Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#1
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Hai ca era offtopic la greu pe ala de retentie. Scrieti aici. Acum pe site spune asa:
- dublu trafic de internet
- primesti reducere la telefon de 3 ori valoarea abonamentului ales la Orange prin portare
- reducere suplimentara la telefon, in functie de vechimea in reteaua din care vii.

  126 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul. Orange Me 42

90 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul Orange Me 30

75 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul. Orange Me 25

60 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul. Orange Me 20

51 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul Orange Me 17

42 euro reducere a telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul. Orange Me 14

39 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul Orange Me 13 Deezer

36,27 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul :
Oferta recomandată Young

33 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul Orange Me 11

24 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentele Orange Me 8 si Orange Me 8 din oferta Junior

18 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu abonamentul Orange Me 6 din oferta Senior

10 euro reducere la telefoanele cumpărate împreună cu orice abonament, de cand iti portezi cartela reincarcabila din alta retea.

  Cea mai buna oferta primita pana acum e cea cu Samsung Galaxy S6 la Orange Me 30, pentru care veti achita cam 100 lei pretul telefonului.

Edited by bethlen, 27 September 2015 - 11:15.


#2
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Mai sunt si abonamentele Orange Me SIMO11 (11 euro TVA inclus) si SIMO13 (13 euro TVA inclus), abonamente ce nu includ reducere la telefon, si se dau la portare sau la trecere de pe prepay pe abonament.
SIMO11 include nelimitat national, 3 GB net si 200 minute pe mobil in UE. SIMO13 nu stiu, dar se poate presupune, ori are 4 GB net, ori 300-400-500 minute pe mobil in UE, ori ambele.
De fapt, SIMO 11 si SIMO 13 sunt preturile adevarate ale abonamentelor, reducerile la telefoane la abonamentele specificate de bethlen fiind bagate pe gat clientilor mascat in pretul abonamentelor.

Edited by Getodacul, 27 September 2015 - 11:49.


#3
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Cam asa e. Dar abonament ca la Digi si S6 moca n-o sa vezi niciunde

#4
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006

View Postbethlen, on 27 septembrie 2015 - 10:48, said:

Pai daca e sa ne raportam la pretul Note 4 vs S6 la liber pe siteul Orange, Note 4 e chiar mai ieftin cu pana la 50 euro. Deci daca e sa mergem pe ce au luat colegii la 30 euro S6, atunci Note 4 ar merge gratis. Nu stiu insa daca la portare e valabila aceeasi oferta. Si nu inteleg totusi cum l-au luat cei care au postat pe-aici asa ieftin. Eu am facut o simulare cu S6 la abonament nou Orange Me 30 din care am scazut 90 euro reducerea la portare si tot nu iese. Dimpotriva, mai ramane destul de plata....
mi-a spus ieri ca e o oferta speciala doar  pt s6, cica asa cum am zis si mai devreme, de exemplu daca vrei s6 edge te costa aprox 1300 lei, adica cu 1200 lei mai scump, iar pe piata libera diferenta e de 300 lei(emag), deci probabil note 4 are un alt pret, nu la fel de rezonabil.
daca luam ca referinta pretul lui s6 de la emag(2600 lei) atunci abonamentul revine la pretul de 6.5 euro/luna pentru 9 gb net

#5
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Aha, am inteles, S6 are oferta mai speciala. Poate ne poti spune daca stii si ce vechime avea in reteaua din care s-a facut portarea...

#6
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
nu am  intrebat si nici nu mi-a specificat, am intrebat pur si simplu ce oferta au la portare la orange store in afi cotroceni si mi-a zis ca depinde, cu telefon fara... si i-am zis pentru s6 si mi-a zis ca la me30 costa aproximativ 100 lei, nu mi-a zis nimic de vechime

#7
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ar fi fost bine daca erau si alte modele...S6 are multe probleme din ce citesc pe topicul dedicat...Note 4 ar fi fost ok

#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Si indiferent de ce abonament as lua, pot sa iau orice telefon ?

La vodafone selectezi abonamentul si iti calculeaza automat cat mai ai de plata pentru telefon (in functie de abonament). Aici nu pot sa vad asta. Imi spune de exemplu pretul unui S6 la un abonament de 42.. Atat.

#9
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Poti lua orice telefon, dar se pare ca S6 e in oferta speciala ca pret

#10
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014

View Postbethlen, on 27 septembrie 2015 - 11:52, said:

Cam asa e. Dar abonament ca la Digi si S6 moca n-o sa vezi niciunde

de unde S6 moca ?

#11
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Pai 100 lei ti se pare mult pentru un telefon de 2600 ron?

#12
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
un link spre o oferta ?

#13
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Tu ai citit prima mea postare pe aria asta?

#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am intrebat, tot pt portare, de un Huawei P8. La 130 lei/luna imi mai cerea 420 lei ... mai scump ca la Vodafone. Unde-i oferta aici ?? (sunt la Vodafone de cand au aparut...)

#15
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Dar tu ai citit mesajul meu cu nr. 5? Chiar am obosit...

#16
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Mda... Preturile sunt mai scumpe (la telefoane) ca la vodafone.

#17
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Vodafone ce ofera la portare la abonament de 30 euro de exemplu?

#18
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Stai linistit, ca l-am citit ... se lauda cu oferte degeaba, poate-poate pune careva botu' fara sa gandeasca. La exemplul dat de mine, gasesti vreo oferta de portare in el ?? Cred ca iesi mai ieftin daca nu ceri portare, zau asa ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate