Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Ce șanse avem să prindem grupele Ligii Europene ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Cam ce sanse credeti ca avem cu Steaua si Astra sa prindem grupele Europa League dupa tragerea la sorti de azi:
Steaua - Rosenborg (Norvegia)
Astra - AZ Alkmaar (Olanda)

Meciurile tur se vor disputa pe 20 august, iar returul va avea loc pe 27 august. Steaua si Astra vor juca primele meciuri acasa.

Edited by rafan, 07 August 2015 - 13:16.


#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
As zice ca zero, dar m-am mai inselat in trecut.

#3
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postrafan, on 07 august 2015 - 13:14, said:

Cam ce sanse credeti ca avem cu Steaua si Astra sa prindem grupele Europa League dupa tragerea la sorti de azi:
Steaua - Rosenborg (Norvegia)
Astra - AZ Alkmaar (Olanda)

Meciurile tur se vor disputa pe 20 august, iar returul va avea loc pe 27 august. Steaua si Astra vor juca primele meciuri acasa.
Eu cred că Steaua are șanse 50% iar Astra 25-30% .Sunt prea optimist ?

#4
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Sunt de acord cu acele procente, insa invers,  25-30% Steaua si 50% Astra.

Edited by Dany noob, 07 August 2015 - 13:44.


#5
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Am uitat sa zic. Am bele au sanse reale de calificare. Eu merg pe ambele ca se califica. Sau poate ca imi doresc eu prea mult... ? Sa speram macar.

#6
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
fotbalul romanesc e slab. speram sa mearga amandoua dar vom vedea.

#7
Cami1981

Cami1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 03.01.2015
Steaua ,parerea mea ,are meciul mai usor decat Astra .Daca joaca cu tupeu , (Ad Popa ,sa isi revina Chipciu ,Nicusor  )nu au nici o sansa norvegienii !!
Vad un dublu 2- 0 pt Steaua in ambele manse .Asta daca Steaua joaca la adevarata ei valoare ,fara Papp ''mort'' pe teren ,fara Chipciu ''mort ''.

Astra este egala dpmv cu Az .Sper sa se califice insa .


In mod normal ,ambele se pot califica ,daca fac un joc bun .Si nu exagerez cu nimic deoarece sunt fan Dinamo .

#8
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
E vorba de razbunare, si daca suporterii ar avea ceva creier in cap, ar umple National Arena pe 20 August si ar face un baner razboinic, motivant.

Sper si cred ca ne calificam :D Pentru Astra ... sanse au destule, depinde mult de rezultatul din tur, sa nu ia gol. Pacat ca ambele joaca primul meci acasa

#9
mirceadrg

mirceadrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 29.03.2014
Rosenborg o duce bine in campionat, si in plus au mai multe meciuri disputate ca noua echipa a stelei.

[ http://vvcap.net/db/3fr6yjHe5hxkPLXrSj3B.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ps. au si golgheteri

[ http://vvcap.net/db/jjelIqYVEoCfAy6JIekY.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mirceadrg, 07 August 2015 - 14:45.


#10
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Steaua se batea cu Bate Borisov pentru accederea in grupele Ligii Campionilor, DACA trecea de Partizan. Si mai avea si primul meci in deplasare.
Dar cu  "Daca..."

Attached Files



#11
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
nu conteaza, campionatul Norvegiei e sub al nostru. Totusi, in sezonul asta au avut ceva rezultate in Europa League.... m-a surprins Odd ca a ajuns pana in Play Off.

Steaua a batut pe Molde, care a luat campionatul in 3 din ultimii 5 ani in Norvegia. Inca odata o spun .... ar trebui sa ne calificam, Rosenborg nu mai e ce a fost odata .... ajung in grupe si sunt ciuca batailor in Europa League (2013/14) ..... sezonul trecut au avut pauza parca.

2 avantaje au ei :

- campionatul e in plina desfasurare
- returul este la ei

View Postrafan, on 07 august 2015 - 14:42, said:

Steaua se batea cu Bate Borisov pentru accederea in grupele Ligii Campionilor, DACA trecea de Partizan. Si mai avea si primul meci in deplasare.
Dar cu  "Daca..."

Nu e adevarat, pentru ca amandoua erau capi de serie :))) nu se stie cu cine juca Steaua, si nici nu se va sti

#12
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View PostAlleXyS1, on 07 august 2015 - 14:48, said:



2 avantaje au ei :

- campionatul e in plina desfasurare
- returul este la ei

Ca sa fiu carcotas:
2 dezavantaje au ei :
- campionatul e in plina desfasurare = si vor fi mai obositi ca stelistii, vor avea jucatori accidentati, sau nerefacuti mai multi la ora meciului.
- returul este la ei = vor juca cu presiunea rezultatului de 0-3 din tur de la Bucuresti. Vor iesi la joc sa marcheze minim 3 goluri ca sa egaleze situatia si Steaua ii prinde pe contraatac.
Ce frumos e , nu ?

View PostAlleXyS1, on 07 august 2015 - 14:48, said:


Nu e adevarat, pentru ca amandoua erau capi de serie Posted Image)) nu se stie cu cine juca Steaua, si nici nu se va sti
Aici ai dreptate.

Edited by rafan, 07 August 2015 - 14:52.


#13
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View Postrafan, on 07 august 2015 - 14:54, said:

- returul este la ei = vor juca cu presiunea rezultatului de 0-3 din tur de la Bucuresti. Vor iesi la joc sa marcheze minim 3 goluri ca sa egaleze situatia si Steaua ii prinde pe contraatac.
Ce frumos e , nu ?
Aici ai dreptate.

la fel a fost si la Belgrad returul, doar ca nu am batut cu 3-0 in tur :))) hai sa dam vina pe stadionul gol. Candva, Steaua isi castiga calificarile pe stadionul propriu.... avea un numar mare de meciuri fara infrangere acasa. Acum 2-3 cu Trencin si 1-1 cu Partizan ... inca odata spun, sa dam vina pe faptul ca nu au fost suporteri. Dar cu Rosenborg, nu mai exista scuza, trebuie sa batem ... si minim la 2 goluri. Dar macar sa umplem 2 inele pe stadion

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
umplem,  dar doar daca aduce becali toate turmele de oi...

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Asa betiv cum era Tamas, tot era mai bun ca Papp, zic eu. Ce, Raikkonen bea pana cadea sub masa (in trecut, nu stiu acum), dar facea curse foarte bune (fireste, nu bea inaintea cursei :D). Eu zic ca Astra n-are sanse. WHU s-au lasat, ei nu puteau lupta pe doua fronturi, e slabuta pentru EL si numai se uzau degeaba si important pentru ei e sa scape de retrogradare. Rosenborg nu mai e ce-a fost acum ani buni. Dar nici Steaua nu e. 50-50 parerea mea.

#16
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View Postn-amname, on 07 august 2015 - 13:32, said:

As zice ca zero, dar m-am mai inselat in trecut.
+1!

#17
masterbeta

masterbeta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 08.07.2010
eu zic ca Steaua are sanse 50 la 50 si Astra vreo 30 nu mai mult pt ca nu are asa multa experienta pe plan european, dar.... totusi sper ca trec mai departe daca au sa joace fotbal si nu miuta de prin campionatul intern!!

#18
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Steaua va avea viata grea, nu stiu daca trece. Nici la Astra nu sunt optimist, ma tem ca nu prindem toamna in cupele europene.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate