Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Apple iPad Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
410 replies to this topic

#19
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Si cand te gandesti ca se vor gasi oameni care vor da 6000 lei pe asa ceva...cam cat un matiz cu care poti rula decent. Da, sigur e si pentru medici, de-aia le da statul 25% la salariu, sa-si ia ipad ipro

#20
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdani2013, on 10 septembrie 2015 - 13:48, said:


  asa comentarii  gasesti unde zici ceva de rau de meizu huawei sau lenovoolviu/xiaomi...
ma adresam in general nu raspundeam la un topic de-al tau.
si daca tot te-ai bagat in seama , inteleg cu ce se mananca apple de pe vremea dinaintea aifonului.

Iar eu ti-am combatut ideea, nu m-am adresat personal, asa cum o faci tu, intr-un mod defensiv. Sa ai oseara faina.

View Postbethlen, on 10 septembrie 2015 - 16:06, said:

Si cand te gandesti ca se vor gasi oameni care vor da 6000 lei pe asa ceva...cam cat un matiz cu care poti rula decent. Da, sigur e si pentru medici, de-aia le da statul 25% la salariu, sa-si ia ipad ipro

Haii, colegule, ce naiba, la noi te pun sa cumperi fasa de la farmacia din curtea spitalului... Evident ca nu vorbim de Romania.

#21
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
cand citezi te adresezi personal,
eu cand am postat nu am citat vreun user anume cum ai facut-o tu

#22
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postbethlen, on 10 septembrie 2015 - 16:06, said:

Si cand te gandesti ca se vor gasi oameni care vor da 6000 lei pe asa ceva...cam cat un matiz cu care poti rula decent.

Cand te gandesti ce jafuri de sicrie pe 4 roti isi cumpara unii cu banii cu care altii isi cumpara un ipad. Si mai grav e ca li se pare decent.

Prietene, ipad pro costa cat o rata de leasing la o masina mai rasarita.

Cat despre utilitatea ipadului pro, eu cred ca este o mina de aur pentru ingineri si arhitecti. Pus in mijlocul unei mese de sedinta este absolut bestial. Fac asta cu ipadul meu. De mult astept un ecran mai mare. Hardware si ipadul air (1) statea bine, dar orice imbunatatire este evident bine venita. Da, am sa dau banii pe el fara nicio discutie. Si-i scoate dintr-un singur proiect.

Edited by Groot, 11 September 2015 - 06:23.


#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Hmm...
Acum mi-am dat seama - caricatura pusa in postul meu de pe prima pagina a parut acum... 3 ani...
Abia dupa ce am citit asta am vazut copyright-ul din 2012 - http://www.neowin.ne...ts-announcement

#24
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
. Mi-as fi dorit să aibă mac os , dar e ok si cu ios . Mult timp am vrut să imi iau surface pro 3 , pe la 5000 + . Am preferat insă să mă bazez pe laptop și un ipad air 1, mai nou un tab s .
Nu voi cumpara ipad pro imediat cum apare pentru că pretul o să fie mai mult decat merită și nu dau , pentru că am pitici pe creier . Dar mi-am făcut calculul și cred că la anu prin aprilie o să scadă prețul incat să nu mi se mai pară nesimtit

#25
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Da un exemplu de iphhone sau ipad caruia i-a scazut pretul intre doua lansari.

#26
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Vorbesc de magazinele noastre.
Când au adus prima data iPhone 6 era la 3800 de lei. Acum e 3000. Nu vorbesc de preturile oficiale ca știu ca alea nu scad.

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Pai la noi primele aparitii sunt de pe piata gri, nu de pe canale oficiale - asa ca incarca pretul.
Abia dupa cateva luni scade la valori normale.

#28
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Exact asta ziceam si eu :)

#29
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postfilip.serban, on 10 septembrie 2015 - 07:55, said:

Fara doar si poate, e un produs ce se adreseaza profesionistilor, asa cum ii spune in titlu. Problema va fi insa ca va fi cumparata de toti retardatii care o vor lua la concerte/destinatii turistice/evenimente si vor face poze cu ele sau vor filma, iar daca pana acum mai existau sanse sa mai vezi ceva in fata, acum, aceste sanse au disparut definitiv.
era inevitabil:

Attached File  ipadpro_idiot.jpg   47.72K   80 downloads

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fake, dar funny :)

#31
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
nu e fake deloc.

dar daca te ajuta cu ceva pe tine, da - e fake Posted Image

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
O riginala doar in cazul in care Apple a scos tablete de 15"

#33
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Totusi ce fac profesionistii cu tableta aia? Sa inteleg ca segmentul de cumparatori la care se adreseaza iPad Air 2 este format din retardati?
Daca imi cumpar iPad Pro nu sunt retardat? Sau sunt pt ca nu stiu la ce sa o folosesc?
Sa va spun eu cum sta treaba: Apple creeaza intotdeauna nevoia, nu e nevoie de nici o tableta de 12 inches tot asa cum nu era nevoie de iPad.
Intru si eu pe iPad Air 2-ul meu cind imi amintesc unde am pus tableta.
Erau unii fani Apple care ziceau pe forumul asta ca trebuie sa fii tare destept si sa ai 2 facultati sa folosesti iPhone sau MacBook Pro. Eu, ca posesor al multor produse Apple, va spun ca nu e asa. Sunt doar niste produse de larg consum facute bine si din materiale scumpe. Cu soft prost, care incet, incet se apropie de Windows si Android si poate ii vor si ajunge din urma.
Dar nu ma luati voi pe mine ca iPad Pro e pt profesionisti si ca si-o iau doar arhitectii si constructorii de nave spatiale. Ca daca aia de la Apple se gindeau la profesionisti nu o faceau niciodata. Ei vor sa vinda cit mai mult. Asta e tot.
Si prin urmare marketingul lor extraordinar a inventat o noua smecherie. Tableta pt profesionisti, iar cei care si-o vor cumpara se vor simti niste cacati profesionisti. Si si-o vor lua multi.

#34
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Gresesti putin.

Aici vorbim si de ecran. Ii de aproape 13 inchi. Mie, cel putin, ma ajuta ceva mai mult decat cel clasic de aproape 10 inchi.

Nu mai vorbim de diferenta la procesor si ram.

O fi softu prost dar este mult mai ergonomic/simplu decat windows sau android.

#35
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postblackcat, on 29 septembrie 2015 - 19:27, said:

segmentul de cumparatori la care caruia i se adreseaza iPad Air 2 este format din retardati?

[...]
Intru si eu pe iPad Air 2-ul meu cind imi amintesc unde am pus tableta.


Cand cumperi un ipad doar ca sa pari inteligent...cam da.

Edited by Groot, 29 September 2015 - 19:48.


#36
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Da bai, ce destept esti tu. Felicitari. Cred ca esti fericit cind te uiti in oglinda si vezi un geniu care si-a luat iPad ca e profesionist. Mare e gradina...

Superchief deci daca ecranul e mai mare inseamna ca e pt profesionisti? Cum de nu s-au gindit aia cind au facut monitoarele de 27 inches la asa ceva? De aia sunt destepti aia de la Apple, ca au un marketing de superclasa. Iti vind lucrurile banale ca pe ceva exceptional.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate