Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Premantura- parcul national Kamenjak

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
Am cautat in forum un subiect despre aceast loc minunat al Istriei , n am gasit si ar fi pacat sa nu fie promovat pe forumurile romanesti ...daca va hotarati pentru o vacanta in Istria parcul national Kamenjak este un must-see , se afla la 15 km sud de Pola  , gps-ul va va duce foarte usor daca setati ca destinatie Premantura , acesta este un mic satuc pitoresc ce reprezinta poarta de intrare in parc...in centrul Premantura veti gasi un birou de informatii turistice de unde puteti cumpara biletul de acces cu masina in interiorul parcului , costa 35 kuna de masina , accesul e posibil doar daca introduceti acest bilet la bariera de intrare in parc ...fiind o zona protejata , drumurile nu sunt asfaltate dar sunt usoare , singurul inconvenient ar fi ca dupa o zi de colindat prin Kamenjak masina va fi foarte prafuita ...merita insa pe deplin , este plin de indicatoare catre plajele din acest parc , puteti lua pliante , harti de la centrul turistic si o zi intreaga aveti ce face aici ...nu este nevoie sa aduceti neaparat mancare si bautura , cam pe toate plajele exista bar si cate o taverna ...noua ne a placut tare mult plaja Njive , Pozulin (cred !) si Safari park ...exista si plaje unde se practica nudismul , puteti gasi si zone de plaje care confera intimitate dar in general noua ni s a parut destul de aglomerat , chiar si la inceput de septembrie

Mai multe informatii puteti gasi per site-ul oficial
http://www.kamenjak.hr/en/Cjenik.aspx

*

Attached Files



#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Intr-adevar, foarte frumos!

#3
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Nu-mi place. Prea curat. Fara pet-uri, pungi goale, urme de gratare...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate