Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iPhone 6S / iPhone 6S Plus - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2465 replies to this topic

#2449
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 07.03.2006
Salut voios,
Încă îmi folosesc aparatul 6S+ zi de zi la capacitate maximă (GPS, whatsApp, aplicații bancare, mail, telefon, etc. etc.)
IOSul de pe el este 12.4, fiindcă nu am vrut să îi pun special versiunile ulterioare în urma scandalului cu versiunea 11 care îngreuna aparatul în mod voit și când cei de la apple au promis că nu mai fac și au lansat 12.
Îi întreb pe cei care mai folosesc încă aparate 6S dacă au instalat versiunea (acum mie îmi spune 14.5 !!) ultimă, dacă și cum funcționează ?
Mă interesează părerea celor care chiar mai folosesc astfel de modele (dacă mai sunt Posted Image  !) fiindcă sfaturi generaliste de genul că este bine să îți updatezi telefonul tot timpul, că al meu merge brici dar am 9 sau 10 sau 12 nu mă interesează.
Deci cum merge și cum se comportă un iphone 6S cu ultima versiune de IOS?
Vă mulțumesc anitcipat pentru obiectivitate

#2450
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Se misca bine (6s). Totusi daca ai foarte multe aplicatii si il folosesti in mod intensiv mai bine il lasi la versiunea 12 ca va merge ok mult si bine cu versiunea asta.
In perioada urmatoare trebuie sa apara versiunea ios15 si asta cred ca va fi ultimul update major pt generatia 6s

PS cat ai uzura bateriei si daca ai schimbat-o pe cea originala pana acum.

#2451
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 07.03.2006
Bateria/telefonul au trei ani vechime și capacitate max. de 80%
Acum fix trei ani am vrut să schimb bateria ”uzată” la un magazin Apple. Când m-am dus să ridic aparatul o fetișoară de acolo se tot bâlbâia și mi-a explicat că încercând să desfacă aparatul a pârâit ceva prin el și s-au oprit, nu au mai schimbat bateria și că îmi oferă un aparat nou ca să nu comentez nimic (eu personal am desigilat cutia cu noul aparat !) și așa am ajuns să folosesc un 6S+ de aproape 6 ani...

#2452
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
14.5, dar nu folosesc intensiv decat 2 aplicatii.
Bateria schimbata  (2200 mAh fata de cea originala (1715 mAh))

#2453
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
6s 64 gb , folosesc ios 14.5 , nu remarc nici o deosebire
toate aplicatiile obisnuite mail , bancare , poze merg ca acum 3 ani

vechime 5 ani si 7 luni
baterie , sanatate 85 % , il incarc o data pe zi

nici o modificare hardware

Edited by alex321, 03 May 2021 - 17:49.


#2454
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
15% in 5 ani ani? Greu de crezut...

Edited by Ninja, 05 May 2021 - 09:25.


#2455
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Pe vremea aceea chiar se faceau telefoane .
Am gresit , bateria este 88% din octombrie 2015 cand l-am luat

Attached Files



#2456
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Nu pot să cred că iPhone 6S, model lansat in 2015, a primit update la ultima versiune de iOS 15. Folosesc de 3 ani iPhone 6S și nu regret banii dați pe el.

#2457
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
eu il folosesc de 6 ani

nu ma indur sa il schimb acum cu 11 sau 12 pro , 13

am ios 15.1

merge linistit si rotund

Edited by alex321, 04 November 2021 - 00:33.


#2458
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Încă nu am făcut update la iOS 15. Chiar eram curios cum se mișcă iOS 15 pe iPhone 6S.

#2459
andixm

andixm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 01.12.2010
Salutare colegi, am o dilema cu un iphone 6 si anume numai merge home button-ul si are si parola setata. Cum pot activa assistivetouch in acest caz ?

#2460
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postandixm, on 08 decembrie 2021 - 20:59, said:

Salutare colegi, am o dilema cu un iphone 6 si anume numai merge home button-ul si are si parola setata. Cum pot activa assistivetouch in acest caz ?
Daca nu știi nici parola, nu prea ai ce face.

#2461
bogdii29

bogdii29

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2022
Vezi proaste guys... https://support.appl.../en-us/HT201624

Edited by December, 23 February 2022 - 08:49.


#2462
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Probleme de securitate pentru cei ce nu au facut update la iOS 15.6.1

Apple indeamna utilizatorii dispozitivelor sale să își actualizeze software-ul după ce compania a descoperit o vulnerabilitate în sistemele sale de operare despre care spune că „ar fi putut fi exploatată în mod activ”.
În actualizările de securitate postate online miercuri și joi, Apple a spus că vulnerabilitatea afectează iPhone-urile care datează de la modelul 6S, (iPad a 5-a generație și mai târziu, iPad Air 2 și mai târziu, iPad mini 4 și mai târziu, toate modelele iPad Pro și a 7-a generație de iPod).

#2463
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

Am primit telefon Iphone 6s de la serviciu,al unei foste sefe care a fost data afara.
Ce aplicatie de Fisiere pot instala pe telefon.
Am niste exceluri si worduri de test si nu le poate vedea in telefon,desi sunt salvate de pe email sau create noi in office.
La fel si pozele,documentele,descarcarile nu se vad in aplicatia fisiere de pe telefon.
Nu inteleg de ce vede doar fisierele din icloud-ul firmei, iar cand dau pe Phone nu vede nimic.

O alta problema, este ca incarcatorul si cablul de date nu l-a predat la plecarea din firma. Am cumparat o mufa adaptoare de la iphone la mini usb, dar se incarca ff lent telefonul.
Ce incarcator trebuie cumparat, cati wati sa aiba.

O alta problema colega de birou nu isi stersese apple id, m-am deconectat de la contul ei,am creat un cont cu mailul firmei al meu si tot imi cere parola la instalare aplicatii free de pe App Store.
Pe contul ei nu cerea deloc parola, cum pot rezolva acest aspect?

Edited by dani1985, 11 June 2023 - 08:29.


#2464
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
In primul rand schimba firma daca isi bate joc de tine cu iphone 6s, telefon de 7 ani.

In al doilea rand tu incerci sa incarci cu cablu micro usb cu un adaptor lightninig in varf? Pai poti tu sa ai mama incarcatoarelor cu un catralion de wati daca folosesti cablul ala.

Cablurile de iphone au in ele un cip care comunica cu telefonul. Daca e original sau certificat MFI, incarca maxim cu cat poate telefonul, altfel incarca cu un curent minim de jumatate de amper si 5V. Adica te apuca batranetea.

#2465
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
sunt noi telefoanele,doar ca a rezistat 2 zile cu telefonul si a fost data afara pe motive disciplinare, nu intru in detalii ca nu are rost.
Adaptorul este Hama, l-am cumparat de la Altex.

Edited by dani1985, 11 June 2023 - 09:06.


#2466
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Sunt 8 ani de când Apple a lansat iPhone 6S și modelul ăsta încă primește actualizări ale sistemului de operare. Chiar azi am primit un update de iOS pe iPhone 6S al meu, care este acum la versiunea de iOS 15.7.9. În jur de 174 de milioane de iPhone 6s au fost vândute la nivel global, de asta Apple acorda atâta atenție acestui model.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate