Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

WP reinstalat, tema noua, cum recuperez comentariile vechi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Iuda_zaRoadrunner

Iuda_zaRoadrunner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 13.12.2014
Sper ca am postat unde trebuie.
Deci, am un site si dupa anumite probleme cu tema de WP am decis sa sterg tot dar am salvat database-ul
Am reinstalat WP, am bagat o tema noua si am reusit sa o conectez la vechea databasee .Insa s-a ivit o problema, nu mai pot repune comentariile in vechile articole.
Articolele le-am pus manual, cu aceleasi linkuri ce le aveau inainte. Comentariile apar in WP admin insa nu pot fi sterse sau accesate.
Exista vreo posibilitate sa le leg de noile articole daca au acelasi link ?

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Păi backupu bazei de date nu includea și articolele? Dacă le pui manual, cum să mai rămână asociate cu vechile comentarii, dacă fiecare post are un id unic pt identificare.
Și ceva nu se leagă în povestea ta, ai exportat doar articolele (fără comentarii) într-un fisier .xml și apoi l-ai importat?
Trebuie să știi foarte exact ce faci când reinstalezi saitul. Dacă ai un backup total al bazei de date, problema poate fi rezolvată foarte simplu.

Edited by NelsonMandela, 22 August 2015 - 19:38.


#3
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Problema este la failtrafic? :D

#4
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Acum văd că dacă articolele sunt exportate în format .xml, comentariile sunt incluse din oficiu.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Nici un articol nu trebuia pus manual. Back-up la db si import in PhpMyAdmin. Relink apoi din wp-config, sau daca vrei, din wizzard de instalare. Sau varianta XML cu import, depinde ce vrei sa faci.

P.S.: Tema de pe site era buna, doar faptul ca ati mutat search-ul sidebar, a fost un pic ciudat. Mai ales ca tema avea loc special pentru search, mare sus. Daca mai ai nevoie de inca un "brat" de ajutor, imi poti da un PM. Te ajut cu cat stiu pe zona WP. Nu mult, dar poate ajut si eu cu ceva, mai ales ca imi place ideea site-ului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate