Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Blocuri noi in Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
...despre ce vorbim? Niciunu din cele enumerate de tine nu e la 1000eu/mpu, nici macar 1000eu/mpu la glet! Spectrum se apropie de 2mii, la Med/Ariadna, daca reusesti sa dai intr-un final de cineva (nu prea se dau in vant dupa mailuri, site-urile sunt exclusiv pt o privire de ansamblu - nici vorba de preturi, iar cu telefonul e cel putin la fel de greu), vei afla ca nici acolo preturile nu-s vreun chilip...
Site-urile astea ar trebui, zau, comparate cu cele ale Metropolitan... ori hai, fie, cu Isaran, ca sa compar mere cu mere ('provincie cu provincie').

Da, e blocul din prelungirea Maior Sofran la care vreau sa ajung, in speranta ca gasesc vreun numar, vreo persoana, ceva cu care sa vorbesc detalii.
In rest, in aceste '20 de blocuri individuale', vei observa ca siteuri cu informatii la vedere spre deloc, si nu pot sa nu observ ca suntem cu (zeci de?) ani in urma fata de celelalte orase mari din punctul asta de vedere. E drept, nici stilul/pretul de constructie nu ma incanta, blocurile de pe Lapusneanu fiind ori cu un zgomot infernal ziua (spre blvd) ori cu lipsa lumina si o apropiere sinistra de blocurile vecine (spre V), cele din Campus / Aurel Vlaicu mult prea scumpe (+1000eu/mpu la glet, pe ce e practic centura orasului?!), iar cele din oras ori facute de mantuiala (multa BCA/rigips, mai deloc caramida), ori in zone ultra-aglomerate.

Ma voi interesa si eu de blocurile de langa Reyna / cel de pe Zorelelor (?!); daca ai niste informatii in acest sens, as aprecia daca ni le-ai impartasi Posted Image

LE: Ariadna pe imobiliare:
http://www.imobiliar...amere-X485000ED
http://www.imobiliar...amere-X485000ET
+1150eu/mpu + TVA la rosu pt 2camere, +1300eu/mpu + TVA la rosu pt 3camere. Nu neg insa ca-i un bloc tare frumos... :)

Edited by Immortal, 09 October 2015 - 08:55.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Immortal - hai va rog... o intrebare simpla ca se pare ca le pun prea complicat

un 3 camere (2 dormitoare) maxim 65-70 mp cu 65-70.000 euro la gata unde vreti voi (in nordul mamaia sau sudul constantei) cu vedere la mare si prima linie (ca sa nu tranteasca vre-unul un bloc in fata ta) gasim si noi?
orice... doar sa fie "la mare"

cash!

Edited by MembruAnonim, 09 October 2015 - 09:03.


#21
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Nu gasesti, omule, tu nu citesti ce spun aici? 1000eu/mpu la cheie nu gasesti bloc nou in oras, in zone decente, daramite 'la mare'.
Cum ti-am zis si mai devreme, ti-ar trebui o plimbare prin Mamaia/Mamaia Nord, sa iei numerele de telefon sa suni la ce te intereseaza. Ca doar vezi ca, la Constanta, internetu' are acoperire mai slaba :D
Si sa rupi harta imobiliare.ro in doua, in speranta ca 'gasesti ce te coafeaza'
Ai avea chestiuni in genul http://olx.ro/oferta...or-ID23jnj.html, insa terenul din fata'mi pare a fi 'pregatit' pt o noua cladire.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
dap... tiganii... raman la bulgaria mea! ce naiba sa facem?

pe bune sunt aia 25 ani in fata noastra la constructii la mare! de aia si vin toti strainii la ei.

View PostImmortal, on 09 octombrie 2015 - 09:41, said:

Nu gasesti, omule, tu nu citesti ce spun aici? 1000eu/mpu la cheie nu gasesti bloc nou in oras, in zone decente, daramite 'la mare'.


langa oras... mamaia Nord? etc... nu vreau in oras neaparat
nici in BG nu prea gasesti asa ceva sincer, tot de la 1400 in sus/mp util... da credeam ca poate la noi gasesti;

#23
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
s-ar putea sa gasesti si in criteriile enuntate de tine, insa totul fiind la modul 'umbla pe faleza, zgaieste-te la constructii, noteaza-ti numarul de telefon si suna pt informatii', eu nu am cunostinta de ele. Nu par sa existe pe imobiliare.ro sau olx.ro totusi, iar ce-am vazut eu prin Mamaia Nord nu mai e la stadiul de 'primul la mare' (or, daca e, e doar pana la urmatoarea constructie).

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sa-i ia naiba. nu bat drumul pana acolo sa-mi iau o cloaca si apoi sa injur pe autostrada vietii... ma gandeam ca ar merita sa fac switch-ul cu bulgaria dar avantajul autostrăzii paleste cand pui avantajele bulgariei...

asta e, noi romanii, generatia mea, suntem sortiti chinuielii.

#25
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011

View PostImmortal, on 09 octombrie 2015 - 08:44, said:

Da, e blocul din prelungirea Maior Sofran la care vreau sa ajung, in speranta ca gasesc vreun numar, vreo persoana, ceva cu care sa vorbesc detalii.
mie mi-au raspuns la numarul de pe site. am vizualizat un apartament cu 2 cam de TIP 2 (73/64 m) pe care il ofereau la 72.000 la cheie (adica 1125 euro/m). blocul arata foarte bine, finisajele sunt de calitate dar nu m-a incantat compartimentarea si am considerat ca e un pret prea mare pentru doar 2 camere

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostImmortal, on 08 octombrie 2015 - 08:37, said:

Inca sunt cu bunghiu pe tot ce se construieste, in goana ori dupa vreun chilipir, ori dupa vreun apt. prin Campus/Faleza Nord la un pret decent.

Zic sa te gandesti mai bine, zonele enumerate sunt niste zone fierbinti, pret decent nu ai sa gasesti . Dezvoltatorii sunt niste tipi cu foarte multi bani, nu fac prea multe reduceri. Partea rea e ca zonele de care spui au teren limitat, dupa ce se umple, adio zone faine...si incet, incet se va umple....apoi singurele optiuni vor mai fi spre Boreal sau pe camp, peste drum de Auchan.

Edited by MembruAnonim, 09 October 2015 - 23:42.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa dea Domnul sa mai vina o criza :-))

#28
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2015 - 23:36, said:

Zic sa te gandesti mai bine, zonele enumerate sunt niste zone fierbinti, pret decent nu ai sa gasesti . Dezvoltatorii sunt niste tipi cu foarte multi bani, nu fac prea multe reduceri. Partea rea e ca zonele de care spui au teren limitat, dupa ce se umple, adio zone faine...si incet, incet se va umple....apoi singurele optiuni vor mai fi spre Boreal sau pe camp, peste drum de Auchan.

multumesc @z_e_n_i_t_h de info, apreciez! La 11xxeu/mpu la cheie, pt FN, n-ar fi chiar atat de scump - intr-adevar, ramane de vazut compartimentarea (parca erau din constructiile 'fara balcon si fara boxa', iirc). Daca mai ai ponturi... Posted Image

@mesterX: pai si asta-i unu' din motivele pt care vreau p-acolo: pt ca dupa ce se umple, mai greu. Ori Boreal/Elvila / Baba Novac / Turnurile din camp de langa Maritimo... astea nu-i neaparat ceva dezirabil din punctul meu de vedere. As fi mai inclinat sa ma duc spre Faleza Sud (...ma rog, intre doua/trei rele...). Nu sunt chiar atat de restrictiv si, in conditii sanatoase, as merge si pe ceva central (si comunist) precum Miga, Bd. Mamaia (nu cu vedere spre blvd), si poate alte cateva 'parti de zona'. Dar, de s-ar putea...

@cristi: am inceput sa citesc cel putin 2-3 articole referitoare la 'criza ce va sa vie'. Pe zi. Pana si Moise a-nceput... Posted Image

Edited by Immortal, 13 October 2015 - 09:48.


#29
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
blocul de langa ariadna residence este vandut in totalitate. pretul a fost 1200 euro/mp la cheie. apartamente de 55, 63 si 75 mp
langa acesta este alt bloc in constructie
blocul de pe prelungirea bucovinei este la 1250 mp la alb
cam asa arata apartamentul de la med residence. cu linie punctata am materializat bucataria

Attached Files

  • Attached File  MED.png   8.87K   10 downloads


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2015 - 11:01, said:

dap... tiganii... raman la bulgaria mea! ce naiba sa facem?

pe bune sunt aia 25 ani in fata noastra la constructii la mare! de aia si vin toti strainii la ei.



langa oras... mamaia Nord? etc... nu vreau in oras neaparat
nici in BG nu prea gasesti asa ceva sincer, tot de la 1400 in sus/mp util... da credeam ca poate la noi gasesti;

Cristi, Mamaia Nord este o zona ok, fa o plimbare si vezi cu ochii tai , la fata locului. Daca nu ai sa vrei chiar in primul rand la mare, adica la 10 m de plaja, cred ca ai sanse sa gasesti si sub 1000 mpc.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am fost odata. Un amic face niste blocuri acolo cu vedere la mare dar sigur mai era loc de un bloc in fata lui.
Vreau primul nivel... E o obsesie de cand sunt mic. Nu gasesc asta e... Am dar in bg.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bine, priveste aici : http://olx.ro/oferta...html#1e266cfddb , in fata acestui bloc nu se poate construi .

Edited by MembruAnonim, 14 October 2015 - 20:49.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Scump :-(... Adica frumos da nu-mi permit eu. Caut max 70mp utili la max 70k si neaparat 3 cam. Am 2 copii mici!

Dar e exact ce caut. Merci! Arata super sa stii... Recunosc

Vand in bg usor cu banii astia... Acolo am si parcare in curte pazita si complexul are piscina, plus spre deosebire de multe complexuri nu am taxe anuale de intretinere, n-am semnat nimic.

Bah m-ai pus pe ganduri! Mâine sun... Poate pot sa-l transform in 3 camere!!! :-)))

Edited by MembruAnonim, 14 October 2015 - 20:54.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am dorit mult sa-mi iau teren de-o casa in zona aia, nu am reusit, preturile pe teren sunt foarte mari, m-am lipsit si mi-am luat apartament (in oras)

Edited by MembruAnonim, 14 October 2015 - 20:58.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
3 cam?

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum, nu mai are nici o camera. Posted Image  Am sa-ti dau suprafata , 80 mp utili+ terasa 40mp + inca o terasa pe bloc (adica inca 80 mp) la ultimul etaj+ boxa (cat o garsoniera, mai mica) + loc de parcare, zona super ( Peco, intrarea in Mamaia)

Edited by MembruAnonim, 14 October 2015 - 21:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate