Pentru cine a reusit, care este cel mai ieftin abonament obtinut la portare fara telefon si ce resurse are ? Am un digi care patineaza grav !
Mai iau in calcul si trecerea pe prepay pentru numarul respectiv, cu reducerea de 10% ies binisor !

#2512
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Oferta de portare cu P30 Pro la 200 euro era scrisa pe "tablita" acum cateva ore si in mall Baneasa.

Fara reducerea de 20%.

Sincer cred ca vor fi oferte mai bune in iarna pe P30 Pro.
Poate un 99 de euro?

Edited by xymzar, 07 September 2019 - 13:34.


#2513
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

 SSpantzer, on 07 septembrie 2019 - 08:03, said:

Ma refeream la faptul ca ar fi pentru multinationalisti. Este oferta clasica din ultimii 2-3 ani !
Pentru cine a reusit, care este cel mai ieftin abonament obtinut la portare fara telefon si ce resurse are ? Am un digi care patineaza grav !
Mai iau in calcul si trecerea pe prepay pentru numarul respectiv, cu reducerea de 10% ies binisor !

PrePay si telefon luat la liber în rate cu card de cumpărături. E cea mai bună variantă.

#2514
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Telefonul l-am luat deja ! Ma enerveaza digi ca nu merge 4G-ul, la prepay Orange as avea reducere 10% la fiecare reincarcare insa daca as gasi un abo de 5-6 euro cu resurse ok la portare l-as lua.

A, da , si am renuntat la linii de credit !

#2515
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

 wather, on 04 septembrie 2019 - 20:15, said:

Nu cred ca reteaua Orange este peste Digi - Te inseli , am avut 2 ab 5 euro nelimitat la digi si e varza reteau digi in capitala , numai zic in tara
In zona sos. Petricani/nordul capitalei/serviciu imi cadea in draci semnalul sau eram la limita , pe cand cu orange
- intersectia Ferdinand/sos Pantelimon , ma avut si 170MB/s in 4G cu Samsung S8
- serviciu/zona Petricani , am constant un 50MB/s in 4G cu un Samsung S8
Pana si la TK am avut 125MB/s la servicu

Digi mergea prost pana acum 3-4 luni cand si-au extins si optimizat reteaua. Hai sa vorbim despre situatia de acum nu despre ce a fost cu ani in urma.
Se poate observa ca Digi este reteaua spre care romanii prefera sa mearga avand in vedere dinamica portarilor.

Nu inseamna ca Orange nu are o reteaua buna, este o retea buna dar scumpa in comparatie cu Digi.

#2516
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Dacă 5 euro pe lună orange vi se pare mult față de 2 sau 3 cat e la rds...
Opțiunea de 5 euro la orange mi se pare cea mai potrivita pentru un om normal

#2517
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Scuze de offtopic...
Este interesant de observat cum foarte multi 'scuipa' spre Digi ca Draku spre tamaie, dar beneficiaza de mega reducerile oferite de portocala pentru a multumi clientii care incep sa se uite cu jind spre ceilalti operatori care au oferte mai bune in beneficii si la pret mai redus.
Pretul de 5 euro maxim este unul rezonabil, tinand cont de investiile in retea care sunt in mare parte amortizate(in 23 de ani de existenta), fata de altii care au sub 10 si cu credite de 1 miliard de euro dar care stiu sa ofere calitate rezonabila pentru o retea foarte tanara!

Succes la oferte cat mai convenabile pentru utilizatori!

#2518
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Totuși nu inteleg de ce vorbim de rds aici

#2519
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,813
  • Înscris: 26.02.2010
Portare din Digi în Orange poate sa dureze 7 zile lucrătoare, mi se par cam multe.

#2520
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,339
  • Înscris: 03.04.2004

 aris86, on 05 septembrie 2019 - 04:04, said:

Cu excepția telefoanelor iPhone, Orange nu le mai codează.

Corect, nici Note 9 DS nu l-am luat codat anul trecut si nici Note 10+ DS acum (acesta e pe Me 19 cu 20 GB + bonus 80GB -> 100 GB lunar + inca 100 GB din Share Family => 200 GB lunar :) ).
Pana mea, la cat ii critic pe frantujii astia tot la ei cotizez cel mai mult :D

Edited by emanu900, 16 September 2019 - 19:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate