Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

ANMB salarii sectia militara MApN vs MAI

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Asta inseamna sistemul in care cel performant castiga pe masura priceperii. Tu ai ales o constanta, altii joaca si castiga ori pierd. Nu spun ca eu stiu ce-i mai bine pentru tine dar la varsta ta, majoritatea risca mai mult.

#56
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 27.08.2014
da, probabil...eu ma simt bine cu ce mi-am ales, stiu unde voi munci si ce voi face, macar asta iti ofera sistemul 100%, ce mai faci tu pe langa te priveste.

#57
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pe langa nu, legal. Legea iti interzice activitatile comerciale direct ori prin interpusi.

#58
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 2Bad2Real, on 08 august 2015 - 14:09, said:

da, probabil...eu ma simt bine cu ce mi-am ales, stiu unde voi munci si ce voi face, macar asta iti ofera sistemul 100%, ce mai faci tu pe langa te priveste.

My friend, eu nu te platesc ca sa "mai faci tu ceva pe langa". Cand termini programul te duci acasa sa te odihnesti ca maine sa dai randament.
Cu ofiteri vanzatori de caltabosi in timpul liber, dumnezeu cu mila.

#59
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 27.08.2014

 neagu_laurentiu, on 08 august 2015 - 14:12, said:

Pe langa nu, legal. Legea iti interzice activitatile comerciale direct ori prin interpusi.
nu ma refer la o alta activitate, afacere, manarie, ma refer la o facultate cum ar fi dreptul ce-ti ofera posibilitatea ocuparii unor posturi.

sau..cine stie...nu risti nu castigi, nu laurentiu? :))

Edited by 2Bad2Real, 08 August 2015 - 14:18.


#60
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Ne mai spui peste cativa ani daca-ti mai arde de a fi iar student la drept cat esti sub contract cu sistemul militar.

#61
Razvan0209

Razvan0209

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 23.06.2010
Salariul la început va fi într-adevăr vreo 2600(2000+ 600 pt chirie) dar banii pentru chirie o sa ii folosești sa plătești chiria.. Și o sa ii primești doar dacă vei fi detașat departe de casa, dar asta mai mult ca sigur se va întâmpla. Postul o sa fie într-un oraș de pe Dunăre asta e clar.

#62
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 27.08.2014

 Razvan0209, on 08 august 2015 - 14:54, said:

Salariul la început va fi într-adevăr vreo 2600(2000+ 600 pt chirie) dar banii pentru chirie o sa ii folosești sa plătești chiria.. Și o sa ii primești doar dacă vei fi detașat departe de casa, dar asta mai mult ca sigur se va întâmpla. Postul o sa fie într-un oraș de pe Dunăre asta e clar.
nu, postul e in constanta, n-am treaba cu dunarea, acolo-i altceva. Nu e 600 pentru chirie, e undeva la 350 de lei + 400 norma de hrana + sporuri.
pai iti arde, majoritatea pe care-i stiu si lucreaza au facut si dreptul.

#63
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

 2Bad2Real, on 08 august 2015 - 12:44, said:

si m-am p**at la propriu pe el de sistem civil cand am vazut ca pe profi ii doare in 14 de tine, colegii sunt vai de mama lor, unii n-au nici o gara unde se afla si ce fac.

iar in sistemul militar, o sa se p**e ei pe tine Posted Image la noi a ramas mentalitatea comunista

#64
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 27.08.2014

 AlleXyS1, on 09 august 2015 - 08:53, said:

iar in sistemul militar, o sa se p**e ei pe tine Posted Image la noi a ramas mentalitatea comunista

si tu spui asta in calitate de ce? esti in sistemul militar? ai avut treaba cu sistemul militar? sau bagator in seama ?

#65
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Ai o obsesie ca vorbește lumea sa se afle in treaba ! De ce ar pierde timp sa-ți spună una-alta cineva daca nu din dorința de a ajuta ?
Lucreaza in sistem si face trecerea invers fata de tine. Tot aici gasesti discuții purtate in anii din urma cu altii care au părăsit sistemul, poate fi o lectura interesantă.

Edited by neagu_laurentiu, 09 August 2015 - 11:27.


#66
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 27.08.2014
pai la noi lumea chiar vorbeste sa se afle in treaba, putin au habar de un subiect anume, majoritatea vorbesc din auzite, din povesti, din barfe. Stii vorba aia, daca mie nu-mi merge bine, tie de ce sa-ti mearga?

#67
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Cand postezi pe un forum public o chestiune, accepti orice comentariu de bun simt. Cel mult faci statistica. Sigur, fiecare spune din ce si cum stie.
Nu vad legatura cu "sa (nu)-ti mearga bine", tu decizi in final, nu ca arunca unul o vorba !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate