Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Situatia din Turcia - INFORMATII despre probleme ce pot afecta calatoria

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
765 replies to this topic

#19
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi unde e safe atunci? Coreea de Nord? Au all inclusive? Se obține ușor viza?

Hai că deja mă enervați, merg des în Turcia și nu mă simt mai în nesiguranță decât în UE sau în America de Nord.

#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Ramaneti si voi la subiect, sau luati o pauza ?

#21
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View PostQuantum, on 15 septembrie 2015 - 05:03, said:

de cate ori
Turcia e misto de vizitat, dar eu nu m-as duce pana nu se potoleste situatia.

Corect.Din lecturarea postarilor se pare ca te contrazic doar cei care vand hotelurile din Turcia,si au interese.Cand a fost razboiul din IUGOSLAVIA de cate ori armata Americana eliberatoare a gresit tintele si a omorit civili?Din evolutia evenimentelor se pare ca guvernul turc nu pune mare pret pe viata cetatenilor de rind.Paralela cu distanta fata de Ankara , pe care o face un coleg de forum, este fortata.Amintiti-va de oamenii care nu erau in tarcuri si au cazut victime impuscaturilor la Istanbul.

#22
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Posttiti2009, on 21 octombrie 2015 - 19:35, said:

Corect.Din lecturarea postarilor se pare ca te contrazic doar cei care vand hotelurile din Turcia,si au interese.Cand a fost razboiul din IUGOSLAVIA de cate ori armata Americana eliberatoare a gresit tintele si a omorit civili?Din evolutia evenimentelor se pare ca guvernul turc nu pune mare pret pe viata cetatenilor de rind.Paralela cu distanta fata de Ankara , pe care o face un coleg de forum, este fortata.Amintiti-va de oamenii care nu erau in tarcuri si au cazut victime impuscaturilor la Istanbul.
   Ma sperii, in noiembrie vreau sa revad Istanbulul dupa 25 ani...

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Am revenit din Turcia miercuri, dupa 10 zile acolo (5 in Istanbul, 3 in Goreme si 2 in Pamukkale). Lumea e calma, nu se agita nimeni, nu e stare de tensiune, cel putin pe unde am ajuns eu.
Nu stiu cum e in restul tarii.

#24
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Se pare ca rusii n-o sa se inghesuie la anul in TR ., sau cel putin asa le recomanda Putin alor lui dupa incidentul cu avionul doborat..Posted Image

#25
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Daca mai intai nu va cade vreo racheta  ratacita pe la vreun resort deluxe  de sigur numai vine nimeni.

#26
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View Postclaudiu2525, on 26 noiembrie 2015 - 20:33, said:

Se pare ca rusii n-o sa se inghesuie la anul in TR ., sau cel putin asa le recomanda Putin alor lui dupa incidentul cu avionul doborat..Posted Image

Asta inseamna preturi mai mici la rezervari,comparativ cu cele actuale.In actuala situatie rezervarile in avans nu vor mai fi convenabile.

#27
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011

View Posttiti2009, on 27 noiembrie 2015 - 11:03, said:

Asta inseamna preturi mai mici la rezervari,comparativ cu cele actuale.In actuala situatie rezervarile in avans nu vor mai fi convenabile.
Eu nu neaparat la pret ma gandesc ,cat daca sa mai rezerv sau nu pt. la vara ?Posted Image Posted Image

#28
abacus70

abacus70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.06.2009
http://www.hotnews.r...rus-doborat.htm
Presedintele rus Vladimir Putin a semnat sambata un decret ce prevede o serie de masuri de retorsiune economica impotriva Turciei ........ Aceste masuri ...... includ interzicerea zborurilor charter intre Rusia si Turcia ...... precum si restabilirea regimului de vize intre cele doua tari

Asta înseamnă că numărul de turiști ruși din Turcia va fi mult mai mic.

#29
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View Postabacus70, on 28 noiembrie 2015 - 20:57, said:

http://www.hotnews.r...rus-doborat.htm
Presedintele rus Vladimir Putin a semnat sambata un decret ce prevede o serie de masuri de retorsiune economica impotriva Turciei ........ Aceste masuri ...... includ interzicerea zborurilor charter intre Rusia si Turcia ...... precum si restabilirea regimului de vize intre cele doua tari

Asta înseamnă că numărul de turiști ruși din Turcia va fi mult mai mic.

...se opreşte vânzarea de către turoperatorii ruşi a oricăror pachete de vacanţă care includ sejururi în Turcia.

Asta înseamnă că numărul de turişti ruşi din Turcia va fi foarte mic

Edited by Jerome4, 29 November 2015 - 07:53.


#30
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Pentru cei care vroiau sa mearga la vara in TR,in conditiile actuale,a-ti mai contracta un sejur de pe acum ,cu early booking? Eu as fi vrut ca pana de craciun sa fac rezervarea,,,,,acum nu stiu ce sa fac........

PS: Eu unul, de rusi mai putin ma intereseaza ,ca vor fi mai putini sau deloc, nu pot sa imi dau seama ,si probabil ca nimeni nu poate ,cum va evolua acest conflict,care sa suprapus peste amenintarile  Kurde sau Isis.

#31
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View Postclaudiu2525, on 29 noiembrie 2015 - 11:41, said:

Pentru cei care vroiau sa mearga la vara in TR,in conditiile actuale,a-ti mai contracta un sejur de pe acum ,cu early booking? Eu as fi vrut ca pana de craciun sa fac rezervarea,,,,,acum nu stiu ce sa fac........

PS: Eu unul, de rusi mai putin ma intereseaza ,ca vor fi mai putini sau deloc, nu pot sa imi dau seama ,si probabil ca nimeni nu poate ,cum va evolua acest conflict,care sa suprapus peste amenintarile  Kurde sau Isis.

In ultimele sezoane, rusii au asigurat un procent mare de tot din incasarile turismului din Turcia, asa ca inchiderea robinetului de turisti din Rusia ar trebui sa aiba ca efect aparitia unor oferte interesante din parte hotelierilor turci

#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJerome4, on 29 noiembrie 2015 - 12:39, said:

In ultimele sezoane, rusii au asigurat un procent mare de tot din incasarile turismului din Turcia, asa ca inchiderea robinetului de turisti din Rusia ar trebui sa aiba ca efect aparitia unor oferte interesante din parte hotelierilor turci
hotelierii turci au zis așa: nu vin 10milioane de ruși? serios? pagubă-n ciuperci! vor veni 10 milioane de turci! și eu îs curios dacă hotelierii vor da prețurile mai jos

Edited by rottweiler2007, 29 November 2015 - 12:42.


#33
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
Turcia nu are de unde sa compenseze lipsa milioanelor de turisti din Rusia si implicit a, miliardelor de dolari adusi de acestia, iar daca Putin a blocat charterele Rusia-Turcia, treaba e pa, nu vad ce rus ar face 3 zile si 3 nopti pe drum cu autocarul pentru a ajunge in Antalya

Edited by Jerome4, 29 November 2015 - 13:04.


#34
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
vor face oferte pt sindicatele turcești, vor aduce iranieni și chinezi și sîrbi și polonezi

bine ar fi însă să scadă prețurile pe zona antalya

la marmaris nu se va simți lipsa turcilor, acolo oricum majoritari erau britanicii

#35
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
Si ceva martieni daca or sa aduca, treaba la turci e naspa rau si ar fi cazul sa umble putin la preturi Posted Image

PS. Articolul e din august 2015 asa ca un articol similar dar scis acum, dupa episodul cu avionul rusesc, cred ca ar prezenta viitorul turismului  turcesc in culori de la violet inchis spre negru lucios

Edited by Jerome4, 29 November 2015 - 13:18.


#36
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
ar fi bine să scadă prețurile, dar îs curios dacă și cînd o vor face

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate