Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

World Ventures: o companie MLM activand abuziv pe piata din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
331 replies to this topic

#307
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
Daca maica-sa lucreaza la Parchet nu e un motiv sa iti faci griji - e riscul prea mare in ziua de azi sa intervina doar pentru daune obisnuite. Vezi informatii despre ce si cum -> http://www.avocatnet...la-politie.html si mai detaliat

Va fi necesar sa le ceri dovada de transfer catre contul tau (si anunta-i ca in caz contrar vei depune plangere in urmatoarea zi la prima ora, ca sa nu zica apoi ca nu stiau sau ca ai exagerat). Contractul semnat (daca mai ai copie - ar fi bine) ce stipuleaza privitor la dreptul tau de a solicita daune?

#308
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
De o saptamana le-am cerut dovada de transfer! Am primit un nr care ING-ul spune ca nu exista, probabil este un nr interior al lor! Nu am semnat nici un contract fizic!  Astazi merg la Parchet! Multumesc!

#309
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
Isa - in online prin simpla plata te obligi la anumite reguli (asa numitele Terms Of Service si aditional Privacy Policy - care obligatoriu trebuie sa fie si in limba ta, decat daca nu cumva scriu explicit ca esti tu obligata sa cunosti engleza)
De ce zic si de Privacy Policy? Pai simplu - in mod normal se pare ca datele tale au fost voit date altora din sistem fara acordul tau si aici ma refer la a doua persoana ce te-a sunat, daca aceasta nu avea de unde sa stie datele tale... pe de-alde astia WV, etc ii doare rau cand le faci si o dovada ca datele tale private (telefonul personal e una din ele) sunt date altor membri FARA ACORD PREALABIL.

#310
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Din pacate trec printr-un cosmar....! In momentul in care vroiam sa ma inscriu am sunat-o pe fiica-mea. Studiaza finante la UVA Amsterdam!  Este una din universitatile de elita.....o cunostea pe Lavinia, a fost la noi in casa! Mi-a zis......mami, nuuuuuuuuuu!!!!  Vezi ca este pacaleala!!!.......Lavinia spunea......vai ce o sa putem dezvolta afacerea cu fiica ta!!! Ma simt penibil si o sa fac tot ce pot eu, ca om, ajutata  de prieteni, sa nu mai fie prostiti  si altii! Cat despre banii de inscriere.... ING a deschis procedura de refuz la plata! Pt ca potenta companie nu a virat nimic in contul meu......sunt o rebela!!!!

#311
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Informatiile lui DComan sunt intr-adevar extrem de pertinente si este foarte bine ca stim persoane, stim gravitatea faptelor, stim si cat de departe s-a ajuns cu inselaciunea, atat in cercurile WorldVentiste locale cat si la centru, acolo unde se denunta unilateral contractele cu membrii, se insusesc bani necuveniti, se plasmuieste o intreaga propaganda despre mafioteala turistica.

In ultima imagine din colaj, Ioana Prodanof si Lavinia Stoica s-au tras in poza cu Matt Morris - unul dintre propagandistii oficiali ai World Ventures, mai exact acela care ani la rand a promovat minciuna despre premiile Ernst & Young.

Attached File  ioana-prodanof-matt-morris-lavinia-stoica.jpg   128.64K   47 downloads

Lavinia Stoica apare intr-o alta poza din colaj cu liderul din Cipru - Stavros Zenonos (International Marketing Director in titulatura WorldVentures si mentor al cuplului Razvan si Geta).

Cercetand un pic identitatea persoanelor si incardasia dintre ele, a rezultat urmatoarea schema demna de premiul "zmeura de aur"..


1. Ioana Prodanof - membru al MLM-ului  L y o n e s s

Attached File  1-ioana-prodanof-lyoness.jpg   218.78K   52 downloads


2. Ioana Prodanof si Lavinia Stoica - prietene de calatorie (si de prosteala)

Attached File  2-ioana-prodanof-si-lavinia-stoica.jpg   408.88K   61 downloads


3. Lavinia Stoica - personajul politist tragicomic din telenovela "Trasnitii" de la Prima Tv, practic actrita a postului de televiziune PrimaTv

Attached File  3-lavinia-stoica-in-trasnitii-prima-tv.jpg   255.34K   68 downloads


4. Lavinia Stoica - prietena buna cu Geta Voinea

Attached File  4-lavinia-stoica-si-geta-voinea.jpg   180.77K   60 downloads


5. Lavinia Stoica - prietena buna si cu Razvand Dinca si Stavros Zenonos

Attached File  5-lavinia-stoica-razvan-dinca-stavros-zenonos.jpg   122.34K   49 downloads


6. Lavinia Stoica - o apropiata a lui Johnny Wimbrey, trainer international World Ventures

Attached File  6-lavinia-stoica-si-johnny-wimbrey.jpg   227.35K   43 downloads


7. John Wimbrey si Marc Acetta intr-o prezentare oficiala World Ventures

Attached File  7-johnny-wimbrey-marc-accetta-world-ventures.jpg   216.04K   44 downloads


8. Marc Accetta sarbatorit de Geta Voinea (si nu numai)

Attached File  8-marc-acetta-si-geta-voinea.jpg   158.94K   46 downloads


Morala povestii? Sunt cu totii precum tortul ala din ultima poza: un cârd de farisei supraetajati.

Edited by Eduard, 12 August 2016 - 01:25.


#312
maria2016

maria2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2016
In primul rand a denigra oameni pe care nu ii cunosti din spatele unui telefon e cea mai mare dovada de ce caracter extraordinar ai!
2. Eu stiu situatia Isei foarte bine.ai uitat sa mentionezi ca ti ai taiat cardul si nu au avut pe ce sa iti trimita banii.ador ca la injurii ai fost prezenta dar la a spune ca ai primit banii nu!
3.a discuta despre anumite servicii care nu au fost nica macar incercate e ca si cum ai spune ca manho e oribil desi nu ai mancat in viata ta!
4 O faci pe a detectivul pe internet, de ce nu vii sa intrebi oamenii cum au fost serviciile oferite , daca tot te crezi cel care salveaza lumea de wv.
5. E foarte usor sa vorbesti despre altii, ce nu stiu creierele mici e ca o companie de asemenea marime ofera joburi pentru oameni, aduce straini in tara care sa isi cheltuiasca banii in tara noastra si ridica standardele ca si calitate in turism pentru oameni care nu si ar permite sa calatoreasca la 5 stele si sa faca anumite lucruri decat daca ar economisii 2 ani.( poate), sa nu mai zica de fundatia companiei care construieste scoli, renoveaza si ajuta centre , astea nu conteaza, cu siguranta pentru voi!

Da ma rog , ideea e ca e usor sa iti bati joc de munca altora.tu cate joburi ai oferit, cati oameni ai ajutat?


#313
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006
Rahat cu perje!

#314
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Buna seara Lavinia! Tu esti maria 2016! Te recunosc din exprimare........am primit banii ....din 1510 RON, ING a recuperat 1380 RON ! Treaba ca mi-am schimbat cardul este o poveste pt adormit copii!! Astept in scris raportul de la ING si merg mai departe!!! Tu cati oameni ai nenorocit pe langa mine???? Construiti  scoli?? Unde?? Scoli de spalat creiere!!!

Edited by Isa68, 22 August 2016 - 22:23.


#315
maria2016

maria2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2016
:)))) nu nu e nici o Lavinia.Maria este numele meu."m a nenorocit si pe mine".
Cum, nubmai conteaza ca nu are rost sa dau explicatii unei persoane care culege pareri virtuale.
Este alegerea si dreptul fiecaruia sa asculte si sa faca cum crede ca e mai bine dar va rog frumos sa va abtineti de la astfel de afirmatii si denigrari.


#316
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008
Si daca nu se vor abtine ce o sa le faci? Ii trimiti in vacanta?

#317
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

View Postmaria2016, on 23 august 2016 - 00:18, said:

  ... va rog frumos sa va abtineti de la astfel de afirmatii si denigrari.  
Mars ma de aici cu rugamintile astea de rahat!
Este concurs de penibili pe aici? Aveti onoarea nereperata sau ce?

Poate vii cu niste detalii referitoare la locurile de munca "pentru oameni" (afara de cel al uomului care fabrica slideurile cu care se lauda ca a fost agatat pretenu' edi).
Sau despre scolile construite ori centrele [de greutate???] "ajutate".
Cat despre "adus turisti in tara" si "ridicat standardele in turism"... permite sa ne kkm pe noi de ras.



Marea chestie este ca - totusi - le inapoiati banii celor tepuiti, dar nu mi-as face chiar un titlu de glorie din asta.

Edited by BlueKing-69, 23 August 2016 - 09:28.


#318
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

In primul rand a denigra oameni pe care nu ii cunosti din spatele unui telefon e cea mai mare dovada de ce caracter extraordinar ai!

Spune-mi cu cine te asociezi si in ce actiuni ca sa-ti spun cine esti si ce hram porti. Alegi sa castigi bani alaturi de infractori, pe caile infractorilor? Ai devenit deja unul sau una dintre ei. Prin urmare asteapta-te si la o publicitate pe masura.

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

2. Eu stiu situatia Isei foarte bine.ai uitat sa mentionezi ca ti ai taiat cardul si nu au avut pe ce sa iti trimita banii.

Schimbarea cardului bancar nu atrage dupa sine inchiderea, inactivarea sau schimbarea contului la care a fost asociat cardul in cauza. Cardul asociat unui cont se poate schimba oricand fara ca operatiunile pe cont sa fie intarziate, anulate sau invalidate temporar. Contul ramane activ cu sau fara card.

In continuare insa ma frapeaza argumentatiile mincinoase si maxim imbecile ale acestei organizatii prin vocea membrilor sai!

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

3.a discuta despre anumite servicii care nu au fost nica macar incercate e ca si cum ai spune ca manho e oribil desi nu ai mancat in viata ta!

Dezbaterea nu este despre excursiile in care au fost cativa membri worldventisti. Este despre un sistem care promoveaza si practica frauda, inselaciunea, furtul.

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

4 O faci pe a detectivul pe internet, de ce nu vii sa intrebi oamenii cum au fost serviciile oferite , daca tot te crezi cel care salveaza lumea de wv.

Semnalarea si amendarea abuzurilor constatate personal este datoria morala a oricarui posesor de coloana vertebrala. Nu ma astept sa ai vreo idee despre cum se simte acest organ atunci cand il ai.

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

5. E foarte usor sa vorbesti despre altii, ce nu stiu creierele mici e ca o companie de asemenea marime ofera joburi pentru oameni, aduce straini in tara care sa isi cheltuiasca banii in tara noastra si ridica standardele ca si calitate in turism pentru oameni care nu si ar permite sa calatoreasca la 5 stele si sa faca anumite lucruri decat daca ar economisii 2 ani.( poate), sa nu mai zica de fundatia companiei care construieste scoli, renoveaza si ajuta centre , astea nu conteaza, cu siguranta pentru voi!

Constat ca inca trebuie sa asist la mostre de propganda ieftina si chicioasa! Parca a vorbit Geta Voinea cand spunea ca "World Ventures salveaza turismul romanesc de la disparitie" sau George Maria cand elucubra ca unul ca mine "musca mana care l-a hranit". Domnisoara cu IQ extrem de modest si cu bun simt la fel de modest, sa-ti spun pe scurt urmatoarele: World Ventures nu are legatura cu turismul romanesc in afara de cateva plimbari cu iahtul de fitze pe Marea Neagra sau un revelion facut la Ramada Parc. Iti garantez ca hotelierii romani, tur operatorii si beneficiarii de servicii turistice romanesti vor trai la fel de bine si cu si fara World Ventures. Organizatia worldventista nu m-a hranit, ci m-a furat. Realitatea din teren si propaganda infama sunt doua lucruri complet diferite. In ceea ce priveste calatoriile de 5 stele cu super pret si super reduceri, aceasta este exact legenda in numele careia se alimenteaza continuu cu bani sistemul piramidal de imbogatire de la World Ventures. Am demonstrat deja si eu si altii ca nu exista avantaje financiare la calatoriile intreprinse prin acest sistem. Ca tu vrei sa fii cu obstinatie o reclama ambulanta de joasa factura, nu ai decat, este pretul la care alegi sa-ti vinzi sufletul. Iar faza cu renovarea scolilor si ajutorarea centrelor de ce-or fi ele este cea mai ingrata forma de reclama conceputa pentru a masca, sub o aparenta caritabila, politicile si practicile abuzive ale unei entitati care fundamental minte, fura, desconsidera si dispretuieste oamenii.

Edited by Eduard, 26 August 2016 - 22:54.


#319
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016

View Postmaria2016, on 22 august 2016 - 21:11, said:

...sa nu mai zica de fundatia companiei care construieste scoli, renoveaza si ajuta centre , astea nu conteaza, cu siguranta pentru voi!

Da ma rog , ideea e ca e usor sa iti bati joc de munca altora.tu cate joburi ai oferit, cati oameni ai ajutat?

Mai doamna/domnisoara Maria, cand citesc ce scrii ma apuca nervii, rau de tot. Nu vreau sa par un badaran, dar comentariile tale, ma fac sa cred ca tu ai impresia ca discuti cu dobitoci, ceea ce ma face sa afirm ca as deveni usor violent verbal cu cineva ca tine. Ia spune tu, cati oameni ai ajutat in mod direct, cati copii ai ajutat, tu personal? Nu mai arunca in fata nush ce fundatii ca habar nu ai despre ce vorbesti.
In loc sa minti cum ai fost instruita, vrei sa ajuti copii in mod direct? Iti spun eu cum, in functie de tara in care preferi si o vei face real, DAR nu inainte sa imi dai detalii despre "adevarul" grait, cum ca World Ventures ajuta, face scoli si alte "adevaruri" si eu iti voi arata cu acte cum minti cu nerusinare - te tine? Neobrazatilor! Ia intreab-o pe cosmeticiana voastra de faza cu ajutorul din partea World Ventures, de motive si de conditiile impuse si nu discuta fara sa stii ca iti pica ditamai nicovala in cap... din nefericire pentru tine stiu si cine e papagalul cu idea cu "fundatia" (are legatura cu un post de televiziune) asa ca te rog opreste-te din minciuni si gandeste. Deja spui lucruri care pot afecta serios imaginea firmei in care lucrezi, avand in vedere ca realitatea sta mult diferit.

#320
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
Si pentru toti fanii World Ventures de pe aici, ca sa va arat cat de tampiti sunteti, cand faceti (nu toti e adevarat, dar majoritatea o fac, ca altfel nu conving pe nimeni cerand banii inainte ca la cu%ve) treaba cu "uite cat am castigat eu pana acum..." si deschideti contul de WV ca sa imi aratati niste bani virtuali, am sa va zic doar atat:

4.2.1. General
All Representatives shall safeguard and promote the good reputation of WorldVentures and its products. The marketing and promotion of WorldVentures, the WorldVentures opportunity, the Marketing and Compensation Plan, and WorldVentures products and services shall be consistent with the public interest, and must avoid all discourteous, deceptive, misleading, unethical or immoral conduct or practices. WorldVentures prohibits any Representative from enticing a prospect to join a particular sales team by showing copies of commission checks or copies of any commission statement. A Representative may not fax, email, mail or display any form of a copy of a commission check/statements to a prospective recruit. This is considered unlawful enticement and highly illegal in the eyes of the Company and the regulators. WorldVentures has a strict policy against making false and exaggerated income claims or misrepresenting its products/services in any way shape or form. WorldVentures’ Company approved advertising package prohibits any Sales Representative from using the name WorldVentures in advertising except where specifically outlined.

Asa ca, atunci cand prostia din voi urla frenetic la aparitia vreunui coleg pe scena la o intalnire de racolare sau la o "sueta din cizma" (cum dragut va traduc personalizat termenul de bootcamp), nu uitati ca nu toti colegii vostri dau dovada de profesionalism, ba chiar 99.9% dintre ei habar nu au ce e aia. Sa va traduc tot contractul vostru sa vedeti cate reguli incalca cei mai multi dintre voi?

Asta cu faci bani si calatoresti pute sanatos - schimbati sloganu ca suna deja a manea pe bune. Si apropo, stiind ca membrii activi din US sunt cei mai tari financiar la ora actuala, si in 2015 au facut un rezultat financiar de $235,420 ( conform https://assets.wvhol...sclosure_us.pdf ), iar restul de 77% s-a intors in fondurile companiei prin comisioanele de turism colectate (ca doar nu credeati ca voi aveti parte la mai mult de 25% din aranjamentele firmei), va intreb pe voi cand veti munci cu adevarat pentru afacerea voastra (cum va place sa afirmati in textele voastre)? Sunteti penibili, lucrati pentru un peste atat de mare ca nu puteti realmente intelege, DAR afirmati ca munciti pentru voi - ba pardon, lucrati la negru pentru filiale ce nu returneaza un banut la fisc, iar la un moment dat va trebui sa o faca cineva si ghici pe cine pica pocinogul!?

Pentru amuzament sa o intrebati pe colega vostra Voinea, de proiectul ANAF, numit "Venus".

#321
Isa68

Isa68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2016
Scuze pt lipsa de reactie....tocmai m-am intors din vacanta! Una normala......fara nesimtitii astia! Am asteptat raportul ING....care avea scadenta pe 26 august!!!! Maine voi insista....! Am o ruda avocat care ma consiliaza! Tot ceea ce scrieti este adevarat! Unei companii serioase nu ii lua o  luna sa returneze o taxa de inscriere.....redusa pt ca am fost fraiera! O cafea cu Lavinia Stoica m-a costat....intre ghilimele 150 de RON!!! Daca pe ea am blocat-o , pe mama ei mi-a fost jena!  Gabriela Stoica se plimba mult.....!!!

#322
maria2016

maria2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2016
Stiti ceva, nu meritati efortul!
Fiti voi destepti si smecheri si cum vreti sa fiti! Ca va inecati de atata ura!
Nu v a bagat nimeni mana in buzunar, nu v a fortat nimeni la absolut nimic.
Daca v ati bagat intr un club de calatorii trebuia sa calatoriti macar o data si dupa sa va agitati.
Ipocriti sunteti voi!

Da stiti ceva.ma repet ,nu meritati efortul! Si nu am impresia ca vorbesc cu dobitoci!
Stiu ca vorbesc cu dobitoci mincinosi!

#323
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006
Stimabile, ei nu s-au inscris pentru a calatori, au incercat si ei marea cu degetul la prostit prostii der nu a mai fost loc pentru ei sau nu au avut suficienta rabdare. Cind au vazut ca nu se imbogatesc peste noapte si brusc au descoperit ca s-au inscris intr-o coterie ilegala si au inceput sa lupte impotriva acesteia. Daca le mergea treaba, desigur erau de partea cealalta a baricadei.
Fac toti cabuci aici dar nu are unul curaj sa se adreseze politiei sau procuraturii! oare de ce?

  P.S. Dobitoc este cel pe care il vezi cind te uiti in oglinda sa te barbieresti!

Edited by tytysor, 29 August 2016 - 16:23.


#324
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
Maria2016 - iti multumesc pentru gandurile de "bine". Poti sa ma consideri cum vrei tu - eu doar te-am facut mincinoasa SI INCA astept sa imi dovedesti contrariul, privitor la acea fundatie si dup-aia iti voi explica eu cum obtineti voi discount de excursii in tarile defavorizate in care faceti gesturi de bine. Ca sa spun altfel, in Zimbabwe 2014 spre exemplu, WV a venit cu un grup de 24 de "volun-turisti" cum zice firma voastra, nu au petrecut timp cu copiii decat pentru poze (aveati fotograf angajat tin minte - unu super profi), au facut poze cum puneau niste tencuiala pe un perete deja tencuit, caramida pe randul pus deja si alte nimicuri d-astea. De unde stiu asta? Fundatia cu care colaborati voi la vremea aia era si fundatia cu care colaboram noi - eh mica e lumea asta.
Ca sa fiu mai "dobitoc", cand fundatia cu pricina a subliniat ca nu isi da acordul sa apara cacatul vostru de stegulete cu "you should be here" la acea lucrare, explicand ca trebuie si acordul crucii rosii, sefuletii au cam pus botic. Asa de mare, ca banii promisi pentru restul de lucrare nu au mai sosit nici in ziua de azi, dar am vazut ca ati pus membri ai fundatiei (non WV) in filmulet (care chiar munceau)

Dobitoc, destept, smecher si plin de ura, permite-mi sa te intreb : REALMENTE, TU CATI OAMENI AI AJUTAT (via combinatia voastra sau chiar direct )?

Edited by DComan, 30 August 2016 - 16:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate