Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Blocuri noi in Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostImmortal, on 15 octombrie 2015 - 12:58, said:

@mesterX, despre ce bloc e vorba? Posted Image Din ce stiu eu, "peco-ul" de la intrarea in Mamaia e la Dobrogea (or' peste drum, la OMV), zona fiind Campus Nord (cu Marina Lake si alte cateva mici) construite..



Da, alte cateva mici, acolo....alte cateva mici ...e doar unul, restul sunt vile....si o scoala privata.

Edited by MembruAnonim, 15 October 2015 - 19:45.


#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pretul e cam 1350 pe mpu. Cam scump... Si nu se pot imbunatati.

Mai cautam! Bai da nu pot sa nu remarc: ce arhitectura de cacao facem ... Efectiv ne dau lectii bulgarii, am văzut acolo niste apartamente super misto! De aia nici un strain nu cumpara la noi!

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa cum am spus, in zona aia pe care ti-am arata-o se va construi in continuare, trebuie doar sa fi cu ochii pe oferte, pana la urma apare una care-ti place. ....si mai si aduni ceva, ca in zonele fierbinti eu nu cred ca vor scadea preturile. ....si da, ai dreptate sunt piperate preturile, doar ca dezvoltatorii tin de pret si prefera sa nu vanda.

#58
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exact. O sa te stresez constant... :-)))

#59
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Preturile la apartamentele aproape de mare sunt tinute sus pentru ca produc multi bani vara , sunt cautate si de investitori si cum apare ceva la pret bun se da imediat. Idem cu zona Campus , cand apare un apart bun la pret bun se vinde de pe o zi pe alta , chiriile si cazarile din vara tin pretul sus.
Nu inteleg daca nu esti constantean ce sa faci cu ele , nu are nici un rost sa platesti extra pe ele.Cat poti sa stai vara acolo, 20-30 zile maxim?

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBitz, on 16 octombrie 2015 - 17:54, said:


Nu inteleg daca nu esti constantean ce sa faci cu ele , nu are nici un rost sa platesti extra pe ele.Cat poti sa stai vara acolo, 20-30 zile maxim?

Nu intelegi tu, dar fenomenul exista, sunt atatia din tara care au apartament (sau vila) de vacanta in Mamaia Nord (probabil si in alte statiuni )

#61
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Da , stiu si eu cativa ,eram curios care e rationamentul...

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pastrare a banilor?

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si te si bucuri de 2 sapt vara aproape gratis.

Se uita sotia de un concediu la mare, double room im pappilon in antalia. Le-am promis la niste amici ca mergem impreuna cu copiii... Bai nene, 4700 pe booking fara avion. A incremenit sotia... A zis nici vorba, mergem la roma 1 sapt (cu 2500), si o sa iau biletele in curand si 2 sapt stam la noi la bulgari la mare in conditii aproape echivalente cu 1000 euro mancam numai "delicatese de peste" si ne platim si motorina si jucariile la copii. Si facem si un we in grecia cu 200 euro ca e la 400 km.

Edited by MembruAnonim, 17 October 2015 - 08:18.


#64
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Asta eram curios sa stiu , pentru ca stiu firme mari sau artisti care nu au cumparat apartamente la mare ci doar inchiriaza toata vara un apartament cu cateva mii de euro. Pe de alta parte eu as paria si pe Faleza Nord , acum ca au triplat plajele din oras , o sa fie tot mai cautata zona.Mamaia nord nu stiu daca mai cresc mult preturile , putini vor sa stea acolo iarna.
Eu am mizat pe zona Campus , unde zic eu ca nu are cum sa scada, chiar dimpotriva.

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu, cand merg la mare, vreau sa am sentimentul de vacanta. Adica sa nu mai vad blocuri de 10 etaje, sa fie oameni tragand dupa ei saltele de apa, copiii in chiloti de plaja, fetele cu niste sutiene miniscule sau fara, restaurante la tot pasul, si parcari destule. Bine si sa vezi de pe terasa... Marea! Urasc sentimentul pe care ti-l da orasul constanta ca orice oras cripto-comunist in care avantajul e ca are iesire la mare. Eu vreau sa ma relaxez nu sa fac o super afacere dintr-un apart la mare.

De aia cred ca zona mamaia nord e ... cam singura care m-ar satisface. Dintr-un litoral intreg mai e 2mai si vama dar acolo e prea multa tiganie si prea mult meltenism!

De aia toti turistii straini ne ocolesc, efectiv nu avem cum sa le oferim relaxare.

Edited by MembruAnonim, 17 October 2015 - 10:52.


#66
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Inteleg. , singurul minus la blocul care iti placea tie ar fi drumul de acces , anul asta a fost praf acolo , nu stiu cand o sa se asfalteze , desi probabil curand.

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din pacate singurul minus "sunt" 2 in opinia mea... Hai 3.
Vederea, nu mai are decât cu vedere pe spate, 2. spatiu,  cu greu se pot obtine 2 dormitoare si 3. Restaurantele... bune si ieftine... Lipsesc cu desavarsire. Cu un avantaj real... Max 2,5 ore de condus din fata portii versus 4,5 ore mers mai lejer pana in bg.

La restaurante as putea renunta, cu spatiul... hai ca o dregeam cumva dar vederea e marele minus.

Plus la mare e bine sa ai terasa cu vedere la mare nu balcon. Eu la mare cand ajung primul lucru scot masa si scaunele de lemn pe terasa si numai acolo mancam daca mancam acasa. Tre sa fie un min 3x3m cam asa... Sa ai loc de masa e targetul

Edited by MembruAnonim, 17 October 2015 - 12:45.


#68
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Si atunci de ce nu mergi in Bg ? Cred ca e si mai ieftin ca la noi , in plin sezon e mult mai ieftin ca in Mamaia.Eu vad Mamaia doar ca investitie...

#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai merg de 8 ani deja. Dar stau in cernica si e autostrada langa... la 2 ore de constanta sau mamaia. Acum merg mai rar in bg ca am copiii f mici si m-ar tenta sa imi fac toate we la mare in urmatorii ani.

De aia ma uit la mamaia nord, la 7pm ne-am sui in masina si la 9 as parca. In bg cam 4,5 ore e cam departe, mergem in conced si inca 2-3 weekend-uri.

#70
CatalinHonda

CatalinHonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 14.09.2009
Daca te sui la 7pm in masina, prin iulie, la 8 iesi din Mamaia, la 9 stai in coloana la Fetesti, si pe la 11 esti la Cernica.

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBitz, on 17 octombrie 2015 - 12:08, said:

Inteleg. , singurul minus la blocul care iti placea tie ar fi drumul de acces , anul asta a fost praf acolo , nu stiu cand o sa se asfalteze , desi probabil curand.

Deja au terminat de asfaltat, mai au un sens giratoriu (cred ca sunt ceva probleme in zona) si deja este asfaltat tot, ba chiar au inceput sa toarne al doilea strat de asfalt.
Ca un bonus, se lucreaza si la largirea de la 2 benzi la 4 a soselei Navodari - Lumina...care face conexiunea la Ovidiu cu autostrada.

Edited by MembruAnonim, 17 October 2015 - 20:32.


#72
Bitz

Bitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.12.2005
Blocul ala e pe la Kazeboo , Vamaia Beach? Si drumul din DN pana la plaja e cam nasol.
O sa fie mare lucru daca leaga autostrada direct de Navodari, inclusiv traficul in Mamaia se va diminua.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate