Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Lucifer

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#19
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 14.04.2010
Am vazut si eu primul episod... Mie imi place! Anumite replici sunt "mortale" pline de sarcasm si umor. Imi place nonsalanta cu care el le zice la toti ca e nemuritor... momentele cand ii face pe unii sa zica adevarul de fata cu altii sunt de-a dreptul hilare :)
De urmarit, sper sa nu se piarda treaba asta pe parcursul episoadelor urmatoare.

#20
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Hai ca a inceput serialul! Episodu doi cred ca e saptamana viitoare

#21
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 14.04.2010
Uite ca suntem deja la episodul 3 si inca e excellent... pur si simplu ador replicile din serialul asta!

Quote

EX-ul: Adica nu v-ati culcat impreuna?!
Lucifer: Surpinzator, NU?! Adica, uita-te la corpul asta!!


#22
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Care a vazut season finale?

#23
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
eu

Edited by Mnemosyne, 26 April 2016 - 17:06.


#24
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Păreri?

#25
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Parerea mea e ca din psihanaliza aia cu Lucifer... aparitia noua  era previzibila. Personal, ma intereseaza de ce Lucifer e vulnerabil in fata lui Chloe

Edited by Mnemosyne, 01 May 2016 - 23:48.


#26
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View PostMnemosyne, on 01 mai 2016 - 23:47, said:

Parerea mea e ca din psihanaliza aia cu Lucifer... aparitia noua  era previzibila. Personal, ma intereseaza de ce Lucifer e vulnerabil in fata lui Chloe

Posibil sa se fi indragostit.. Pe mine ma macina intrebarea: Cine e masa.. si de ce era in iad (masa)...

#27
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
"Farmecele" lui nu au functionat de la inceput asupra ei deci nu cred sa fie din cauza ca s-a indragostit de ea.
Ma-sa tind sa cred ca e Lilith. E cam singurul personaj de sex feminin din legendele ce au legatura cu Lucifer suficient de puternic si rau sa ii provoace acea reactie.

#28
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Hmm, probabil, tocmai am citit pe wikipedia despre ea, dar nu prea se stie nimic de ea.. adica, cel putin nu prea pare in bibilie.. :)

#29
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Vazut, placut!

Umorul e nebun iar actorul chiar e talentat, astept seria 2 .

#30
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 14.04.2010
Ideea filmului e excelenta, sper sa mentina simplitatea subiectului si umorului de situatie. Daca incep sa complice povestea cred ca se va pierde mult din ce a fost pana acum.

#31
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Un alt serial mediocru, nu m-am obisnuit cu actorul decat prin ultimele episoade, ii venea mai bine rolul din Rush.

S-a vrut un Lucifer care nu vrea decat sa fie liber sa faca ce vrea, dar e obligat de taica-sau sa aiba grija de Iad.. Aici intervine problema pentru multi oameni care se asteptau la un Lucifer demonic, iar cel din serial pare castrat. Ii pedepseste doar pe cei care merita, insa si aici e sub medie deoarece cel mai grav l-a bagat pe un tip la nebuni, unul din tot serialul. Nu ucide pe nimeni, pedepsele lui se limiteaza de obicei la a prinde pe cineva de gat pana vine Chloe sa-i zica sa-l lase jos.

E un Lucifer penibil din toate punctele de vedere. Dar nici ceilalti nu-s mai breji. Amenadiel ajunge sa aiba un comportament care contrasteaza cu ce e un inger si ce poate face, ma indoiesc ca Dumnezeu ar fi de acord cu comportamentul lui. Chloe pare sa fie intr-o stare continua de flirt cu Lucifer dar cumva vrea sa se impace cu fostul sot, intre care exista zero atractie reciproca. S-au sarutat de vreo doua ori in serial si o reclama la detergent era mai convingatoare ca ei.

Mazikeen si alte cateva personaje secundare au fost interesante si singurul lucru care m-a tinut de serial. Toate vizitele la psiholog au fost comice si interesante. La fel si fetita.

Faptul ca e 90% serial politist nu ajuta, cazurile sunt superficiale si rezolvarea lor se face prin "metoda Lucifer", se uita la om si ala ii spune ce-a facut.

Deci slab ca horror, slab ca fantasy, slab ca romance, slab pana si ca serial politist.

[ https://media.giphy.com/media/l2JIekTvttVV5SVfW/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 09 May 2016 - 10:24.


#32
robert_3x3

robert_3x3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.04.2016

View Postqwertyuiop123467890, on 04 mai 2016 - 21:31, said:


Posibil sa se fi indragostit.. Pe mine ma macina intrebarea: Cine e masa.. si de ce era in iad (masa)...
eu cred ca ma-sa o sa fie o tipa super buna destul de tanara :)))

#33
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 14.04.2010
Uite ca incepu si seria a 2-a... nu pot spune ca am ras ca in trecut... a fost parca chiar putin deprimant pe alocuri, mai ales fazele in care mai fiecare parca incearca sa isi afle identitatea pierduta odata ajunsi pe pemant... aparitia mamei spre final cred ca a fost oarecum neasteptata, cred ca toata lumea se astepta la cineva care va face furori inca din primele secunde...

#34
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Nu am fost dezamagit, sper ca serialul va ramane interesant.
Am fost chiar impresionat de povestea mamei in viziunea personajului principal.

#35
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Mno, sa vedem daca isi revine psiholaga din soc :)))

#36
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 14.04.2010
Parca abia acum in episodul 7 am revazut umorul de situatie present in seria 1.
Pana acum Maze si tanti psiholoaga au tinut seria 2 pe picioare... ah si mai e tipa cu amprentele si analizele de laborator ;)
Apropo, bine ca Lucifer si-a pus inapoi costumul ca nu-I statea deloc bine....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate