Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Nokia n96

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
anonim_anonimus

anonim_anonimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 23.01.2013
Buna am un nokia n96 si o problema destul de ciudata cu el, atunci cand incerc sa instalez o aplicatie pe el (aplicatie expree pt el) tot in zice despre o eroare de certificat dar nu inteleg ce vrea sa spuna cu asta sau cum sa o rezolv, Help !!!

#2
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
resoftewaza-l ,cineva ti-a sters certificatele care semneaza anumite lucruri.

Edited by Petran_Marius, 17 August 2015 - 13:03.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Aoleu, povestea este veche. Sistemul de operare Symbian, folosea ca masura de securitate, verificarea aplicatiilor pe baza unei semnaturi a producatorului agreat de Nokia, numita certificat.
Atunci cand lansai aplicatia spre instalare, primul lucru verificat era certificatul, pentru a se determina daca aplicatia este sau nu sigura.
Noi foloseam o unelta facuta de niste chinezi, cu ajutorul careia, pe baza unei chei si a unui certificat, eliberat la cerere si dupa vreo saptamana, puteai semna orice aplicatie, iar aceasta putea fi ulterior instalata in telefonul tau.

View PostPetran_Marius, on 17 august 2015 - 13:00, said:

resoftewaza-l ,cineva ti-a sters certificatele care semneaza anumite lucruri.
Ce spui tu acolo?

Initiator, vezi daca obtii raspuns de aici sau aici.
Pe baza IMEI-ului, iti dau doua fisiere, key si cert iar acestea sunt folosite cu un program pe care il gasesti aici.

#4
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
ai in setari o optiune care iti permite sa instalezi parca aici INSTALARI -> MANAGER APLICATII -> OPTIUNI -> SETARI -> la INSTALARE PROGRAME sa ai TOATE ,la VERIFICARE CERTIFICATE sa ai DEZACTIVAT. sau online Certificate Check - OFF

#5
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostYOUR_GOD, on 17 august 2015 - 13:07, said:

Noi foloseam o unelta facuta de niste chinezi, cu ajutorul careia, pe baza unei chei si a unui certificat, eliberat la cerere si dupa vreo saptamana, puteai semna orice aplicatie, iar aceasta putea fi ulterior instalata in telefonul tau.
Frumoase vremuri :). Am avut 4 Nokii la rand si tin minte cum prima grija dupa achizitionare era certificatul.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ha ha. Da!
Si la inceput, veneau fisierele intr-o zi, apoi perioada de la cerere pana la primire se lungise la o saptamana.
Mai era programul acela de semnat aplicatii direct pe telefon.
Ce vremuri...

#7
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View Postlucifer76, on 17 august 2015 - 15:13, said:

Frumoase vremuri Posted Image. Am avut 4 Nokii la rand ......
-ultimul meu nokia (E52) cu symbian m-a tinut 7ani (i-a sarit doar cauciucul de la butoane, dar in rest functioneaza si acum),
pacat de Symbian, l-au inghitit cei de la microsoft

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostYOUR_GOD, on 17 august 2015 - 15:14, said:

Si la inceput, veneau fisierele intr-o zi, apoi perioada de la cerere pana la primire se lungise la o saptamana.
Nici la N95 nu am prins o saptamana, poate mai tarziu, dar trecusem deja la Android. Aici, alta distractie, denumita root :). Ultimul nu a rezistat nici macar o ora dupa achizitie fara.

View Postcosteld69, on 17 august 2015 - 16:32, said:

-ultimul meu nokia (E52) cu symbian m-a tinut 7ani
Asta era mai bisniz, dar seria N nu stralucea prin calitate. E65 am avut, era mai bine inchegat decat N73.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate