Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung Galaxy J5

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1799 replies to this topic

#37
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009
Mi-a aparut si mie update-ul si l-am lasat sa-l faca. Inainte de update scria acolo ca s-a imbunatatit durata bateriei, ceva de genul daca imi amintesc eu bine insa nu am observat nici o imbunatatire, bateria tine la fel ca inainte de update. O imbunatatire am observat la RAM, am cam 40-45% ocupat fata de 50-55% inainte de update.

#38
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
la mine ramul este ocupat in jur de 55%.
si la mine arata normal la statisticile bateriei.
il am de o zi. l-am cumparat sotiei. l-am luat cu 900 lei. mi se pare cel mai bun telefon in banii astia. chiar se misca bine, ecran generos, bateria tine bine, arata bine, conectivitate 4g, camera de 13 mpx, dar cam slabuta calitativ. ecranul este luminos, dar culorile sunt suprasaturate, oarecum nerealiste. per ansamblu este un telefon ok pentru pretul pe care il are.

View PostCosminTopline, on 19 octombrie 2015 - 00:19, said:

Totusi, as avea o curiozitate: in stanga slotului de micro sim, zic eu ca s-ar mai afla inca un slot pentru un al 2-lea sim dar e acoperit cu un fel de capac din plastic, acum nu stiu daca se poate scoate cumva acel capacel si sa fie folosit astfel cu 2 sim-uri. Ma gandesc ca daca ar fi fost dual sim, ar fi scris "duos" undeva pe el.

probabil acel slot acoperit este pentru un al doilea sim.
in general producatorii scot telefoanele in ambele variante..... single sim si dual sim
modelul nostru estre single sim
dar probabil exista pe piata si dual sim cu denumirea "samsung j5 duos"

Attached Files


Edited by tdan08, 25 October 2015 - 18:56.


#39
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
E normal ca la utilizare baterie cel mai mare procent sa-l aiba Google Play Services? e cam dublu fata de ceilalti consumatori cu sync si location permanent off.

#40
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009
La mine nici nu e Google Play acolo, si am si sync + location oprite.. da-i un restart totusi.

#41
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
Da..si stiam ca nu trebuie sa fac updateuri de la samsung...
Acum android os e in top la consum cu 55%. Ecranul si restul sunt pe la 3-5 %. Totul dezactivat.. sync, locatie, wifi. Tine mai putin bateria. In loc de 3-4 zile acum 1-2 zile.

#42
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 24.12.2004
O sa se rezolve acest bug cu urmatorul update, de regula asa se intampla.

#43
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009

View PostDan_, on 31 octombrie 2015 - 12:54, said:

Da..si stiam ca nu trebuie sa fac updateuri de la samsung...
Acum android os e in top la consum cu 55%. Ecranul si restul sunt pe la 3-5 %. Totul dezactivat.. sync, locatie, wifi. Tine mai putin bateria. In loc de 3-4 zile acum 1-2 zile.

Ciudat.. Eu am facut update-ul care mi-a aparut si bateria tine la fel ca inainte, peste noapte daca imi consuma 2% iar daca stau ~30 min cu el conectat la wi-fi pe internet imi consuma 4-5% si ma tine astfel bateria 3-4 zile lejer .. Mereu stau cu ochii pe procentajul de langa baterie cand il folosesc Posted Image

Edited by CosminTopline, 31 October 2015 - 17:39.


#44
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Deci am facut o greseala mare ca am instalat update-ul?

#45
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
A incercat cinrva sa bage o cartela nano sim in locasul acela care ar fi ptr card?ma refer la telefonul care e single sim,adica la cel cu capacele pe care le a descris cineva mai sus.stiu canla huawei p8 lite,locasul ptr card poate si folosit ori ca si suport ptr card ori ca slot pt cartela.e posibil sa fie asa si la acest telefon?

#46
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
Camera de 8Mp de la S3 neo e detasat mai buna decat cea de 13 de pe J5. Mai ales in conditii slabe de iluminare. Nu inteleg de ce se lauda cu f1.9.

#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Asta cu camera de 13 mpx este vrăjeală de marketing. Camera este slaba ca performanta. În condiții slabe de iluminare nici nu contează. E inutila.

#48
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Nu a incercat nimeni varianta cu slotul pt card?va rog pe cei care aveti acest telefon

Cei de la relatii clienti samsung au zis ca e posibil,dar dupa cum mi au raspuns nu ptea aveau habar ce intreb

#49
vlad_dumitru

vlad_dumitru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 08.11.2014
Sloturile pentru sim si card sunt suprapuse: dedesubt este cel pentru sim, iar deasupra cel pentru card

#50
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Intrebarea mea era daca in slotul ptr card,cel de deasupra,se poate baga o cartela nano sim in loc de card,si astfel sa fie un telefon cu 2 cartele.la.huawei p8 lite,acel slot poate fi folosit ori ptr card,ori ca si a doua cartela

#51
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Sunt conectat pe wirless sau date mobile.tin telefonul pe masa circa 10 minute.ma uit de pe alt telefon,pe viber,apar on line in primele 5 minute,dupa 10 minute apare ca am fost online,pe viber,sau whatsapp.sun sau trimit poze,insa telefonul nu suna si nu ma avertizeaza ca am fost sunat.stie cineva cauza?e ca si cum as fi deconectat de la retea,ca si cum dupa 10 minute,netul s ar opri.

#52
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Ce culoare v-ati luat? Urmeaza sa achizitionez si eu unul dar nu am hotarat inca culoarea.Parca m-am saturat de negru si oscilam intre alb si gold dar ieri am vazut unu negru la orange si parca nu era asa de negru,arata bine. :)

#53
gdgfgsd

gdgfgsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.01.2014
Eu il am pe gold ca altfel nu aveau la magazin, dar m-am obisnuit cu el. Pe negru se vad urmele rau.

Edited by gdgfgsd, 17 November 2015 - 17:56.


#54
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Poate ma orientez si eu spre gold...daca are la magazin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate