Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

World Ventures: o companie MLM activand abuziv pe piata din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
331 replies to this topic

#253
zizis13

zizis13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.08.2015
razvan dinca si geta voinea sunt niste oameni fara scrupule ce au facut averi de pe urma credulilor
astia sfideaza orice regula de respect fata de semenii lor.
urmeaza prostirea in moldova.
iti vine rau cand ii vezi pe astia si al de ale lor.ti-e greata de specii de astea
un mesaj pentru IASI NU VA LASATI PACALITI DE ASTIA LA CORSO E CIRCUL,PENTRU IESENI

Edited by zizis13, 29 May 2016 - 08:54.


#254
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
...deci se adreseaza altei categorii de populatie, nu celor care sinht in stare sa se spinzure pentru 500 de dolari!

In rest, cioclopedica...cooperativa...Aurora Economica Romana!

Edited by tytysor, 29 May 2016 - 09:14.


#255
DComan

DComan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.02.2016
Hehe - in poza #3 , aia din Lipscani, e si "prietenul" meu, undeva barbosat prin spate Posted Image
Si acum imi aduc aminte cat de "misterios" incerca sa para cand m-a sunat... apropos era la intalnirea "magica" (a se citi sesiune de prosteala) si tipu' in galben din dreapta (care si atunci incerca sa arate ce ceas are - credeam ca il vinde la un moment dat) si tipa din spate, blondinca, de langa Geta Voinea. Cei doi din urma pareau impreuna...

[edit] haha ma refer la tipu' in galben si blondinca - pe "ceasornicar" il chema Fulga Marian, Marius sau Manuel. Ceva de genul asta... nu mai tin minte precis.

Edited by DComan, 09 June 2016 - 19:30.


#256
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Acum cred ca se vede mai bine..

Attached File  wes-melcher-bucuresti-wv-30-iunie.jpg   424.19K   86 downloads

Este important sa se inteleaga ca in spatele fiecarei structuri - entitati - asociatii - organizatii exista OAMENI. Societatea nu este un termen abstract. Societatea suntem noi. Faptul ca societatea este decazuta si decadenta in acest moment se datoreaza oamenilor decazuti si decadenti, nu vreunui concept SF care ne persecuta fara voia noastra.

Am primit si un comentariu asemanator la una dintre postarile video - cea cu trainuirea facuta adeptilor..

Attached File  marturie-youtube.jpg   26.22K   81 downloads

M-am intrebat candva daca trainerul Razvan Dinca joaca un rol sau el chiar crede in ceea ce spune si face. Daca insa ma uit la poza de mai jos, vad o uriasa dorinta de parvenire in ierarhia sociala, ceea ce ma face sa cred ca, mai mult decat banul, Razvan Dinca isi doreste pozitia liderului, recunoasterea publica, validarea, mesianismul.

Attached File  IMG_7756.PNG   736.73K   78 downloads

In ceea ce o priveste pe Geta, ei bine, aici povestea este un pic altfel. Convingerea mea este ca femeia asta joaca un rol bine studiat, indelung antrenat si fara ezitare desemnat ca fiind cel mai avantajos al vietii ei actuale. Cel putin al vietii ei de pana acum.

Attached File  geta-chaboo.jpg   480.07K   75 downloads

Din propria mea experienta cu acesti oameni, Geta este o femeie cu anumite abilati dar calculata si rece, inteligenta dar materialista, intretinand relatii cointeresate cu toti cei de care se inconjoara in functie de avantaje si beneficii. Razvan in schimb este prototipul dictatorului in devenire: el se viseaza Vocea Romaniei, Vocea Americii, Vocea Planetei si are pretentia ca pozitia si postura sa-i fie rasplatite de-o potriva cu bani si cu recunostinta, fiind si genul de persoana care se poarta obraznic si duplicitar cu toti cei care nu contribuie la propasirea imaginii de sine sau macar a situatiei lui materiale.

Edited by Eduard, 11 June 2016 - 12:03.


#257
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
Si tu ti-ai dorit aceleasi chestii tinere, adica sa intri in afacerea de prostit prostii dar aia au fost mai smecheri si te-au evacuat! Vezi ca oftica asta care te maninca mai rau ca rugina poate duce la boli greu de vindecat!

#258
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

View PostEduard, on 11 iunie 2016 - 11:54, said:

R D isi doreste pozitia liderului, recunoasterea publica, validarea, mesianismul.

Cine? Cine se vede Mesia?
Daca nici ce redau mai jos nu este definitia mesianismului inchipuit...

View PostEduard, on 19 mai 2016 - 17:23, said:

Pentru ce am facut EU a existat, cu siguranta, o cerere de la Univers. Vom vedea in timp si cat de ampla se va dovedi aceasta cerere ...

Si mai ai tupeul sa te plangi de flame pe topicul asta.

#259
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
@Eduard: Nu esti tu ala cu traducerea de texte de "dezvoltare personala" din romana in engleza pentru prostit prostii? Am impresia ca tu faci inca parte din activitati din astea si joci pe victima pe aici.

In plus, iti tragea buleala si o simpla traducatoare... poate esti facut sa ti-o iei de peste tot...

#260
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
Subiectul acestui topic este prostirea prostilor de catre unii care se cred inteligenti. De altfel e un topic de racolat prosti cu bani, cum altfel te-au deconspirat si alti colegi mai sus. Dar las-o asa, continua bluf-ul.

#261
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
totusi cartile alea pentru prosti le sint de folos. Majoritatea se desteapta brusc si isi dau seam ca au dat o caruta de bani degeaba!

#262
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005

View Postioppo, on 12 iunie 2016 - 09:04, said:

@Eduard: Nu esti tu ala cu traducerea de texte de "dezvoltare personala" din romana in engleza pentru prostit prostii? Am impresia ca tu faci inca parte din activitati din astea si joci pe victima pe aici.

In plus, iti tragea buleala si o simpla traducatoare... poate esti facut sa ti-o iei de peste tot...

Reiau ca vad ca insisiti:

Ai impresia ca ... etc? Jocul asta nu se joaca pe impresii ci pe lucruri concrete. Ai ceva de aratat? Arata. Nu? Elibereaza locul. Este atat de simplu!

In plus, daca nu ai remarcat inca, topicul acesta este despre World Ventures. Inteleg ca esti pasionat de subiectul "buleala cu traducatoare", dar pentru asta va trebui sa cauti in alta parte. Crezi ca te descurci singur sau chemam ajutoare?

View Postioppo, on 12 iunie 2016 - 14:42, said:

Subiectul acestui topic este prostirea prostilor de catre unii care se cred inteligenti.

Subiectul unui topic este cat poate sa inteleaga fiecare despre acel subiect. Ca regula generala, trebuie sa fii un inteligent pentru a recunoaste un alt inteligent si actiunile lui.

View Postioppo, on 12 iunie 2016 - 14:42, said:

De altfel e un topic de racolat prosti cu bani, cum altfel te-au deconspirat si alti colegi mai sus. Dar las-o asa, continua bluf-ul.

Esti un mare detectiv in viata! Argumentatii beton, dovezi cat cuprinde. Impreuna cu ceilalti "binevoitori" de aici, ati fii echipa "Soc si Groaza"!

Edited by Eduard, 15 June 2016 - 12:26.


#263
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
nu am mai intrat de luni bune pe topical asta , de cand eduard a evitat sa dea niste raspunsuri unui alt utilizator la momentul ala.

nu-I nimic, vad ca a revenit in forta si scoate niste perle mai mari ca el.

Desi idea in sine pe care o propovaduieste este buna la prima vedere ( inteleg ca vrea sa determine unii fraieri sa nu participle la acest system pyramidal) , eu nu ii innteleg mijloacele.

ma rog, probabil se crede mult prea destept dupa cum singur spune ca este mesia universului...
M-a surprins faptul ca nici macar atunci car userul @MrReason I-a facut o descriere de bun simt despre cum putea sa gaseasca info inainte de a lua teapa vietii , tot nu recunoaste si spune ca "alba este neagra"....

Ma rog, cu astfel de specimen sa nu te pui ca te bat cu experienta !

Ziua buna si la cat mai multe recrutari domnule eduard!

Astia care mai avem un dram de minte nu ar pune in veci botul la asemenea MLM-uri.

#264
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Apropo de metode.. un mediator de pe Avocat.net se pronunta cu privire la cazul World Ventures in felul urmator: "Consider ca aveti sanse reale cu o plangere penala depusa direct la parchet. Nu are importanta ca firma World Ventures este persoana juridica cipriota ori bantustaneza, ci faptul ca un grup organizat comite fapte penale pe teritorul Romaniei. Pentru acte de comert trebuia sa existe deja infiintat un srl iar membrii clubului sa achite impozite pe sumele incasate. Sper ca ati facut printscreen la paginile biroului virtual avut pentru a dovedi sustinerile dvs. si de asemenea ca aveti inscrisuri privind achitarea taxelor de membru."

Attached File  mediator-despre-cazul-world-ventures.gif   75.21K   62 downloads

In ceea ce priveste "publicitatea gratuita" facuta acestor oameni odata cu intoarcerea pe toate fetele a cazului, cred ca ar fi timpul sa ne maturizam ca indivizi si ca societate si sa nu mai balim dupa primul fundulet bombat pe care il vedem expus la camera, ci mai degraba sa incercam sa privim dincolo de cocuri si zambete, pseudo-prietenii si pseudo-popularitate. Este de dorit sa putem asocia FORMA, exteriorul, aparentele, cu FONDUL, interiorul, cine este si ce face persoana respectiva dincolo de ceea ce declara si pozeaza. Daca nu reusim sa conectam interiorul cu exteriorul atunci cand privim la o poza, cu siguranta nu vom reusi sa facem asta nici in realitate, acolo unde presiunea exercitata de aparente este mult mai mare si spectacolul cu mult mai inselator.

Da, exista materiale in care Voinea Geta se infatiseaza ca o femeie atragatoare sau in care Dinca Razvan se prezinta ca un tehnocrat cu idealuri inalte. Dar exact asta este aparenta pe care mizeaza cel mai mult acesti oameni: folosirea unei imagini prefabricate pentru a determina cat mai multe persoane sa ia decizia emotionala de a se alatura demersului lor. Realitatea este insa cea subliniata de d-na avocat: "un grup organizat care comite fapte penale pe teritorul Romaniei".

Cand faci cunostinta cu astfel de indivizi si le asculti povestile, cu totii sunt zambete si bunavointa. Cand ii contrazici sau le contesti actiunile, dintr-o data devin necooperanti si obraznici. Este un exercitiu foarte util in orice domeniu al vietii, acela de a reusi sa vezi demonul din spatele ingerului. Pentru asta exista aceste fotografii, ca sa contribuie la iesirea din fenomenul imitatiei si al repetitiei a celor care cred ca doar astfel vor ajunge departe.

Din ciclul "Asa NU"..

Attached File  world-ventures-spania-travel-razvan-dinca.jpg   101.32K   78 downloads

Attached File  world-ventures-karaoke-party-maraboo-geta-voinea.jpg   75.15K   73 downloads

#265
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
dar ce au pozele prezentate in ultimul tau post de sunt din ciclul "Asa NU" ?
Mie imi par chestii banale:vacanta si distractie...
De ce "Asa NU"?

PS: nu pot sa nu observ totusi ca in toate pozele prezentate de tine apar numai domnisoare dragute, prezentabile si chiar "sexoase" as putea spune. Si mult tineret vad , majoritatea chiar. Inseamna ca ei isi fac treaba bine daca tot recruteaza in piramida lor tineret. Poate or fi toti "beizadele" cum spui , dar nu vad unde este lucrul rau...
Se adreseaza oamenilor cu bani, nu asa ai zis? atunci?

Zi buna.

#266
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
Pai asta e ideea. El le face (isi face) reclama: doar pentru cei cu bani pe care nu ii intereseaza de altii (milogii care se gandesc ca poate e penala afacerea)...

#267
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Nu am spus niciodata ca a te adresa oamenilor cu bani este o scuza pentru ceea ce faci. Si nici ca oamenii cu bani sunt scuzabili atunci cand contribuie la propagarea unui fenomen care este despre minciuna, manipulare, inselatorie, ultimativ hotie, pradaciune, desconsiderare de valori si de oameni. Faptul ca ne-am tunat, ne-am adunat si ne-am fotografiat alaturi de persoana Geta Voinea, Razvan Dinca, Wes Melcher, Matt Morris sau Wayne Nugent nu scuza pe nimeni si nu diminueaza cu nimic gravitatea faptelor. Ba din contra, asocierea in scopuri infractionale este inca si mai clara, si mai evidenta.

P>S> Intamplator sau nu, au ajuns la urechile mele numeroase cazuri ale unor domnisoare si domnisori care au venit sa bea o cafea cu Razvan Dinca si Geta Voinea intr-unul din cluburile deja mentionate, pentru ca 30 de minute mai tarziu sa scoata cardul si sa achite pe loc cea mai scumpa versiune de membership la World Ventures: Platinum Traveler + Business Representative = 511$, angajandu-se, in plus, si la plata unui abonament lunar de 111$. Orice om pentru care conteaza utilitatea cheltuirii unor bani, nu va face o investitie pe loc, la o cafea si o tigara, si nu va merge pe varianta de maxim decat dupa ce se convinge de fiabilitatea conceptului in care urmareste sa investeasca. Daca totusi vorbim despre cineva care nu se uita la cheltuieli nici cantitativ nici calitativ, este foarte posibil sa avem de-a face cu acea categorie de persoane care nu pretuieste resursa materiala de care dispune (in exces oricum), iar sumele de bani sparte care pe unde se nimereste nu reprezinta altceva decat impulsul obsesiv-compulsiv de auto-intretinere a unui fals statut social, precum in clasicul caz al posesorilor de genti Viton, costume Armani sau ceasuri Rolex purtate cat mai la vedere, cu eticheta pe cat posibil in afara si musai afisate la pozat de cate ori se iveste ocazia.

#268
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
Draga, la o cafea si o tigara se incheie curent afaceri de zeci sau sute de mii de coco! Dar esti scuzat pentru ca nu ai de unde sa stii!

Si pina la coada, ce te sperie asa de tare 500 de dolari plus 111 pe luna, stai in banii astia, nu meriti si tu niste excursii in locuri exotice la hoteluri bengoase?

Edited by tytysor, 21 June 2016 - 18:51.


#269
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Bineinteles ca se incheie! Cu specificatia ca acele afaceri nu sunt descoperite atunci pentru prima data. La masa de la restaurant, la tigara sau la cafea, se bate palma dupa ce toate celelalte etape au fost parcurse. Altfel se poarta doar discutii de principiu.

Daca as face parte din categoria sociala mentionata anterior, nu m-ar deranja catusi de putin sa ma sparg in figuri de 500 sau 5000 de dolari pe noapte. Dar cum nu sunt (si atatia altii nu sunt), conteaza multe alte aspecte. Iti dau si un exemplu din showbiz: cuplul Iulia Vantur si Salma Khan. El "figurantul de Bollywood", ea "femeia inrobita de iubire". Stiu, suna ironic, lipsit de consideratie, poate chiar revoltator. Dar exista si o explicatie (pentru cine cauta dincolo de o spoiala de imagine). Asadar.. de ce spun asta? Pai cand afli ca barbatul de care te-ai indragostit pana la infinit isi permite betii crunte in public, urmate de condusul automobilului prin oras in stare de ebrietate iar mai apoi uciderea cu automobilul a unui om al strazii iar lucrurile astea nu te deranjeaza si nu-ti pericliteaza relatia, ce spune asta despre scara de valori a femeii si despre orizonturile ei?! De ale barbatului in cauza nici nu mai vorbesc! Asa si cu adeptii cei mai infocati ai fenomenului WorldVentist: sunt acolo ca sa faca galerie unui abuz, sa militeze pentru minciuna si sa se puna gaj falsificatorilor de vise cu propria lor imagine.

Edited by Eduard, 21 June 2016 - 19:32.


#270
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
Tinere eu ma retrag. Daca esti la curent cu ce fac aurolacii pomeniti de tine inseamna ca jucam in ligi diferite si te-am supraestimat!

Succesuri cit mai mari si mai baftoase!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate